Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cem tiyatrocu olsaydı çok başarılı olurdu!

Cem Yılmaz'ın 'Pek Yakında' isimli filminde 'İnce'yi canlandıran Tuğrul Tülek, yönetmenine övgü yağdırdı : Cem çok disiplinli ve çok yetenekli. Eğer tiyatro oyunlarında oynamayı kafasına koysaydı, kesinlikle çok başarılı olurdu

Giriş Tarihi: 11.10.2014
Oyuncu Tuğrul Tülek'i, tiyatroseverler DOT'ta oynadığı birbirinden iddialı oyunlardan tanıyor. Hem oyuncu, hem de yönetmen olarak izleyiciye parmak ısırtan Tülek, şimdilerde Cem Yılmaz'ın 'Pek Yakında' isimli filmiyle beyazperdede yer alıyor. Tuğrul Tülek'le tiyatroyu ve Cem Yılmaz'ın yeni filmi 'Pek Yakında'yı konuştuk...
Tiyatroya nasıl başladınız? Ben Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. Ama tiyatrocu olmayı çok istiyordum. Okul bittikten sonra Bursa'da bir tiyatroda oyunculuk yapmaya başladım. Sonra da bu işin eğitimini almaya karar verdim. Konservatuvar sınavlarına girdim. İkinci lisansımı da orada yaptım. Yani ben konservatuvara girdiğimde yaşım büyüktü. Son sene Erasmus programı ile Polonya'ya gittim. Okul bitti, DOT'un seçmelerini kazandım.

'İNCE' TUHAF KARAKTER
Cem Yılmaz'la tanışmanızın ve 'Pek Yakında' filmine seçilmenizin bir hikayesi var mı?
Cem'le daha önceden bir tanışıklığımız yoktu. Bir gün beni arayıp bir projesi olduğunu ve tanışmak istediğini söyledi. Anladığım kadarıyla Cem, hikaye yazmıyor. Birlikte çalışmak istediği insanları tanıyıp onları da hikayenin içine katıyor, ki bu bence güzel bir çalışma biçimi. Sonra Cem'le buluşmalarımız sıklaştı ve çekimler başladı.
Cem Yılmaz'la birebir tanışmak nasıl? Cem'le tanıştığınız zaman bu adamın neden bu kadar sevildiğini anlıyorsunuz. Müthiş bir enerjisi var. Bir ortama girdiği zaman 'Tamam bu' diyorsunuz. Çok eğlenceli, yaratıcı, çok esprili, çok anlayışlı ve disiplinli biri.
'İnce' karakterini filmi hiç izlemeyen birine nasıl tarif edersiniz? Filmde Cem Yılmaz'ın canlandırdığı 'Zafer' başına biraz bela alıyor. O zaman da karşısına 'İnce' çıkıyor. 'İnce', sürekli karşısına çıkıp işlerin nereye gideceğini anlatıyor. Yalnız karakterle ilgili bir tuhaflık var. Bunu da filmin sonunda çözüyoruz.

SETE HAZIRLIKLI GİDERİM
Film çekimleri sırasında başınızdan geçen ilginç bir şeyler oldu mu? Benim en büyük şansım, sahnelerimin Cem ile karşılıklı olmasıydı. Zaten sete çok hazırlıklı gidiyor. Ben de çok hazırlıklı giden bir insanımdır. Ezberimin yanı sıra zamanında sette olmaya çalışırım. Dolayısıyla hızlıca çalıştık. Zaten Cem ne istediğini bilen ve sizi çok iyi yönlendiren bir yönetmen.
Cem Yılmaz stand-up değil de tiyatro yapsa sizce nasıl bir tiyatrocu olur? Çok disiplinli ve çalışması çok rahat bir tiyatrocu olur, çok yetenekli de bence. Tiyatro oyunlarında oynamayı kafasına koysaydı, kesinlikle çok başarılı olurdu.
Setiniz ne kadar sürdü? Çekimler bir aylık sürece yayıldı ama benim çekimler 10 gün sürdü. Bir sürü semtte çekim yaptık.
Ailenizin yanında filmle ilgili kötü bir eleştiri gelse üzülür müsünüz? Hayır, bu beni üzmez. Çünkü içinde yer almaktan son derece keyif aldığım bir iş oldu. Güvendiğim bir ekiple yola çıkmaya gayret eden biriyim.

ROLÜM İÇİN GİTAR ÇALMAYI ÖĞRENİYORUM

Çok pozitifsiniz... Ben hayatı ciddiye alan bir adam değilim. Başıma kötü bir şey geldiğinde bunu hayatımın merkezine koymam, çözüm yolları üretmeye bakarım.
Siz sahnede birbirinden sıra dışı karakterleri canlandırdınız. Bundan sonra nasıl bir rol gelirse heyecanlanırsınız? 'Kürklü Merkür'de, 'Shopping and F...ing'te, 'Vur, Yağmala, Yeniden'de oldukça sıra dışı rollerde oynadım. Kasım'da sahnelenecek 'Midsummer'da da başka bir yönüm ortaya çıkacak; şarkı söyleyip gitar çalacağım. Rolüm için gitar çalmayı öğreniyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cem tiyatrocu olsaydı çok başarılı olurdu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN