Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızıma masal okumak için sabırsızlanıyorum

Giriş Tarihi: 13.10.2014
Kızıma masal okumak için sabırsızlanıyorum

Kızı Wyatt Isabelle'in doğumuyla ilk kez babalık heyecanı yaşayan ünlü oyuncu Ashton Kutcher: Henüz 10 günlük babayım ama kızımla yatağa girip masallar okuyarak onu uyutmak için sabırsızlanıyorum

Geçtiğimiz günlerde nişanlısı Mila Kunis'le ilk bebeklerini kucaklarına alan Ashton Kutcher, kariyerinde de yeni bir heyecan yaşıyor. Oyunculuğun yanı sıra teknoloji markası Lenovo'da ürün mühendisliği görevini yürüten Kutcher, kızı Wyatt Isabelle'i ve teknolojiyle ilişkisini anlattı...

Sizi teknoloji tutkunuzla tanıyoruz. Şimdi de bir tablet tasarladınız. Yeni işiniz nasıl gidiyor?
Bir yıldır Lenovo Ar-Ge ekibinde diğer ürün mühendisleri ile birlikte çok sıkı çalıştık. Çin'de ve ABD'de bir araya gelerek yeni fikirler üzerinde kafa yorduk. Çok yaratıcı ve zevkli bir süreçti.

BENİ GÖRÜP ŞAŞIRDILAR
Bu süreçte nasıl gözlemler yaptınız?
Farklı yaşlardaki kullanıcı gruplarıyla bir araya geldim. En zevkli süreç buydu. Çoğu, karşısında beni görünce çok şaşırdı. Onlarla çok komik anlar yaşadık. Bu gruplar arasında çocuklar, gençler ve yaşlılar vardı. Onlarla Yoga tableti nasıl daha iyi bir hale getireceğimizi konuştuk. Çok önemli fikirler verdiler. Örneğin, kullanıcıların yüzde 80'i tableti evde kullanıyor. Tablette en çok film ve video izliyorlar. Aslında tablet, kişisel bir eğlence aracı olarak kullanılıyor. Biz de tablete bir projektör ekledik. Çocuğunuza uyku öncesinde, duvara yansıttığınız görüntülerle masal okuyabilirsiniz.

Siz de bebeğinizi bu şekilde mi uyutuyorsunuz?
Ben henüz 10 günlük babayım. Ufaklık da daha hikaye dinleyecek durumda değil. Ama onunla yatağa girip tabletimin projektöründen duvara yansıttığım masallarla onu uyutmak için sabırsızlanıyorum.

En çok kullandığınız teknoloji ürünü hangisi?
Açıkçası ben süper bir tablet kullanıcısıyım. Bir kullanıcı olarak ihtiyaçlarım doğrultusunda yeni fikirler geliştiriyorum.

Peki aktör olmak mı yoksa ürün mühendisi olmak mı daha keyifli?
Her ikisi de benim için çok farklı ve çok önemli deneyimler. Ancak aralarındaki en önemli fark; ortaya çıkan ürünü geliştirebilme özelliği. Bir aktör olarak filmi çekersin, sonrasında filmle ilgili eleştiriler alırsın. Ama o film için geri dönüp değiştirme imkanın yoktur. Ürün mühendisi olarak ise; geliştirdiğin ürünü insanlara sunmak, bir filmin ilk gösterimi kadar heyecanlıdır. Aradaki fark ise; aldığın fikirlerle ürünü daha iyi hale getirebilmen. İşte bu, gerçekten heyecan verici.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızıma masal okumak için sabırsızlanıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN