Yönetmen mahkemeyi oyalıyor

'Sivas' isimli filminin başrolünde oynayan Çakır adlı köpeğin sahibinin avukatından yeni iddia: Yönetmen, kendi içinde tutarsız savunmalarla mahkemeyi oyalıyor

Giriş Tarihi: 16.10.2014
Yönetmen mahkemeyi oyalıyor
Bu yılki Venedik Film Festivali'nde Aslan Ayı ödülü kazanan 'Sivas' isimli filmin başrolünde oynayan Çakır adlı köpeğin sahibinin avukatı Alpay Çağlar; geçtiğimiz gün 'Söylemezsem Olmaz' programında yönetmen Kaan Müjdeci'nin köpeği teslim etmediğini söylemişti. Dün programa tekrar telefonla katılan Çağlar, yönetmen hakkında yeni iddialar ortaya attı:
Bugüne kadar bize Çakır'ın öldüğüne dair bir haber gelmedi. Film ekibi tarafından bir basın açıklaması yapılmış. O açıklamalara baktığımızda, baştan sona hayal mahsülü ve gerçek dışı yorumlar olduğunu görüyoruz.
Biz, Çakır'ın bize iade edilmesi için iki yıl önce dava açtık. Davamız iki yıldır sürüyor. Film ekibinin iddia ettiği gibi veteriner raporları, Çakır'ın hayatta olduğuna dair kamera kayıtları varsa, bu deliller neden savcılığa sunulmadı? Sadece inkar ve çelişkili savunmalar var. Yönetmen, kendi içinde de tutarsız olan savunmalarla mahkemeleri bu zamana kadar oyalıyor.
Bir ay öncesine kadar yönetmen Kaan Müjdeci adını kimse bilmezdi. Film, ödüle layık görülene kadar Çakır'ın mağduriyetinden kimsenin haberi yoktu.
Çakır 20 Aralık 2009 doğumludur, iki yıl önce yönetmene teslim edilene kadar, haftalık kontrolleri aksatılmadan yapılmıştır. Cinsi Sivas Kangalı olan Çakır, dövüş köpeği değildir. Müvekkilim; iddia edildiği gibi köpek dövüştürmüyor. Çiftliğinde çoban köpeği yetiştirmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yönetmen mahkemeyi oyalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN