Beyaz 'Beni bekleme' dedi, evlendim

Belçika'da Eylem Eraydın ile dünyaevine giren ünlü şarkıcı Kubat, düğün sonrası ilk kez GÜNAYDIN'a konuştu: Beyaz'a evleneceğimi söylediğimde "Beni bekleme kardeşim" dedi. Önce onu evlendirmek isterdim ama bekle bekle nereye kadar!

Giriş Tarihi: 19.10.2014
Beyaz 'Beni bekleme' dedi, evlendim
Müzik dünyasının müzmin bekarlarından Kubat, dört yıldır birlikte olduğu Eylem Eraydın ile geçtiğimiz günlerde Belçika'da nikah masasına oturdu. 2014'te bekarlığa veda eden ünlüler kervanına katılan ünlü şarkıcı, gözlerden uzakta rengarenk bir törenle dünyaevine girdi. Düğünden en özel kareleri ilk kez GÜNAYDIN ile paylaşan Kubat, Belçika'dan sorularımızı yanıtladı...
Dört yıldır birliktesiniz; evlenmek için neden bu kadar çok beklediniz?
Saygı, sevgiyle ve anlayışla farklı kişilikleri bir rayda yürütme sanatı diye tanımlıyorum evliliği. Eğer niyetin onunla evlenip çoluk çocuğa karışmak ve kalan ömrünü onunla paylaşmaksa... O zaman ne kadar seversen sev, o insanı tanımak için dört yıl çok da uzun bir zaman birimi değil diye düşünüyorum.

ŞAKA YAPTIĞIMI SANDILAR
Size evlilik kararı aldıran şey neydi?
Evlilik çağını ıskalamadan, sevdiğinle hayatı çocuk ya da çocuklarla taçlandırarak daha anlamlı hale getirme arzusu...
Evlilik teklifini nerede, nasıl yaptınız?
Kalabalık bir dost meclisinde; doğum günümde evleneceğimi söyleyince, kız arkadaşım dahil herkes şaka yaptığımı sandı ama yanıldılar.
Düğün tarihi olarak kendi doğum gününüz ve aynı zamanda Kurban Bayramı'nın ilk günü olan 4 Ekim'i seçtiniz. Neden?
4 Ekim doğum günüm; bu yıl bayrama denk geldi. Evlilik tarihi için de; zaten 40'ıncı doğum günümde yapacağımı arkadaşlarıma söylemiştim. Sözümde durmuş oldum.

GONDOLDA ARYA DİNLEDİK
Gelin hanıma düğün günü sürprizler hazırladınız mı?
Nereden başlasam... Brugge'de baştan sona gelin için birçok sürpriz vardı. Mesela gondola binip kanal turu yaparken, büyük tenor Hakan Aysev'in bize aryalar söylemesi rüya gibiydi. Bu esnada sokaklarda bizi gören herkesin tebrik edip alkışlaması bambaşka bir hava kattı. Binlerce alkış sesleri düşünün, kendimi bir anda sahnede hissettim.
Düğünde ilginç bir olay yaşadınız mı?
Neresi ilginç diyebilirsiniz ama hep dua ettim inşallah yağmur yağmaz diye... Çünkü 4 Ekim'de Belçika'da açık havada organizasyon yapmak çok riskli. Düğünde 15.00-18.00 saatleri arası dışarıdaydık. Mükemmel bir hava vardı; 27 dereceydi. Saat 18.00'de pasta kesimi için içeri geçtik ve sel, fırtına başladı. Ben böyle bir zamanlamaya şahit olmadım hiç.
Kız isteme seremonisi nasıl oldu?
Ee çikolatamızı, çiçeğimizi aldık gittik Ankara'ya. Geleneklere uymak lazım tabii... Aileler arası güzel bir enerji, kaynaşma oluyor ve anısı kalıyor.
Gelin hanım kahvenize tuz attı mı?
Dört yılın sonunda istemeye gidince, kimsenin aklına tuz ve biber gelmiyor açıkçası. (Gülüyor)
Neden Belçika'da evlendiniz?
Aile arası küçük ama şirin bir merasim düşündük ve Brugge çok romantik bir kent. Eşim geçen yıl çok beğenmişti Brugge'ü... Ona da sürpriz oldu bu organizasyon.

BEYAZ HEP TELEFONDAYDI
Dostunuz Beyazıt Öztürk'ün nikah şahidiniz olacağını düşünüyordu herkes...
Haklısın öyle olacaktı ama bayram sebebiyle denk gelmedi maalesef... Neyse ki sürekli takipteydi telefonla.
"Beyaz'ı evlendirmeden evlenmem" demiştiniz...
Tamam da bekle bekle nereye kadar!
Beyazıt Öztürk, kendisinden önce evlenmenize ne dedi?
"Beni bekleme kardeşim" dedi. (Gülüyor)

DÖRT ÇOCUĞUM OLMASINI İSTERDİM AMA GEÇ KALDIM
Eşinizin hamile olduğunu duydum; doğru mu?
Ben böyle bir şeyi sizden duydum... Keşke öyle olsa... (Gülüyor)
Kaç çocuğunuz olmasını istersiniz?
Kız/ erkek fark eder mi? Biz dört kardeşiz ve ben bu yüzden çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Bizde olduğu gibi iki kız, iki oğlan olsa harika olurdu ama bunun için biraz geciktik sanırım. İki çocuk için zamanımız ve enerjimiz var şükür... Sağlıklı olmaları yeterli, cinsiyeti hiç önemli değil.
balayı brugge 'de
Balayında nereye gideceksiniz?
Esasında balayımızı Brugge'de geçiriyoruz. Burası gerçekten çok romantik bir şehir. Zaten Brugge; 'Batı'nın Venedik'i' olarak bilinir. Mutlaka herkesin gelip görmesi lazım. Bir süre daha Brugge'deyiz.

EŞİMİN İŞTEN AYRILMASINI İSTİYORUM
Eşiniz şu anda iş hayatına devam ediyor. Bundan sonra çalışacak mı?
İşten çıkmasını istiyorum çünkü artık onun kariyeri çocukları ve ailesi olacak. Geriye iş için pek zaman kalmayacak. Hane içinde huzuru, düzeni sağlamak dünyanın en değerli işi diye düşünüyorum.

2014 BENİM YILIM OLDU
Artık 2014'ün sonuna geliyoruz. Bu yıl tüm planlarınızı gerçekleştirdiniz mi?
İnanılmaz bir heyecan var çünkü içinde sürprizleri olan bir albüm aşamasındayım. Yani önce albüm ve ardından çocuk planları geliyor, umarım hepsi gönlümüzce olur. 2014, genel olarak benim yılım oldu diyebilirim...

OKTAY MÜTHİŞ BİR SÜRPRİZ YAPTI
Oktay Kaynarca, nikahınızda sizi epey şaşırtmış...
Oktay'ın 'Düğüne gelemiyorum' deyip o gün orada olması müthiş bir sürprizdi. "Bana benzeme, ben tutturamadım" deyince, ben de "Üç hakkın var; illaki tutturursun" dedim; çok güldük.
Türkiye'de ikinci bir düğün yapmayı düşünüyor musunuz?
Bayram nedeniyle katılamayan arkadaşlarımız çok zorluyor bunun için ama o an bir kere yaşanır. Fakat bir yemek ayarlanabilir.

SEVİLMEMLE GURUR DUYMALI
Eşiniz sizi kıskanıyor mu?
Kıskanç biri, asla göz önünde olan biriyle evlenmemeli; tam aksine onun sevilmesiyle gurur duyup onu herkesten daha çok sevebilmeli.
Eşiniz konserlerinizi izler mi?
Kesinlikle rahat edemem... Sahneye hazırlanmak çok stresli. O esnada kendimle baş başa kalmam lazım.

Hüseyin HATUN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz 'Beni bekleme' dedi, evlendim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN