Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Modada 'Az çoktur' felsefesi önemli

Moda blog'unu internet sitesine dönüştüren Buse Terim: Yerine göre giyinmeyi bilmiyoruz; aşırı makyaj, yapılı saçlar ve fazla dekolte ile tamamlanan stilettolar... Bazen 'Az çoktur' felsefesini benimsemek gerekiyor

Giriş Tarihi: 23.10.2014
Modada 'Az çoktur' felsefesi önemli
Kendi adını taşıyan blog'unu internet sitesine dönüştürdükten sonra 'Buse on the GO' mobil uygulamasını kuran, ünlü markalarla bir araya gelerek başarılı projelere imza atan Buse Terim'in durmaya hiç niyeti yok! Yeni projeler için ekibiyle her gün çalışan Terim yeni projelerini, Volkan Bahçekapılı ile olan evliliğini ve gelecek planlarını Şamdan Plus dergisine anlattı:
Sevdiğim insanla aynı evi, aynı hayatı paylaşmak benim için çok yeni, bir o kadar da heyecan verici bir macera. Evimizde zaman geçirmek çok keyifli, özellikle baş başa sofraya oturup geride kalan günden bahsetmek, dostlarımızı evimizde ağırlamak; ikimizin de zevk aldığı aktivitelerden. Kendi ailemden de öğrendiğim gibi beraber sofraya oturma geleneğini fazlasıyla önemsiyorum; mutlaka beraber sofraya oturuyor ve yemek saatlerini bize özel zamana çeviriyoruz.

TASARIMCI DEĞİLİM
Buseterim.com.tr, bugün Türkiye'nin moda ve yaşam stili anlamında en çok takip edilen sitelerinden biri. Kısa süre önce sunduğumuz 'Buse on the GO' mobil uygulaması, son zamanlarda en çok vakit ayırdığımız konulardan. Onu daha da geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Bir gün kendi markamı yaratmak istiyorum ama bu konuda acelem yok. Tasarım konusunda eğitim almadığımdan, kendimi tasarımcı olarak nitelendirmiyorum. Markalarla kapsül koleksiyon işbirlikleri, benim gibi tasarım eğitimi almamış biri için son derece keyifli, aynı zamanda öğretici bir süreç. Bu tarz işbirliklerine devam etmek önceliğim. Sonrasında ise kendi markam üzerinde çalışmayı düşünüyorum.

RAHATLIK ÖNEMLİ
Gündelik hayatımda rahatlığı ön planda tutarım; beni ipek gömlekler, ceketler ve spor ayakkabılarla görebilirsiniz. Aksesuvarlar, stilimin anahtarıdır. Gittiğim her yerde önce aksesuvar alışverişi yaparım ve bir günde birden fazla yerde olmam gerekiyorsa kıyafetimi aksesuvarlarla farklılaştırırım.
Bence şık kadın; geçici moda trendlerini birebir kendine uygulamak yerine, kendi yaşam tarzı ve vücut yapısıyla uyum içinde bir stile sahip olan ve bu stile trendleri ufak dokunuşlarla adapte edebilen kadındır.
Ne yazık ki özellikle Türkiye'de özgün stiller görmek biraz zor; daha çok vitrinlerde gördüğümüzü direkt denemeye meyilliyiz. Yerine göre giyinmeyi de ne yazık ki pek bilmiyoruz; aşırı makyaj, yapılı saçlar, fazla dekolte ile tamamlanan yüksek ökçeli stilettolar... Bazen 'az çoktur' felsefesi benimsenmeli.

HAYAL GÜCÜMÜN SINIRI YOK!
En son 'garage sale'i lidyana.com üzerinden gerçekleştirerek 'Buse'nin İkinci El Pazarı'nı dijital platforma taşıdık. Bir saat gibi kısa bir sürede 350 ürün satıldı ve tükendi. Gördüğümüz yoğun ilgi bizi çok mutlu etti; belirli aralıklarla yine tekrarlamayı hedefliyorum.
Hayal gücümün sınırı ve yapmak istediklerimin sonu yok. Hep yeni, yapılmamış işler ve projeler yapmaya çalışıyorum. Her gün daha büyük hedeflerle daha güzel işler yapmak istiyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modada 'Az çoktur' felsefesi önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN