'Çakır'dan hâlâ haber yok hayatından endişeliyiz!'

Köpek dövüşü sahneleri nedeniyle eleştiri alan 'Sivas' adlı filmin kahramanı Çakır adlı köpeğin sahibi olan Erkan Çobanoğlu'nun avukatı Alpay Çağlar: Yönetmen Kaan Müjdeci 'Çakır hayatta' diyor ama köpek iki yıldır bize iade edilmedi, hayatından endişe duyuyoruz

Giriş Tarihi: 24.10.2014
'Çakır'dan hâlâ haber yok hayatından endişeliyiz!'
Geçtiğimiz günlerde köpek dövüşü sahneleri nedeniyle hayvanseverlerden büyük tepki alan, 31 Ekim'de vizyona girecek olan 'Sivas' filminin yönetmeni Kaan Müjdeci; spekülasyonlara yanıt olarak filmin kamera arkası videosunu yayınladı.

'ÇAKIR SAHİBİNDE'
Müjdeci bu konuyla ilgili olarak şöyle bir açıklama yaptı: "Sivas filmi ve köpek Çakır hakkındaki asılsız iddialar karşısında, 2013 baharında hazırlamış olduğumuz videoyu paylaşma ihtiyacı hissettik. Filmin büyüsünü kaçırmamak adına aslında vizyon sonrası paylaşmayı planladığımız videoyu; filmin başarısından çıkar sağlamak isteyenlerin gerçek dışı açıklamalarına yanıt olarak paylaşıyoruz. İddiaların aksine; Çakır hayatta, sahibi Erkan Çobanoğlu'nun himayesindedir ve dövüştürülmektedir." Yönetmen Kaan Müjdeci'nin bu iddiasına karşılık olarak Erkan Çakıroğlu'nun avukatı Alpay Çağlar ise şunları söyledi: "Biz iki yıl önce bir tutanakla ve veteriner hekim raporuyla dört aylığına Çakır isimli köpeği yönetmen ve ekibine, 10 bin lira bedelle teslim ettik. Ancak dört aylık çekim sürecinden sonra köpeğimizi geri alamadık. Müjdeci, oyunculuk bedeli olarak verdiği parayı geri istedi ve 'Parayı verin, köpeği alın' şeklinde bir tutum sergiledi. Biz hukuki süreci, film ödül aldıktan sonra değil, yaklaşık iki yıl önce başlattık ve halen davamızın takipçisiyiz. Noter kanalıyla ihtarname gönderdik. Ancak köpek bize iade edilmedi. Bunun ispat yükü ve sorumluluğu tamamen Kaan Müjdeci'ye aittir. Biz Çakır'ın hayatından endişe ediyoruz. İki yıldır köpekten haber alamıyoruz." 'Sivas' adlı film; 11 yaşındaki 'Aslan' adlı bir çocuk ile 'Sivas' isimli bir dövüş köpeğinin, bozkırda geçen hikayesini anlatıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çakır'dan hâlâ haber yok hayatından endişeliyiz!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN