Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşimi evlenmeye ve çocuk yapmaya ben ikna ettim!

Giriş Tarihi: 25.10.2014
Eşimi evlenmeye ve çocuk yapmaya ben ikna ettim!

Dört ay önce, 52 yaşında ikinci kez baba olan usta oyuncu Hüseyin Avni Danyal, eşi Özgen Kılıçarslan ile evliliğiyle ilgili konuştu: Ben karımla evlenebilmek için her şeyi yaptım. Hiç evlenmeye niyeti olmayan bir kadını evlenmeye ve çocuk yapmaya ikna ettim

Üç yıl önce yedinci evliliğini Özgen Kılıçarslan ile yapan oyuncu Hüseyin Avni Danyal; 52 yaşında ikinci kez baba oldu. 22 yaşında bir kızı daha olan ünlü oyuncu, bebeğiyle birlikte hayatına büyük bir enerji geldiğini söylüyor. Şu sıralar 'Zengin Kız Fakir Oğlan' dizisinde Trabzonlu baba 'Kemal'i canlandıran usta oyuncuyla kendi sahnesini açtığı Kadıköy'deki Tiyatro Seyirlik'te bir araya geldik. Danyal; üç sezondur devam eden dizisini, tiyatrodaki çalışmalarını, eşiyle evlenme hikayelerini ve minik kızı Deniz ile yaşadığı ikinci babalık macerasını anlattı...
52 yaşında ikinci kez baba oldunuz. Uzun yıllar sonra yeniden baba olmanın zorluğunu yaşadınız mı?
İlk çocuğumda bundan 22 yaş daha gençtim. Bazen Deniz'in insan evladı olduğunu unutuyorum; oyuncak gibi sağını, solunu kurcalıyorum. Şimdi çok küçük, yedi-sekiz ay sonra daha farklı iletişim kurmaya başlayacak. 22 yıl önce ilk kızımı kucağıma aldığımda iki saat gezdirirdim, şimdi bebeğimi 20 dakika gezdiriyorum; belim ağrıyor. Artık her şeye biraz daha fazla titizleniyorsunuz. Her gün teknoloji, tıp değişiyor. 22 sene önce olmayan aşılar var şimdi. Yeni bir kitap okumak gibi bir şey bu! Deniz Hanım benim bir kez daha okuduğum bir kitap ama şimdi farklı bir gözle okuyorum.

10'U DA KIZ OLSUN

Kızınız Deniz yaşantınızı nasıl değiştirdi?
Yaşamıma başka bir enerji geldi, çok keyifli bir şey. İleri yaşta anne-baba olmak çok daha farklı bir olgunluk. İlk kızımda bir sürü acemiliğimiz oldu. Yaşımız biraz daha küçüktü. İkinci çocukta biraz daha tecrübeli oluyorsunuz. Büyüğüne nasıl hayatı öğrettiysem, şimdi ikincisine de aynısı yapacağım. Zaten '10 çocuğum olacaksa hepsi kız olsun' derdim. Çok severim kız çocuklarını. Kadın olmak daha duyarlı ve nazenin bir şey. Onlara, hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak yönlendirme yapmaya çalışıyorum. Umarım hiç zarar görmeden hayatlarını sürdürürler.
Bazı insanlar evlilik kararını çok zor alıyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Hiçbir evliliğin tarzı başka bir evliliğe benzemez. Her birinde farklı insanlar var. Farklı karakterlerin ortak yanları, ilişki dediğimiz şeyi ortaya çıkartıyor. Bence erkekler, kadınları evliliğe ikna etmeli. Ailenin devamlılığını sağlamakta en etkili kişi kadındır. Erkeğin, evleneceği kadını araması daha doğru.

Siz böyle mi yaptınız?
Yaşam tecrübem, öğrendiklerim doğru bir evlilik yapmama neden oldu. Çok mutlu bir evlilik yaşıyorum. Yeni bir çocuk ve yeni bir enerjiyle hayata bakıyorum. Doğru zamanda, doğru kişiyi bulmak çok önemli. Geriye baktığınızda; aslında doğru trenin sizi istasyonda beklediğini görürsünüz. Siz başka trenlere binersiniz ama doğru tren oradadır. Kaçan fırsatlar önemli değil. Asıl tren her zaman sizin onu bulmanızı bekler. Benim evliliğime gelecek olursak; ben karımla evlenebilmek için her şeyi yaptım. Hiç evlenmeye niyeti olmayan bir kadını evliliğe ikna etmem çok uzun sürdü. O hiç evlenmekten yana değildi. Eşimi evlenmeye ve çocuk yapmaya ben ikna ettim.

ARKADAŞINA GÖNDER
Eşimi evlenmeye ve çocuk yapmaya ben ikna ettim!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN