Sahneye bir sporcu gibi hazırlanırım

Büyük Kulüp'te sahneye çıkan Vildan Demir: Sahneye sporcu gibi hazırlanırım. Bir saat öncesinden yemek yemem, ses egzersizi yaparım. Dua etmeden de asla sahneye çıkmam

Giriş Tarihi: 25.10.2014
Sahneye bir sporcu gibi hazırlanırım
Son dönemlerde Büyük Kulüp'teki performansı ile dikkat çeken şarkıcı Vildan Demir; kariyeri ve özel hayatı ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu:
İzmir'de dünyaya geldim. Küçük yaşlarda da müzik eğitimi aldım ama müziği meslek olarak hiç düşünmemiştim. Hatta doktor olmak istiyordum ama kendimi bir anda konservatuvarda buldum.
Konservatuvarı derece ile bitirdikten sonra İstanbul serüvenim başladı. Burada yüksek lisans yaptım, sonrasında ekstralar başladı. Müzikle ilgilenen her İzmirli'nin rüyasında İstanbul vardır. Radikal bir karar oldu benim için İstanbul'a gelmek. Bocaladım ama hep iyi insanlar çıktı karşıma ve bu süreci çabuk atlattım. 'Meşhur olayım, lüks araçlara bineyim' gibi derdim yoktu.
Müzik arsızıyım; mızraplı tambur bile çalıyorum. Geçmişimde Türk müziği eğitimi var fakat popüler müzik yapıyorum.
İngilizce, Arapça, Fransızca, İspanyolca şarkılar da söylüyorum. Türkçe favorim ama ondan sonra Arapça şarkı söylemek çok hoşuma gidiyor. Seyirciler de çok beğeniyor. Müziğin dini, dili, rengi yok. Müzik her dilde bana aşk gibi geliyor.
Sahneye bir sporcu gibi hazırlanıyorum. Yaklaşık bir saat öncesinden yemek yemiyorum. Son anlarda sesimi açmak için ses egzersizleri yapıyorum. Şarkıları sıralıyorum, izleyiciler arasında kimlerin olduğunu öğreniyorum. Dua etmeden sahneye çıkmıyorum. Sahnede pozitif olmaya çalışıyorum. Çok rol yapamam, ruh halimi seyirciye geçiririm.

KLİPLER EROTİK DEĞİL
Mekana göre kıyafet seçimi yapıyorum. Ama kıyafetlerimin sahnemin önüne geçmemesine özen gösteriyorum. Özgür Masur kıyafetlerini çok beğeniyorum.
Kendi bestelerim de var ama aslında onları gün yüzüne çıkarmaya cesaretim yoktu. Geçtiğimiz günlerde arkadaşlarımla paylaştım, herkes çok beğendi; şimdi onlara söz yazılacak.
Sahnede en çok Lara Fabian, Mariah Carrey, Ümmü Gülsüm, Tarkan ve tabii ki Sezen Aksu'nun şarkılarını söylerim. Her zaman söylerim; Sezen Aksu olmasaydı ne yapardık bilmiyorum. Çok özel, büyük bir isim. Tarkan'la aynı sahneyi paylaşmayı çok isterim.
DMC ile anlaştım, bir single yapacağız. İyi niyetli hayallerim var. Anlatacak çok şeyim, hissettirmem gereken duygularım var.
Ben kliplerin erotikleştiği yönündeki görüşe katılmıyorum. 10 sene önce böyle bir dönem vardı ama son zamanlarda erotik klip görmedim. İyi bir şarkıysa, zaten erotik bir klibe ihtiyaç olmaz.

AŞK BANA ŞU ARALAR UZAK
Özel hayatımda da çok kıpır kıpır, yerinde duramayan, enerji patlaması yaşayan biriyim. Hayatımdaki en önemli şeyler sırasıyla; ailem, müzik ve spor. Uzun süredir fitness yapıyorum, bu konuda manyak gibiyim; sporsuz bir günümün geçmesini hiç istemem.
Şu aralar hayatımda aşk yok! Benim en büyük aşkım işim. Ama birkaç kez aşık oldum. 'İnsan bir kez aşık olur' derler ama ben buna kesinlikle inanmıyorum; bence birkaç kez aşık olunabilir. Ama şu aralar aşk bana uzak gibi...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahneye bir sporcu gibi hazırlanırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN