Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Can Tanrıyar'a koruma yok

Can Tanrıyar dört yıl önce boşandığı eski eşi Petek Dinçöz'ün halen kendisini rahatsız ettiği iddiasıyla mahkemeden beşinci kez koruma talep etti. Daha önce değişik mahkemelerden dört kez koruma kararı aldıran Tanrıyar'ın son koruma talebi ve itirazı reddedildi.

Giriş Tarihi: 26.10.2014 13:51
Can Tanrıyar'a koruma yok

İstanbul Aile Mahkemesi'ne avukatı Hande Karasu aracılığıyla beşinci defa koruma talep eden Can Tanrıyar'ın dilekçesindeki iddialara göre Tanrıyar ile Petek Dinçöz 10 yılı aşkın birliktelik sonucu evlendi. 2008 yılında evlenen çift, iki yıl sonra boşandı. Tanrıyar'ın iddiasına göre Petek Dinçöz boşandıktan sonra eski eşine karşı hasmani bir tutum içerisine girdi.

Can Tanrıyar hakkında asılsız iddialarda bulunan ve birçok dava açan ve koruma kararları aldıran Petek Dinçöz, sürekli olarak savcılığa şikâyette bulunarak psikolojik savaş başlattı. Can Tanrıyar da savcılık kanalıyla eski eşinden şikâyetçi oldu. Can Tanrıyar 4 Şubat 2013 tarihli savcılık şikâyetinde ise Petek Dinçöz'ün kendisini 'Urfalı Abi' olarak tanıtan kişi aracılığıyla tehdit ettirdiğini iddia etti.

Can Tanrıyar'a 3 ay süreyle koruma tedbirlerine hükmedildi. Daha sonra 21 Nisan ve 27 Mayıs 2014 tarihlerinde verilen iki ayrı mahkeme kararıyla da Petek Dinçöz aleyhine, "Can Tanrıyar'a yönelik olarak şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, tedbir kararının bir aylık süreyle uygulanmasına' şeklinde karar verildi.

KORUMA BİTTİ, BASIN YOLUYLA SALDIRI BAŞLADI

Petek Dinçöz, tedbir kararlarının bitmesiyle bu defa 7 Ekim 2014 tarihinde bir gazeteye röportaj verdi. Koruma kararının süresinin bitmesinden cesaret alan Petek Dinçöz, yeni başlayacak dizisinin reklamını yapmak amacıyla Can Tanrıyar aleyhinde yine asılsız iddialar ortaya attı. Tedbir istemli dilekçede Dinçöz'ün gazete röportajında, eski eşi Can Tanrıyar'ın ekmeğiyle oynadığını iddia ederek Tanrıyar'ın toplumda eski eşine kötü davranan, psikopat koca olarak algılanmasını sağlamaya çalıştığı öne sürüldü. Petek Dinçöz'ün yazılı ve görsel medyadaki hakaret, iftira ve hedef göstermesi sonucunda Can Tanrıyar'a karşı sosyal medyada ölüm tehditleri, hakaret ve küfür saldırıları başlatıldığı iddia edildi. Ayrıca Petek Dinçöz'ün tweeter hesabını yöneten Samet D. isimli kişi de 1 Ekim 2014'te , "...belanı mı bekliyorsun. Merak etme yakındır...' ve '...yeter artık öl de kurtulalım' diye benzer mesajlar atarak saldırılara devam etti. Can Tanrıyar aleyhinde başlatılan bu saldırılar karşısında mahkemeden beşinci kez koruma tedbirlerinin uygulanmasını istedi.

BU DEFA KORUMA KARARI ALDIRAMADI

Ancak mahkeme, Can Tanrıyar'ın talep ettiği koruma talebinin bu defa reddine karar verdi. Mahkeme, Tanrıyar'ın talebinin şiddet kabul edilemeyeceğini belirtti. Can Tanrıyar da mahkemenin bu kararına itiraz etti. Tanrıyar'ın avukatı itiraz dilekçesinde müvekkilinin eski eşi tarafından basın yoluyla hakaret, tehdit ve tacizlere maruz kaldığını öne sürdü.

Petek Dinçöz aleyhine ayrıca savcılığa daha önce suç duyurusunda da bulunduklarını belirten Tanrıyar'ın avukatı, "Petek Dinçöz, müvekkilimi (Urfalı Abi) olarak tanıtan kişi vasıtasıyla tehdit ettirmiş olup soruşturma sürmektedir. Bugüne kadar müvekkilim lehine dört ayrı mahkemeden koruma kararları verilmiştir. Müvekkilimin yeni koruma kararı almadığını öğrenen eski eş Petek Dinçöz, basın yoluyla müvekkil hakkında hakaret ve küçük düşürme çabalarına tekrar başlamıştır. İtirazımızın kabulü ile tekrar müvekkil lehine koruma kararı verilmesini talep ediyoruz" dedi. Mahkeme, Can Tanrıyar'ın itirazını da reddetti.

Günaydın twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can Tanrıyar'a koruma yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN