Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gitarımı sırtıma alıp uzaklaşmak istiyorum

'İncir Reçeli 2' filminin yıldızı Halil Sezai Paracıkoğlu: Gitarımı ve çadırımı sırtıma alıp buralardan uzaklaşmak, kafamı boşaltmak istiyorum. Biraz uzaklaşmak, bazı kişi ve olayları bana unutturacaktır

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Gitarımı sırtıma alıp uzaklaşmak istiyorum
2011 yılında rol aldığı 'İncir Reçeli' filminde söylediği 'İsyan' şarkısıyla geniş kitleler tarafından tanınan Halil Sezai Paracıkoğlu; şu sıralar filmin devamı olan 'İncir Reçeli 2'deki oyunculuğuyla adından söz ettiriyor. Sezai'yle filmi, kariyerini ve aşkı konuştuk...
İlki 40 haftada 250 bin kişi tarafından izlenen 'İncir Reçeli'nin devamını sadece üç günde 288 bin kişi izlemiş. Neye bağlıyorsunuz bu rakamı?
İlki vizyondan kalktıktan sonra yeniden gösterime girdi. İkinci filmi yapmamız için çok talep vardı. O yüzden bekliyordum bu ilgiyi ama derdimiz rakamlar değil. Bizim için önemli olan insanların beğenmesi. Neyse ki tepkiler çok olumlu; riskli bir iş yaptık çünkü.

HAYATIMDAN PARÇALAR VAR

Ne anlamda riskli bir iş?
Dram filminin ikincisinin çekildiği dünyada da görülmemiş bir şey. İlkini kendi imkanlarımızla çekmiştik ve çok zorlanmıştık. Bu filmde arkamızda BKM vardı.
İnsanlar bu filmin devamının çekilmesini niye istedi?
Ben bunu hikayenin sıcaklığına bağlıyorum. İnsanlar filmdeki karakterlerde kendilerini gördü. 'Metin' karakterinin ne yaptığını çok merak ediyorlardı. Bana 'Metin' şu anda ne yapıyor?' diye çok e-posta geldi.
Bu film 'Metin şu anda ne yapıyor?' sorusuna cevap olarak mı çekildi o zaman?
Evet. İlkinin sonunda 'Metin' çok aşık olduğu kız arkadaşını kaybediyordu. Devamında da normal olması gereken süreci yaşıyor. Film, hayata küsen 'Metin'in yeniden yaşama dönüp başkasına aşık olup olamayacağı üzerine kurulu.
Sizi 'Metin'le bir tutanlar oluyor; siz de öyle bir hayat yaşıyormuşsunuz gibi...
Tabii ki kendi hayatımdan parçalar var. Ben de birinden ayrıldığım zaman hayata çok fazla sarılamıyorum. Depresif ve mutsuz oluyorum çünkü o kişiye çok fazla bağlanıyorum. Kalbimi yeni birilerine açmak çok uzun zaman alabiliyor.
Kariyerinizi 'İncir Reçeli'nden önce ve sonra diye ikiye ayırıyor musunuz?
Muhakkak! Ben konservatuvarın tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra Semaver Kumpanya'da üç yıl oynadım. Birkaç dizide de rol alma şansım oldu. 'İncir Reçeli', yerellikten tüm Türkiye'ye yayılan bir etki yarattı. Dizi dediğin şey bir balon. Sinemanın ise kalıcı bir etkisi var. Ama ben belli bir kariyer planı üzerine kurmuyorum hayatımı. İçimden nasıl geliyorsa öyle davranıyorum. Kendi karakterimi bozacak bir duruma girersem hayata küserim.
Şöhrete alışmakta zorluk çektiniz mi?
Şöhretin tek olumsuz yanı; aileme kadar uzanan saçma sapan haberlerle karşılaşmak.
Hangi haberlerden bahsediyorsunuz?
Yansıtıldığı gibi ben öyle sürekli gece kulüplerine giden bir adam değilim ki! Moda'da yaşıyorum. Çok popüler olan mekanları sevmiyorum.
Zaman zaman üzerinize çok gelindiğini hissedip her şeyi bırakıp kaçma isteği duyuyor musunuz?
Evet. Gitarımı alıp sırtıma biraz uzaklaşmak istiyorum. Altı-yedi ay bir şeyleri durdurup yurt dışına gidip yaşama planım var.
Bu planı hayata geçirebileceğinizi düşünüyor musunuz?
Birden bire ortadan yok olmak gibi bir derdim yok. Sadece biraz dinlenip kafamı boşaltmaya, sakinleşmeye ihtiyacım var. 'İncir Reçeli' öncesinde hep öyle bir yaşamım vardı. Sırtımda gitarım ve çadırımla birlikte istediğim yere gidip orada iki-üç ay kalabiliyordum. Bu bana yetiyordu ama şimdi buna çok fazla fırsat bulamıyorum. 'Herkes beni rahat bıraksın' kafası değil bu. Biraz nefes almaya, enerjimi yeniden toplamaya ihtiyacım var. Telefonumu, bilgisayarımı falan kapatıp kendimle baş başa kalmak istiyorum. Avrupa'da kendime bir stüdyo daire tutup hazır gitmişken İngilizce'mi de geliştirmeyi düşünüyorum.
Tükenmişlik sendromu mu yaşıyorsunuz siz de?
Yok, aman Allah korusun. Tükenmişlik gibi bir durum yok da çok fazla dağıldı kafam.

ARKADAŞINA GÖNDER
Gitarımı sırtıma alıp uzaklaşmak istiyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN