Sıra dışı birini oynamak heyecan verici

Giriş Tarihi: 31.10.2014
Sıra dışı birini oynamak heyecan verici

AT V'de yayınlanan 'Beyaz Karanfil' adlı dizide 'Aysun'u canlandıran Begüm Yılmaz: Kendi karakterimin dışında, sıra dışı birini oynamak beni hem mutlu ediyor, hem de heyecanlandırıyor

Model Begüm Yılmaz, ATV ekranlarında yayınlanan 'Beyaz Karanfil' adlı dizide 'Aysun' karakterini canlandırıyor. Yılmaz; Harper's Bazaar dergisine özel bir çekim yaptı ve hayatının bilinmeyen yönlerini anlattı...
10 yaşındayken babamın işi dolayısıyla Türkmenistan'a yerleştik. Aşkabat'ta Rus ve Türkmen çocuklarla çok mutlu bir çocukluk geçirdim. İlk başlarda biraz yadırgadım tabii, etrafınızda Rusça ve Türkmence konuşuluyor ve kendinizi yabancı hissediyorsunuz. Ama yaşım küçük olduğu için kısa sürede uyum sağlayabildim.

ORTALIĞI KARIŞTIRACAK
Ailemden her zaman destek gördüm. Üniversite eğitimim için İzmir'i istediğimde onlar da benimle birlikte geldi. Şimdi İstanbul'da olduğum için buraya yerleşmek istiyorlar ama ben İzmir'de kalmaları taraftarıyım. Çünkü emekliler ve orada çok daha rahat bir yaşamları var. Buraya, yanıma ara sıra geliyorlar. İstanbul ara sıra gelip vakit geçirmek için çok daha cazip aslına bakarsanız.
Ege Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler eğitimi aldım. Modellik kariyerim oldukça organik bir biçimde ilerledi. Uzun boylu ve ince olduğum için çevremdeki herkes manken gibi olduğumu söylerdi. İster istemez bilinçaltıma yerleşmiş tabii, ben de Miss Turkey'ye başvurdum. Böylece mesleğe başlamış oldum.
Şu sıralar 'Beyaz Karanfil' dizisindeki rolüm nedeniyle bambaşka bir heyecan yaşıyorum. Bu aslında ilk oyunculuk deneyimim değil; daha önce 'Açlığa Doymak' ve 'Bir Hikayem Var' adlı iki sinema filminde ve 'Yol Ayrımı' adlı dizi projesinde yer aldım. Ancak 'Beyaz Karanfil'deki rolüm beni her zamankinden çok heyecanlandırıyor. Kendi karakterimin çok dışında birini canlandırıyor olmak, beni mutlu ediyor. Sıra dışı bir rol.
İşini profesyonel anlamda tam olarak yapabilmek için dizinin çekimlerinden önce oyuncu koçu Betül Alganatay ile çalışmaya başladım. Çekimler başlayınca da yine Betül ile birlikte kendi karakterim üzerine çalışmayı sürdürdük. Benim karakterimden tamamen farklı, zıt bir karakteri var 'Aysun'un. Böyle oluşu da beni ayrıca heyecanlandırdı. 'Aysun', modellikten tatmin olmamış, bir yerlere gelmeye çalışan, çok hırslı ve bu hırsı yüzünden her şeyi yapabilecek bir karakter. Biraz ortalığı karıştıran bir karakter diyebiliriz anlayacağınız!

ÖZELEŞTİRİ YAPABİLİRİM
Rahatlıkla özeleştiri yapabiliyorum kendimle ilgili. Bu modellikte de böyle oldu, oyunculukta da böyle olacak. Bazıları kendini sonradan izlemeyi tercih etmez ama ben tam tersi kendimi izleyip olumsuz bulduğum yönlerimi geliştirmeyi seviyorum.
Her ne kadar oyunculuğu çok sevsem de profesyonel modellik kariyerime, çok özel projelerle devam edeceğim. Modellikte dönüm noktam 2009'daki İstanbul Moda Haftası'dır. İstanbul'da moda haftasının yapılacağını ilk duyduğumuz andan itibaren heyecanlanmıştık. Paris, Londra, New York, Milano gibi dünyanın moda sektörünün önemli şehirlerinden sonra İstanbul'da da böyle bir organizasyonun düzenlenecek olması, beni ve bu mesleği yapan tüm profesyonel arkadaşlarımı çok ama çok heyecanlandırmıştı. Özellikle ilk moda haftasında hemen her defilede çalıştım. Ondan sonra da modellik kariyerimde önemli projelere imza atabildim.

TAM BİR EV İNSANIYIM
Aslında içinde bulunduğumuz sektör; oyunculuk da modellik de dahil, sosyal olmayı gerektiriyor. Ama ben tam bir ev insanıyım. Evde çok huzurluyum. O nedenle sporumu bile evde yapıyorum.

Güzel yemek yerim ama abur cubur yeme alışkanlığım yoktur. Spora da yeni başladım, her spordan sonra 'Keşke daha önce başlasaymışım' diyorum. Çünkü bedenime ve ruhuma inanılmaz iyi geliyor spor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıra dışı birini oynamak heyecan verici
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN