Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tüm köşeleri tutmuşlar güçlüler diye bizi eziyorlar'

'Unutursam Fısılda'nın çalıntı olduğunu iddia eden yönetmen Cem Başeskioğlu'ndan, Çağan Irmak'a şok sözler: Onlar güçlü, köşeleri tutmuşlar. İstediklerini yapıyorlar, herkesi ezip geçiyorlar

Giriş Tarihi: 31.10.2014
'Tüm köşeleri tutmuşlar güçlüler diye bizi eziyorlar'
Çağan Irmak'ın yeni filmi 'Unutursam Fısılda'nın kendisinin 'Sen Ne Dilersen' adlı filminden çalıntı olduğunu iddia eden yönetmen- senarist Cem Başeskioğlu, önceki gün Beyaz TV'nin 'Söylemezsem Olmaz' programına telefonla katıldı. Irmak'ın filmiyle, 2005 yılında çektiği kendi filmi arasında büyük benzerlikler olduğunu savunan Başeskioğlu'nun Irmak hakkındaki çarpıcı sözleri şöyle:
İki filmi izleyen herkes, neyin ne olduğunu görecektir. Bir insan, başka bir insanın dokuz yıl önce çektiği filmden nasıl bu kadar etkilenir ki? Biri bana anlatsın.
'Sen Ne Dilersen', 2005 yılında çektiğim bir filmdi. Çağan böyle bir şey yaptı ama niçin yaptı bilmiyorum. Işıl Yücesoy, benim filmime 'En İyi Senaryo' ödülünü verdi. Kendisi, Çağan'a hiç mi söylemedi? Benim filmimi Çağan da seyretti. Bu esinlenme falan değil; oyuncuların fiziksel görünüşlerinin bile ne kadar benzediğine dikkat çekmek istiyorum.
Onlar güçlü, köşeleri tutmuşlar, istediklerini yapıp, insanları ezip geçebiliyorlar. Kimseye kızgın değilim, sadece üzgünüm. Beni hasta yatağımda aramış biri Çağan. Herhalde beni öldü sanıyor; ben iyileşip ayağa kalktım ve hâlâ yaşıyorum.
Türk sinemasının tükenmesi, yeni çekilen filmlerin bile, bu kısırlığa saplanmış olması beni üzdü. Çağan'ın 'Babam ve Oğlum'da da benim filmimden alınan bölümler var. Yetenekli sanatçıların hepsinin başına bu geliyor. Bu yüzden filmlerin gösterim tarihleriyle bile oynuyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tüm köşeleri tutmuşlar güçlüler diye bizi eziyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN