Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çok yılışık adamlarla arkadaşlık etmek istemem

Ünlü komedyen İsmail Baki Tuncer: Çok yılışık adamlarla arkadaşlık etmem ve onlardan hazzetmem, Ciddiyet bakımından demiyorum. K.çı başı ayrı oynayan adamları hiç sevmem

Giriş Tarihi: 1.11.2014
Çok yılışık adamlarla arkadaşlık etmek istemem
Komedyen İsmail Baki Tuncer, 'Sabit Kanca' adlı ilk filmiyle bir 'sinema adamı' olduğunu da gösterdi. Şimdi serinin ikinci filmi olan 'Sabit Kanca 2' geliyor. Tuncer, yeni filminin hikayesini ve kendisiyle ilgili bilinmeyenleri Esquire dergisine anlattı...

Katıldığınız ilk yetenek yarışmasına sizi anneniz sokmuş. Neden, çekinmiş miydiniz?
Ben utangaç bir çocuktum aslında. Arkadaşlar arasında komiklik yapıp onları güldürmeye çalışırdım ama misafirler geldiğinde ve 'Hadi göster' dediklerinde utanırdım.

KÜÇÜKKEN UTANGAÇTIM

Herkesle iyi anlaşabilecek biri gibi görünüyorsunuz. Peki hayatta en tahammül edemediğiniz insan tipi nedir?
Çok yılışık adamlarla arkadaşlık etmek istemem. Ciddiyet bakımından demiyorum; k.çı başı ayrı oynayan adamları sevmem. Ben de komedyen olduğum için k.çım başım ayrı oynuyor ama yolda yürürken de komiklik yapacak halimiz yok. İnsanlar seni öyle tanıdığı için; 24 saat güldürmeye çalışıyorsun sanıyor.

'Sabit Kanca 2'den bahsedelim. İlk film 'İçinden geçeceğim' lafını dillere dolamıştı. Nedir bu 'içinden geçme'?
Skeçlerde, 'Sabit Kanca' soruları hızlı hızlı cevaplarken anlık şeyler çıkıyordu. Sanırım o espri, bizim Volkan Kantoğlu'nun esprisiydi. Hani bir futbolcu, başka bir futbolcuya bir çalım atar da 'İçinden geçti' deriz ya, onun gibi bir şey... 'O soruları gönder, hepsinin içinden geçeceğim'; yani 'üstesinden geleceğim' gibi bir şey. 'Hızlı sor, kombo yapacağım', 'Akıt gelsin' gibi birçok lafı var.

DÖRT KİŞİYİ OYNUYORUM

'Sabit Kanca 2'den ne gibi beklentilerimiz olmalı?
İlk filmde 'Sabit Kanca' karakterini bilenlerin daha çok anlayabileceği bir film yapmıştık. İkinci filmde, karakteri tanımayanların, ilk filmi izlememiş olanların da rahatça, zevkle izleyebileceği bir hikaye var. İlk film, daha çok skeçlerden oluşuyordu. Bu film, daha sağlam bir film oldu. Filmde dört farklı karakteri canlandırıyorum.

'Sabit Kanca 2'nin konuk oyuncusu Ahmet Dursun. Onunla sette beraber olmak nasıl bir duyguydu?
Ahmet beni çok güldüren bir arkadaşım. Anlattığı bir şey, yaptığı bir mimik, beni 'Survivor'da da çok güldürüyordu. Şener Şen'in tiplemeleri ile Kemal Sunal'ın tiplemeleri karışımı bir doğallık var orda. Yarışmalarda da çok gaz verirdi bana. "O kim ki? Sen ondan hızlısın!" diye motive ediyordu. Onun motivasyonuyla benden 10 yaş küçük gençleri yenmişliğim var.

RESMİ EVRAKA KOMEDYEN YAZIYORUM

İsmail Baki Tuncer'in bir sonraki 'içinden geçeceği' hedefi nedir? Bir sonraki kariyer durağınız neresi?
Bir sonraki hedefim daha iyisini yapmak, ne yapıyorsam daha da iyisini yapmak... Bir yere geldim mi bilmiyorum ama hangi noktadaysam, tırnaklarımla kazıyarak geldim.

Resmi bir evrakta, 'meslek' kısmına ne yazıyorsunuz?
'Komedyen' yazıyorum.

Eş, dost, akraba taklidi yaptığınızda alınıyorlar mıydı?
Yok, herkesin hoşuna gidiyordu. Taklidinin yapılmasından memnun olmayan insan çok azdır. Bir dede vardı; hafif kamburdu. Tanımazdık etmezdik ama bazen eve davet ederdik. Annem ona yoğurtlu ekmek verirdi. Ben de taklidini yapardım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çok yılışık adamlarla arkadaşlık etmek istemem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN