Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkum, bugünün hakkını verememek

Yeni albüm hazırlıklarına başlayan Gülşen: Pişmanlıkla söylenen keşkelerim yok çünkü her ne olduysa iyiliğim için olduğunu düşünürüm. Dünü ve yarını düşünmek değil de bugünün hakkını veremeden yaşamaktan korkarım

Giriş Tarihi: 1.11.2014
Korkum, bugünün hakkını verememek
Murat Boz ile birlikte düet yaptığı 'İltimas' isimli şarkıyla yaza damgasını vuran Gülşen, yeni albümünün hazırlıkları için İngiltere'ye gitmeye hazırlanıyor. Ünlü sanatçı, sevgilisi Ozan Çolakoğlu ile birlikte Londra'daki stüdyolarında çalışmalarını sürdürecek. Gülşen, Cosmopolitan dergisine kariyeri ve özel hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu...

'Be Adam' isimli şarkınızla inanılmaz bir çıkış yapmıştınız. O günden bugüne hayatınızda neler değişti?
Aradan 18 yıl geçti. Birçok şeyin değişmesi için çok uzun bir zaman. Ancak tek değişmeyen şey, işimi halen ilk günkü heyecan ve tutkuyla yapıyor olmam.

Bugüne kadar kendiniz için yaptığınız en iyi şey ne oldu?
Uzun zamandır kariyerimi kendim planlayıp yönetiyorum ve kendi yazdığım şarkılarla müzik hayatımı devam ettiriyorum. Bence bu kendim için yaptığım en iyi şey.

LONDRA İLHAM KAYNAĞI

Bu yıl Murat Boz'la düetiniz çok ses getirdi. Hayranlarınızı sevindirecek yeni projeler var mı?
Var tabii; projeler bitmez. 2015'in ilk yarısında yeni albümümü çıkarmayı planlıyorum. Çalışmalara çoktan başladık bile.

Yakında yeni albümünüzün kayıtları için Londra'ya gidiyorsunuz. Bu albüm için neler hissediyorsunuz?
Evet, Ozan'la (Çolakoğlu) albüm kayıtlarına Londra'daki stüdyomuzda devam edeceğiz. Türkiye'ye ise sadece konserler için gelip gideceğim. Londra; albüme konsantre olmak için ve ilham kaynağı açısından dünyanın en cazip yerlerden biri. Bir önceki albüme göre daha farklı bir dönem çünkü aradan geçen zaman zarfında duygular, düşünceler, kendimi ifade etme biçimim, sound'lar ve birçok şey değişiyor. Bence bu işin en tehlikeli yanı, bir önceki başarının sarhoşluğuna kapılıp her albümde aynısını tekrarlama içgüdüsü. Bu, farkında olmadan gerilemeye sebep verir. Tabii kariyerinde kendine nasıl bir yol çizdiğine bağlı. Mesela benim gibi yeni şeyler deneyerek risk almayı sevenler için, asla denenmeyecek bir yol. Kendimi tekrar edeceğime oturup en beceremediğim ev işi olan bulaşıkları yıkamayı tercih ederim.

Sahneye çıktığınızda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Çıkana kadar aşırı heyecanlı oluyorum, çıktıktan sonrası ise tarifsiz bir mutluluk... Başka hiçbir yerde ve hiçbir durumda hissedemediğim bir duygu bu.

Söz yazmanın en ayrıcalıklı yanı nedir?
Sanki elçilik yapmak gibi; iletilecek mesajları, sözler aracılığıyla yerine ulaştırıyorum.

Ozan Çolakoğlu'yla hep müziğin mutfağında gibisiniz. Kendinize olduğu kadar başka isimler için de şarkı yapıyorsunuz. Kişiye özel şarkı yapmak sizce nasıl bir süreç ve haz?
Ozan müthiş bir zekaya ve yeteneğe sahip evrensel bir müzisyen. Elinin değdiği her şarkıyı parlatıyor. Birlikte müthiş bir uyum içinde çalışıyoruz. Kişiye özel şarkıya gelince... Her sanatçının duruşu, sesi ve özellikleri birbirinden farklıyken aynı şeyleri herkese oldurmaya çalışmak gibi bir şey mümkün değil tabii ki. 36 beden birine 40 beden elbise giydiremezsiniz. Hadise'ye 'Superman', Mustafa Sandal'a 'Tesir Altında', Ajda Pekkan'a 'Ara Sıcak' dedirtme sebebim bu. Tabii ki iç dünyamın çeşitliliği ve çok sesli oluşu birbirinden farklı tarzda şarkılar üretebilmemi sağlıyor.

AŞKIN TARİFİ HENÜZ BULUNMADI

Hayatla ilgili keşkeleriniz var mı?
Pişmanlıkla söylenen keşkelerim yok çünkü her ne olduysa hep iyiliğim içindir diye düşünürüm. Dünü ve yarını düşünmek değil de bugünün hakkını veremeden yaşamaktan korkarım ben.

Aşkı nasıl tarif edersiniz?
Şu ana kadar edebilen olmuş mu? Yazdığım şarkılarda anlatıyorum ama bence tam bir tarif henüz bulunamadı.

Sizi kandırmak kolay mıdır?
Maalesef beni kandırmak hiç kolay değil. Hislerim çok kuvvetli, algılarım çok açıktır.

Söz yazarı, sahnede performans sergileyen ve popstar Gülşen'e neler, kimler ilham verir?
Söz yazarı Gülşen'e; okuduğu, izlediği, gördüğü, görmek için yanıp tutuştuğu, yani gündelik yaşantıya dair her şey ilham verir. Sahnedeki Gülşen'e şarkıların gücü, dansın büyüsü, seyircinin coşkusu; popstar Gülşen'e ise dünyada yeni akım yaratan tüm sanatçılar ilham verir.

Moraliniz bozuk olduğunda kendinizi iyi hissetmek için neler yaparsınız?
Öyle zamanlarda uzaklaşmayı, yalnız kalmayı ve bir şeyler yazmayı tercih ediyorum.

BENCE EVE DÖNMEK HARİKA BİR HİS
Şehirden uzaklaşmak istediğinizde kaçış noktalarınız nereler olur?
Direkt Alaçatı. Hadi hazır çıkmışken biraz daha uzaklaşayım dersem de Londra'ya gitmeyi tercih ediyorum.

Sizin için dünyanın en güzel yeri neresi?
Huzurum yerindeyken nerede olduğumun pek bir önemi yok ama eve dönmek harika bir his.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkum, bugünün hakkını verememek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN