Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suç ve Ceza Film Festivali başlıyor

Giriş Tarihi: 6.11.2014
Suç ve Ceza Film Festivali başlıyor

Sabah Gazetesi, Daily Sabah ve A Haber sponsorluğunda düzenlenen 4. Suç ve Ceza Film Festivali, dünyanın dört bir yanından filmleri izleyiciyle buluşturacak. Festival, yarın 'Göçmen' filmiyle başlayacak

Suç, ceza ve adaletle ilgili filmlerin gösterileceği, seminerlerin düzenleneceği Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali yarın başlıyor. Bu yıl dördüncü kez düzenlenen festivalinin ana konusu göç olarak belirlendi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Sözüer'in başkanlığını üstlendiği festivalde, 13 Kasım'a kadar dünyanın dört bir yanından 30 film gösterilecek. Festival kapsamında düzenlenen seminerlerde 80 uzman konuşmacı sinemaseverlerle buluşacak. Panel ve seminerlere; Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi ve İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi ev sahipliği yapacak.

HERKES İÇİN ADALET

Bu yıl 'Herkes İçin Adalet' sloganıyla düzenlenen festivalde; suç, ceza ve adalet kavramları, hem sinema açısından, hem de akademik açıdan göç kavramı çerçevesinde tartışılacak. Festival; yarın sabah Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 09.00-11.30 saatleri arasında düzenlenecek olan açılış paneliyle başlayacak. 'Kendi Evinin/Ülkesinin Dışında Yaşama- ya Mahkum Olmak' konulu paneli; Prof. Dr. Bengi Semerci yönetecek. Festival kapsamında, 13 Kasım'a kadar; savaş göçleri, mülteci politikaları, Türkiye'de ve Avrupa'da göçmenlik, sinema ve adalet gibi konularda çeşitli paneller düzenlenecek.

ÜNLÜ SİNEMACILAR İSTANBUL'A GELİYOR
Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin açılış filmi; başrollerini Marion Cotillard ve Joaquin Phoenix'in paylaştığı 'Göçmen'- 'The Immigrant'... James Gray'in yönettiği 2013 yapımı film, yarın akşam 21.30'da Beyoğlu Atlas Sineması'nda gösterilecek. Festivalin yarışma bölümünde ise, aralarında 'Abu Ghraib'in Çocukları', 'The War Story', 'Transit', 'Honour' ve 'Under the Starry Sky'ın da bulunduğu yapımlar, Altın Terazi ödülü için yarışacak. Festival kapsamında ünlü sinemacılar da izleyicilerle buluşacak. 'Honour' filminin yönetmeni Shan Khan, Mateo' filminin oyuncusu Carlos Hernandez, 'Transit' filminin yönetmeni Hannah Espia ve oyuncusu Irma Marasigan'ın da aralarında bulunduğu isimler, Rexx ve Atlas sinemalarında gerçekleşecek söyleşilere katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suç ve Ceza Film Festivali başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN