Çaresizlikten fotoğraf makinemi sattım

Giriş Tarihi: 8.11.2014
Çaresizlikten fotoğraf makinemi sattım

12 yıllık eşi Hilal Özdemir'le boşanmaya hazırlanan Hazım Körmükçü, bir dönem işsiz kalıp zor günler yaşadığını söyledi: Öyle çaresiz kaldım ki, 2 bin 500 liraya aldığım fotoğraf makinemi 750 liraya sattım

Üç kuşaktır oyunculuk yapan bir aileden gelen Hazım Körmükçü, en son 'Kiraz Mevsimi' isimli diziye konuk oyuncu olarak katılmıştı. 2003'te türkücü Hilal Özdemir ile evlenen ünlü oyuncunun; bu evlilikten Ada adından bir kız, Ayka adında da bir erkek çocuğu var. Körmükçü, geçtiğimiz günlerde eşiyle boşanmak için mahkemeye başvurdu. Hazım Körmükçü, hayatının bilinmeyen yönlerini ilk kez GÜNAYDIN'a dobra dobra anlattı. Bu röportajda bazen okuduklarınıza inanamayacak, bazen de göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız...
Geçtiğimiz günlerde boşanmak için eşinizle mahkemeye başvurmuşsunuz, bu doğru mu?
Sen nereden duydun, daha yeni bir olay, pes vallahi. Evet, doğru duymuşsun, boşanıyoruz.
Neden bu kadar sessiz boşanma kararı aldınız?
Çok sessiz olması gerekiyordu çünkü bu ailevi bir olay. Biz Hilal'le karşılıklı konuşup böyle bir karar aldık. Sonuçta Hilal; bana 12 yıl boyunca hayat arkadaşlığı yaptı ve iki tane pırlanta gibi evlat verdi.

SIT-COM GİBİ BİR EVLİLİKTİ

Boşanma kararını nasıl aldınız?
Bizim evliliğimiz sitcom'a dönmüştü. Sizler bilmiyorsunuz ama eşim geçmiş yıllarda boşanmak için beş kere mahkeme koridorlarına gitti. Yakınlarımız her seferinde araya girip bizi tekrar barıştırdı. Ancak bu sefer ben de "Tamam" dedim. İkimiz de tek celsede boşanmayı ümit ediyoruz. Boşanma kararı almamızdan yaklaşık 20 gün önce eşim; çocukları ve bütün eşyalarını da alarak kendi ailesinin yanına taşındı. Biz boşanıyoruz ama 'Ah ah, vah vah' demiyoruz. Allah herkesin yolunu açık etsin. Allah dağına göre kar verirmiş.
Sizi tam beş kere mahkemeye taşıyan ve sonunda da boşanmanıza neden olan olaylar neydi?
Bizim evliliğimizi bitiren sebepler tek değil, birçok sebep var. Yolu doğru olanın yükü de ağır olurmuş; bizim de yükümüz hep ağır oldu. Bir tek neden yüzünden boşanmıyoruz. Bu evliliğin sonunu getiren nedenler; 12 yıllık evliliğimizde kendimizi yenileyemememiz, birtakım birikimler, kendimizle ilgili sıkıntıları yumuşatamamamız, hayata daha olumlu ve sıcak bakamamamızdır.
Boşandıktan sonra tekrar evlenir misiniz?
Benim için evlilik olayı tamamıyla bitmiştir. Bu benim üçüncü evliliğim ve toplamda üç çocuk babasıyım. Evlilik müessesesi benim için işlemeyen bir kurum demek ki evlilikte başarılı olamıyorum. Bundan sonra da evlilik müessesini zorlamanın anlamı yok. Evlilik benim beceremediğim bir şey ben bunu üç evlilik ve 50 yaşında anladım.
Peki biraz da iş konuşacak olursak, oyunculuğun yaşamınızda sizi zorlayan yanları var mı?
Üç-dört kuşaktır oyunculuk geçmişi olan bir aileden geliyorum ve bununla ilgili endişelerim hiç olmadı. Ancak devamlılığı olmayan bir sektördeyiz. Dizi reyting almazsa hemen yayından kaldırılıyor. Biz oyuncular da bunalıma girip kendimize uygun roller bekliyoruz. Garantisi olmayan bir iş yapıyoruz; biz oyuncuların yaptığı, suya yazı yazmak gibi bir şey. (Gülüyor)

ARKADAŞINA GÖNDER
Çaresizlikten fotoğraf makinemi sattım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN