Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şınav çekmemiz gerekince yere yatan ilk kişi bendim

Genç oyuncularla birlikte rol aldığı 'Fury' filminde ekibin liderliğine soyunan Brad Pitt: Çekimlerde şınav çekmemiz gerektiğinde, ilk yere yatan ben oluyordum

Giriş Tarihi: 9.11.2014
Şınav çekmemiz gerekince yere yatan ilk kişi bendim
II. Dünya Savaşı sırasında beş askerin verdiği kahramanca mücadeleyi konu alan 'Fury', ülkemizde 24 Ekim'de gösterime girdi. David Ayer'in yazıp yönettiği filmde Brad Pitt, 'Komutan Wardaddy'yi canlandırıyor. Filmde Pitt'e; Shia LeBeouf ve Logan Lerman eşlik ediyor. Kısa süre önce Angelina Jolie ile evlenen Pitt, yeni filmi 'Fury'yi anlattı...
- Neden bu filmde rol almak istediniz?
'Acımasız Hayat' ve 'Tehlikeli Takip' filmlerinden bu yana David Ayer'in büyük bir hayranıyım. Ondan bir şeyler öğrenebileceğimi biliyordum ve bu benim için her şeyden önemliydi. Senaryoyu ilk okuduğumda ortaya çok özel ve gerçekçi bir iş çıkacağını anlamıştım. 'Fury', hepimiz için gerçekten inanılmaz bir deneyimdi.
- Oynadığınız karakter, yani 'Wardaddy' nasıl biri?
'Wardaddy'; tankın komutanı ve ekibine karşı bir sorumluluğu var. Morallerini yüksek tutup bir makine gibi uyumlu çalıştıklarından emin olmak zorunda.
- Çok sert bir adam gibi görünüyor...
Katı ve acımasız biri; böyle olmak zorunda çünkü savaşta her şey açık ve net olmalıdır. O, aynı zamanda kalbinde büyük bir yara taşıyor. Bunun ne olduğunu tam olarak açıklamıyoruz ama onu ne hale getirdiğini görebiliyoruz. Filmde; ekibimiz hayatta kalabilmeyi başarmış birkaç ekipten biri. Alman tankları bizim tanklarımızdan daha üstün olduğu için tek çaremiz daha fazla askerle saldırmaktı ve hayatta kalma şansımız çok azdı. O küçücük tankın içinde yiyor, uyuyor, işiyor ve savaşıyoruz. Orada birbirimize kenetlenmiş durumdayız. Bu ortama yeni bir çocuk giriyor. 'Wardaddy' ona, düşünmeyi bırakıp harekete geçmeyi öğretmeye çalışıyor.
- Sette her zaman bir lider gibi davranmanız mı gerekiyordu?
Bu deneyim benim için kapsamlı bir liderlik eğitimi gibiydi. Şınav çekmemiz söylendiğinde yere yatan ilk kişi hep ben oluyordum. Aldığımız derslere gerçekten çok sıkı çalışıyordum. Kameralar kayıtta olsa da olmasa da setin atmosferini belirlemek benim sorumluluğumdaydı. Bu, hiç de kolay bir iş değildi. Çok konuşkan bir insan değilimdir ama yapılacak bir şey yoktu.
- Çekimlere başlamadan önce zorlu bir eğitim almış olmalısınız...
Bunu biz istedik. Daha önce deneyimlemediğimiz ne varsa öğrenmek istedik. Birkaç yumruk atabilmek için birkaç yumruk yemeliydik.
- Film için savaş gazileriyle de vakit geçirdiniz. Bu sizi nasıl etkiledi?
Daha önce pek çok korkunç savaş fotoğrafı görmüştüm ve kitaplar okumuştum. Savaşa şahit olmuş bu sıra dışı adamların karşısında durmak inanılmazdı. Bize her konuda yol gösterdiler. Onlara duyduğumuz saygıyı tarif etmem mümkün değil. Fakat bu saygıyı filmimizle biraz olsun gösterebilmiş olacağımızı umuyorum.

Oğlum tüm tankları tanıyor
Aileniz film setinde sizi ziyarete gelebiliyor muydu?
En büyük oğlum Maddox, bütün tankları bilir. Çekimlere başladığımız sıralarda bazı şeyleri ona danıştım. Küçüklüğünden beri araştırmayı, öğrenmeyi çok severdi. 5 yaşındaki oğlumu da sete getirdim. Savaşın anlamını bilmemesine rağmen o da tanka hayran oldu. Sanırım her erkek makinelere karşı nedeni belirsiz bir tutku duyuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şınav çekmemiz gerekince yere yatan ilk kişi bendim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN