Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gişenin tozunu attırdılar

Hollywood'da sinemaya en çok izleyiciyi çeken kadın yıldızlar belli oldu. Cameron Diaz, Emma Watson ve Julia Roberts; 100 milyonlarca dolar hasılat yapan filmleriyle zirvede yer aldı

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Gişenin tozunu attırdılar
Box Office Mojo sitesi, filmleri en çok izlenen ve gişede en büyük hasılatı elde eden kadın yıldızları belirledi. İşte gişenin rekortmen aktrisleri:
* ANNE HATHAWAY: Oyuncunun en çok gişe yapan filmi; 'Kedi Kadın'ı canlandırdığı 'Kara Şövalye Yükseliyor' oldu. 2012 tarihli film; 448 milyon dolar hasılat yaptı.
* SCARLETT JOHANSSON: Ünlü oyuncu; 'The Avengers', 'Iron Man 2' ve 'Captain America' filmlerinde; efsanevi çizgi kahraman 'Black Widow' olarak izleyicinin karşısına çıktı. 'The Avengers'; gişede 623.4 milyon dolar hasılat elde etti.
* SANDRA BULLOCK: 33 filmi olan Bullock'un en çok gişe yapan filmi 2014 tarihli 'Gravity' oldu. Film, 274.1 milyon dolar hasılat elde etti.
* CATE BLANCHETT: İki Oscarlı aktris, rol aldığı 'Yüzüklerin Efendisi' ve 'The Hobbit' serileriyle gişeyi salladı. Blanchett'in 34 filmlik kariyerinde, en çok hasılat elde eden filmi, 377.8 milyon dolarla 'Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü' oldu.
* HELENA BONHAM CARTER: Tim Burton'ın eşi Carter, 'Harry Potter' serisindeki rolüyle gişe rekortmeni yıldızlar arasına girdi. 'Harry Potter ve Ölüm Yadigarları', 381 milyon dolarla Carter'ın en çok hasılat yapan filmi.
* JULIA ROBERTS: Oyuncunun kariyerinin zirvesindeki film, 183.4 milyon dolar gişe yapan 'Ocean's Eleven' oldu.
* EMMA WATSON: 24 yaşındaki Watson'ın kariyerinde, tümü gişede 200 milyon doları aşan sekiz 'Harry Potter' filmi bulunuyor. Watson'ın oynadığı 'This is the End' ve 'Noah' da 100 milyon dolardan fazla hasılat yaptı.

CAMERON DIAZ

Cameron Diaz, en büyük gişe hasılatını 'Prenses Fiona'ya sesini verdiği 'Shrek 2' filmiyle yaptı. Film, dünya çapında 441.2 milyon dolar gişe yaptı. Diaz; rol aldığı 33 filmle, 89.3 milyon dolar gişe hasılatı ortalamasını tutturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gişenin tozunu attırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN