Ünlü oyunculardan organ bağışına tam destek!

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Ünlü oyunculardan organ bağışına tam destek!

ATV'nin sevilen dizisi 'Kaçak'ın oyuncuları ve yönetmeni organ bağışına dikkat çekti. Sağlık Bakanlığı yetkilerinin sete yaptığı ziyarette teknik ekip, organ bağışına destek vereceklerini söyledi

Sağlık Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından yürütülen 'Organ Bağışında Uyum İçin Teknik Yardım Projesi' kapsamında dizi setlerine yapılan ziyaretlerde; yapımcı, yönetmen ve oyuncularla bir araya gelindi. Bakanlık yetkilileri, 'Kaçak' dizisinin setini de ziyaret etmeyi unutmadı. ATV'nin sevilen dizisi 'Kaçak'ın yönetmeni Serkan Birinci; Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Arif Kapuağası'na kendisinin de organ bağışında bulunmayı düşündüğünü belirterek, bunun ne şekilde yapılacağının da tam olarak bilinmediği eleştirisinde bulundu.

'EŞİM DE SENARİST'
Konunun dizilerde işlenebilmesi için bir hikayeye dayandırılması gerektiğini belirten ve bu konuda da senaristlere görev düştüğünü dile getiren Birinci, şöye konuştu: "Eşim de senarist. Ona yazdığı senaryolarda bunu işlemesini rica edeceğim. Ayrıca kendim ve yapımcım adına, senaristimizle konuşma sözünü verebilirim." Usta oyuncu Haluk Bilginer ise şöyle konuştu: "Öleceğini bilen tek yaratık insan. Bir gün nasıl olsa öleceğiz. Öldükten sonra başkasının yaşamasına katkıda bulunmak için mutlaka organlarımızı bağışlamamız gerekiyor. Ben, bir organ bağışçısıyım mesela."

'ETKİYİ ARTIRACAĞIZ'
Dizide 'Serhat' karakterini oynayan Gürkan Uygun da dizilerde bu tür bir yönlendirmenin yapılabileceğini ifade ederek, "Her şeyden önce bu bir vatandaşlık görevidir. Popüler sanatçıların bağışçı olması olumlu etkiyi artıracaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü oyunculardan organ bağışına tam destek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN