Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metroda oyuncu olma hayali kurardım

Giriş Tarihi: 1.12.2014
Metroda oyuncu olma hayali kurardım

Hollywood'un ünlü yıldızı Penelope Cruz: 17 yaşında figüranlık yaparken, metroda hayaller kurardım. İlk filmimde iyi bir rol oynadım; bu benim için de sürpriz oldu

Oscar kazanan ilk İspanyol kadın oyuncu, Javier Bardem'in eşi, iki çocuk annesi, 40 yaşına 40'tan fazla film sığdırmış bir yıldız... Esquire tarafından 'Yaşayan En Seksi Kadın' seçilen Penelope Cruz; dergiye 17 yaşında kurduğu bir hayalle başlayan Hollywood serüvenini anlattı...

Pedro Almodovar filmleri sizi çok heyecanlandırdığı için aktris olduğunuzu söylemiştiniz. Kendisiyle nasıl tanıştınız?
Onu görmek için barlara giderdim ama asla karşılaşamadık. 'Jambon, Jambon' filmini çektikten sonra beni çağırdı ve 'Kika' filmi hakkında konuştuk. Fakat o karakter için yaşım çok küçüktü, o sıralar 17 ya da 18'dim. Biz birbirimizi daha ilk gün anladık ve aramızda büyük bir bağ oluştu. Çok garipti ama çok da güzeldi.

Aktris olmak isteyen genç kızlara ne tavsiye edersiniz?
Onlara benim geçtiğim yolları hatırlatıyorum. Sabahları çalışır, geceleri dans dersleri verir, boş zamanlarımda filmlerde figüranlık yapardım. Setlere uzak bir yerde yaşıyordum; bu sebeple toplu taşıma araçlarında çok vakit geçiriyordum ve metroda geleceğim hakkında hayaller kuruyordum. Hayalim, astronot olmak gibi gerçeküstü görünüyordu bana. Ama neyse ki ailem beni destekliyordu. Bana bu hayalimin imkansıza yakın olduğunu söylemiş olabilirler ama 'İmkansız' demediler.

Özellikle neleri hayal ederdiniz?
Asla bir masa başında, ofiste çalışamazdım. Hayatımı kendim inşa etmek istiyordum ve bu fikir beni heyecanlandırıyordu. Kendimi yıllarca bu hayale hazırladım. Şanslıydım; ilk filmimde iyi bir rolde oynadım fakat bu benim için de sürpriz olmuştu.

ÖNCELİĞİM AİLEM

Yıllar önce 'Jambon, Jambon' da oynadığınızda, bunun son filminiz olmasından korkmuşsunuz. Şimdi neden korkuyorsunuz?
İş, hayatımda önemli bir yer kaplıyor çünkü herkes gibi benim de çalışmaya ihtiyacım var. Fakat önceliğim ailem. Şu ana kadar 40'a yakın film çektim, yine de kendimi savunmasız hissediyorum.

Kariyerinizde riskli kararlar verdiniz mi?
En zoru 'Hayır' demeyi öğrenmek oldu. Los Angeles'ta bir filmde oynamakla eve dönmek arasında seçim yapmam gerekti. Bu seçim bazı insanların gerçek yüzünü görmeme de vesile oldu. Bu film kariyerim açısından çok önem taşıyordu ama ben uçağa atlayıp eve döndüm.

Rol aldığınız en eğlenceli film hangisiydi?
Pedro Almodovar'la şu ana dek dört film çektim ve her filmde çok eğlendim. Pedro, çok karizmatik biridir ve beni her zaman güldürmeyi başarır. Onda Woody Allen'daki gibi bir espri duygusu vardır.

YAŞLANMA KONUSUNA TAKILMIYORUM


Esquire sizi 'Yaşayan En Seksi Kadın' seçtiğinde düşündüğünüz ilk şey ne oldu?
Bana söylediklerinde çok güldüm. Bu espritüel zekayla baş etmek mümkün değil. Eğer bu tür şeylere gülmek yerine kızıyorsan, yanlış bir yerlerde geziniyorsun demektir.

Bazı aktrisler yaşlanmaktan korkar ama siz yıllar geçtikçe güzelleşiyorsunuz...
Hayatta en önemli şey, sağlık. Kulağa biraz babaanne sözü gibi geldiğini biliyorum ama yıllar geçtikçe buna daha da ikna oluyorum. Doğum günü yalnızca bir kutlama vesilesidir ve sağlığın yerindeyse bir anlamı vardır. Sağlıklı geçirdiğim her doğum günümü yaşlanmaya takılmadan zevkle kutluyorum. Ayrıca, sadece benim ülkemde değil, diğer yerlerde de 60 yaşını geçmesine rağmen muhteşem görünen aktrisler var. Ben belki de Amerika'da büyümediğim ve yaşamadığım için Hollywood'da pek yaygın olmayan türde bir bakış açısı edindim. Gittim ama her zaman evime döndüm.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metroda oyuncu olma hayali kurardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN