Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şeyda Coşkun neye aşeriyor?

Giriş Tarihi: 5.12.2014
Şeyda Coşkun neye aşeriyor?
Evlendi barklandı, bir de üstüne hamile kaldı. Zaman ne kadar hızlı, insanların hayatları ne kadar değişken... Daha dün gibi; geçen yıl bu zamanlar beraber takılır, sağlıklı yaşam sohbetleri yapardık. Şimdi karşımda en sportif, en fit anne adayı var. Bir Pelin Karahan, bir de Şeyda Coşkun; zamanın rutin tuzaklarına takılmayan, kendi yaşamlarını sihirli bir değneğe ihtiyaç duymadan güzelleştiren iki isimdir. Her ikisi de örnek alınası, hatta alkışlanası canlarım. Konuyu saptırmadan, Şeyda'ya döneceğim...
Şeyda, altı aylık hamile ve bir erkek bebek bekliyor. Eskiden en tarz, en şık fotoğraflarını gösterirken, şimdilerde "Bak Uğursay'ın aynısı; hık demiş, babasının burnundan düşmüş" deyip ultrason görüntülerini gösteriyor oğlunun.
Şeyda, bildiğimiz Şeyda; hayatında en ufak bir değişiklik yok, kabuğuna çekilmedi. Arada bir yeşil elma ve ayvaya aşeriyor o kadar. Ee kahvaltısını bile meyveyle yapan birinden bahsediyoruz. Şeyda yine eskisi gibi karbonhidrattan uzak duruyor, proteinler ve baklagil ağırlıklı besleniyor.

DAHA NAİF OLMUŞ
"En büyük değişimin ne?" diye soruyorum. "Naif bir karakter oluverdim" diyor. Gerçekten de öyle; ses tonu, vurguları ne kadar da yumuşamış. Yürüyüşler mi? Aksatmıyor; yine temposu yerinde, sahil hattında daha enerjik ve daha pozitif şekilde yürüyor.
"Hamilelik ağırlık yapmadı mı?" diyorum, "Midemde gaz varmış gibi sadece. Yoksa pek bir hafifim, pek rahatım" diye cevap veriyor. Vallahi Şeyda'ya helal olsun.

Jet hızında gece turu


Hızlandırılmış bir gece gezmesi yapalım mı? İlk durağımız Maslak TİM'deki 'Çakallarla Dans: Sıfır Sıkıntı' galası... Derya Şensoy, flaşların karşısında bir titriyordu ki, şaştım kaldım! Ee kız haklı; ne de olsa ilk sinema filmi... Derya'nın Tuvana Büyükçınar tasarımı elbisesi de çok şıktı.
Hemen oradan Karaköy'deki Louis'ye ışınlanıyoruz. Melda Tuna, bu ara mekanda şehrin popüler simalarıyla yuvarlak masa yemekleri düzenliyor. O gün konuklar arasında tasarımcı ikizler Raisa-Vanessa Sason da vardı. Melda'ya fısıldıyorum: "Bu kızları mutfağa sok, bize yemek tasarlasınlar." Raisa ile Vanessa, raklette oldukça iyi, benden söylemesi. Raklet ne mi? Fransa'ya özgü peynirlerin, eritilerek pişirilme ve kazınarak yenme şekli.
Louis'den, Sumahan'daki Andy Warhol partisine dalıyoruz. Aman Allah'ım; bu ne sıcak, bu ne havasızlık! En iyisi etrafa bir bakıp hemen çıkalım. Bandanalı erkekler, parlak taytlı göbeği açık kadınlar, deep house müzikler, etraftaki Andy Warhol portreleri ve onun meşhur sözleri; partiden aklımda kalanlar. Herkes selfie derdindeyken, ben partiden hızla kaçtım!
Bu tur bizi kesmiyor ve Hayal Kahvesi'ne uğruyoruz. Giriş parası olarak 30 lira ödeyip dev barın önündeki tabureye kuruluyorum. Özge Fışkın'ın sahneye çıkması için geri sayım yaparken, mekanda hızlıca profil taraması yapıyorum. Tek bir tanıdık simaya denk gelmiyorum ama dikkatimi bir karış sakallı, bereli, postallı erkekler çekiyor. Sinek kaydı tıraşlı tek bir kişi var mı acaba diyorum ama nafile. Hepsini alıp berber koltuğuna oturtasım geldi. Yahu cool olacağım diye amma saldın be kendini Beyoğlu erkeği! Bırakalım artık bu sakallı halleri. Ha unutmadan, çoğunda pazular şimdiden yaza hazır. Belli ki bol bol ter atılmış spor salonlarında. Merak ediyorum; siz ne iş yapıyorsunuz yavrum? Kesin çoğu reklamcı ya da sinema sektöründen...
Neyse benim uykum geldi, koyunları sayacağım. Neden? Çünkü sabah 09.00'da uyanıp gazeteye gideceğim.

Yeni fenomen Zeynep


Emirgan Pizza, nam-ı diğer Gizli Kalsın'ın Zeynep'inden bahsedeceğim size. Kendisi benim gizli kahramanım. Ama artık bu kadar gizli olmasından sıkıldım. Zeynep Bastık, Murat Dalkılıç'ın vokalisti olarak nam saldı. Kendisi genç neslin pop fenomeni. Üç vakte kalmaz İstanbul'un en meşhur ismi olacak. Neden mi? Zeynep'in ufacık tefecik olduğuna bakmayın; belki onu sahnede görmekte zorlanabilirsiniz ama onun sesine mutlaka kulak vermelisiniz. Zeynep, kendisini izleyenlere 'Sesime gel' diyor adeta. Gidip takılı kalıyorsun, bir daha, bir daha dinlemek istiyorsun. Bu müthiş sesi merak ettiyseniz, Zeynep'in 'Fırça' isimli şarkısını dinleyin. Ya da gelin, beraber canlı canlı dinleyelim.

Biz Türk'lerden korkulur vallahi!


Türk'sen her yerde yaşarsın, her şehre, her şarta ayak uydurursun. Bir de sazı eline alır, başarınla adını sanını hafızalara kazırsın! Al işte, başarıya ulaşmış bir Türk daha, hem de Londra'da... Biz pound'u liraya çevirmek için dört ile çarparken, tatilde bile 'Aman bu şehir pahalı, kaç kaç!' derken; Mehmet Kocakerim bu şehirde büyük bir başarı yakalamış. Her şeye sıfırdan başladığı Londra'da bugün beş restoranı var. Yolunuz Londra'ya düşerse Mem&Laz'a mutlaka uğrayın, bir de benden selam söyleyin. Bu arada Kocakerim, son olarak Business Network anketinde Yılın En Başarılı İş Adamı seçilmiş; bravo!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeyda Coşkun neye aşeriyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN