Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şöhret, para ve güç beni hiç heyecanlandırmıyor

Audrey Tautou: Benim için 'Amelie'den sonra her şey değişti. Tanınmaya başladım. Şöhret, para ve güç, beni hiç heyecanlandırmıyor

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Şöhret, para ve güç beni hiç heyecanlandırmıyor
'Amelie' filmindeki rolüyle herkesin beğenisini kazanan Audrey Tautou, kadınların olduğu kadar, 'evlenilecek şirin ve güzel kız' görünüşüyle erkeklerin de dikkatini çekiyor. 'Kirli Tatlı Şeyler' isimli filmde 'Şenay Gelik' isimli göçmen bir Türk kızına hayat veren Tautou, Türkiye tarihini de çok iyi biliyor. Coco Chanel'in hayatını konu alan 'Coco Before Chanel'daki rolüyle birlikte 'yeni moda ikonu' olarak lanse edilen ve en son 'Aşk Bilmecesi' isimli filmle hayranlarıyla buluşan 38 yaşındaki ünlü aktrist, kendisiyle ilgili ilginç açıklamalar yaptı:

ÖZGÜRLÜK ÖNEMLİ
Hep aklı başında karakterleri oynadım. Ben de aklı başında biriyim. Beyazperdede kendim olmayı seviyorum.
Spot ışıklarını sevmiyorum. Los Angeles, beni depresyona sokuyor. Her yer dümdüz ve çok otomobil var. Yüksekten korkuyorum. Kendi küçük dünyamda gayet mutluyum. Dünyaya 8 yaşındaki bir kızın gözleriyle bakıyorum,
Benim için 'Amelie'den sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Beni herkes tanımaya başladı. Oysaki ben aktris olmak kadar sıradan hayatımı da seviyordum. Metroya özgürce binemedikten sonra şöhreti ne yapayım ben? Belki herkesin hayalidir kırmızı halılarda yürümek... Benim öyle bir hayalim yoktu. Benim için şöhret; hiçbir zaman ilginç ya da değerli bir şey olmadı. Şöhret, para ve güç beni heyecanlandırmadı 'Amelie'den sonra ben, yine aynı Audrey'dim. Mükemmelliyetçiyim ve özgürlüğüme çok düşkünüm.

TÜRKLER'İ SEVİYORUM

Fransızlar için Hollywood gibi büyük bir endüstride çalışmak çok zor. Orada kendine özel bir alan yaratmak, imkansız gibi... İngilizce, bana hiç yardımcı olmuyor. Hollywood'da ancak 'yabancı' biri gibi var olabilirim. Fransız film endüstrisi harika bir durumda olmayabilir. Yine de büyük prodüksiyonlara imza atılıyor.
'Amelie'den sonra 'Kirli Tatlı Şeyler' isimli filmde rol aldım. Filmde 'Şenay Gelik' isimli göçmen bir Türk kızını oynadım. Türkiye ve Türkler'e büyük ilgi duyuyorum. Türkiye ve Osmanlı tarihini çok iyi biliyorum.
(Esquire dergisi)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şöhret, para ve güç beni hiç heyecanlandırmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN