Çakallar dans ediyor Fatih Akın kesik atıyor

Giriş Tarihi: 7.12.2014
Çakallar dans ediyor Fatih Akın kesik atıyor
Çakalların macerası kaldığı yerden devam ediyor. Şevket Çoruh, Murat Akkoyunlu, Timur Acar, İlker Ayrık ve Didem Balçın'dan oluşan kemik kadroya; bu kez Derya Şensoy ve Derya Baykal da eşlik ediyor. 'Çakallarla Dans: Sıfır Sıkıntı'; serinin ilk iki filminden farklı olarak içinde dram, aksiyon ve aşk barındıyor.

İLKER AYRIK'TAN TEHLİKELİ SAHNELER

Duyduğuma göre filmin aksiyon sahneleri, settekilere bol adrenalin yaşatmış. Yönetmen Murat Şeker'in adrenaline bayıldığını bildiğim için ben de "Sahneler nasıl çekildi?" diye sormadan edemedim. Şeker; en eğlendiği sahnelerin, takip sahneleri olduğunu söyledi. İlker Ayrık'ın araba takip sahneleri dublörsüz çekilmiş ama her ihtimale karşı bir dublör çekim bitimine kadar sette kalmış. Ayrık, herhangi bir aksilik olmadan o sahnelerin altından başarıyla kalkmış.

'SEYİRCİ İSTEDİĞİ SÜRECE SERİ DEVAM'
Yönetmen Murat Şeker, serinin devam edip etmeyeceği konusunda ise "Seyirci istediği sürece devam edeceğiz, bunu gişe belirleyecek" dedi. 'Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı', seyirciyi gülümsetip eğlendirmeyi başarıyor. Belki ortada inandırıcı bir aşk hikayesi ya da sağlam bir aksiyon yok ama seyrederken kendinizi iyi hissedeceğiniz, yer yer eğlenip güleceğiniz bir film.

FATİH AKIN'DAN TARİHİMİZE FARKLI BAKIŞ '
Duvara Karşı' filmiyle başlattığı 'aşk, ölüm ve şeytan' üçlemesini, 'Yaşamın Kıyısında' filmiyle devam ettiren Fatih Akın; sekiz yıl süren uzun çalışmasının ardından 'Kesik'i çekti. Fatih Akın her zaman, sinemada daha önce anlatılmayan hikayeler aradığını söylemiştir. Bu filmde de daha önce kimsenin değinmediği Ermeni meselesini, farklı bir bakış açısıyla işliyor. Yönetmenin diğer filmlerinde sık sık kullandığı şiddet, 'Kesik'te de tüm etkisiyle devam ediyor. Filmin tarihsel olmasını ve kanıtlara dayanan gerçekliğini düşündüğümüzde ise konuşulan dilin gerçekle örtüşmediğini görüyoruz.

BÜTÇE 16 MİLYON EURO
Filmde, prodüksiyon olarak belli ki hiçbir masraftan kaçınılmamış. Ancak merak ettiğim bir konu var; Fatih Akın, "İmkan vardı, çektik" diyor ama bu film Almanya'da gişede hayal kırıklığına uğradı. Belli ki bu kadar tartışmadan sonra Türkiye'de de gişede hüsrana uğrayacak. Benim fikrim, editörler şimdiden 'Fatih Akın'a gişe şoku' başlığını manşet olarak hazırlasınlar. İddialı bir öngörü belki ama film için harcanan 16 milyon Euro zarara uğrayacak. Hepinize film dolu günler dilerim...

DERYA ŞENSOY

Sine anket

'Çakallarla Dans: Sıfır Sıkıntı' isimli filmin senaryosunu okuduğunuzda sizi etkileyen ne oldu? Karakter beni çok etkiledi.
Anneniz (Derya Baykal) ile aynı projede yer almak nasıl bir duygu? Bizim için çok güzel bir anı oldu. Her şeyden öte annemle oynamak çok rahatlatıcıydı.
Film setinde unutamadığınız bir anınız var mı? Unutamadığım bir anım var tabii ki. İlk sahnemde "Kayıt" dediler ve ben düştüm; dizim yarıldı, herkes bir anda panik oldu. Nazar çıktı diyelim. (Gülüyor) Ondan sonrası çok rahat geçti.
Oyunculuk nasıl gidiyor? Başka filmlerde de görecek miyiz sizi? Yolun çok başındayım ama bence güzel adımlarla ilerliyorum; şimdilik iyi gidiyor.
Ortaoyuncular'ı babanızdan devralmak gibi bir düşünceniz var mı? Çok ağır bir soru. Orası ablam ve benim de tiyatrom, babam yaşadığı sürece o tiyatro devam edecek. Ancak orası elbette sahipsiz değil, bu konuda böyle bir sorumluluğumuz olacaktır.
Son dönemde en çok beğendiğiniz Türk filmi hangisi? 'Unutursam Fısılda'yı çok beğendim.
Unutamadığınız bir film müziği var mı? 'Pulp Fiction'ın müziklerini çok severim, dinlerim.
Gördüğünüz en güzel yerli sinema afişi hangisi? 'Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı'.

SİZCE NE İFADE EDİYOR?

'Doksanlar'- İlk heyecan. Rol yapmak' - Meslek. Buse Terim - Çok sevdiğim arkadaşım. Aşk - Güzel. 'Çakallarla Dans' - Yeri her zaman ayrı olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çakallar dans ediyor Fatih Akın kesik atıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN