Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özcan ve Kenan, açık çeki hakediyor

'Hayat Ağacı' dizisinde 'Kenan' rolünü oynayan Tolga Güleç: Yapımcılar, Özcan Deniz, Necati Şaşmaz ya da Kenan İmirzalıoğlu gibi reyting garantisi olan ünlü isimlere açık çek bile verebilir

Giriş Tarihi: 7.12.2014
Özcan ve Kenan, açık çeki hakediyor
TRT 1'de yayınlanan 'Hayat Ağacı' isimli dizide; kötü adam 'Kenan'ı canlandıran Tolga Güleç, ilginç açıklamalarda bulundu. İşte anlattıkları:
'Hayat Ağacı' dizisinin çekimlerine gece-gündüz demeden devam ediyoruz. Ekibi, oyuncu arkadaşlarımı ve senaryoyu çok seviyorum. Sevdiğim işi yaptığım için de memnun ve mutluyum. Ben dizide, 30'lu yaşlarının başlarındaki, hafif karanlık bir karakter olan 'Kenan'ı oynuyorum. Oynadığım karakterin, 'Eşref' ve ailesiyle geçmişte yaşadığı ve annesinin intiharına kadar varan bir hesaplaşması var. İntikam peşinde olduğu ailenin kızına aşık oluyor ancak içindeki nefret her şeyi küle çevirebilir.

HER PROJEDE RİSK ALIYORUZ

Hem 'Hayat Ağacı'nda, hem de bir önceki projemde kötü adamı oynadım. Bu bir tesadüf mü bilmiyorum ama benim canlandırdığım kötü karakterler, bir süre sonra iyi adama dönüşüyor nedense... Bu tip karakterler, bir rolü her yönüyle görebilmemi sağlıyor. Bu bir avantaj yani.
Reyting'e göre iş yapmak, biz oyuncuların tercihi gibi görünse de, bir işin yürüyüp yürümeyeceğini tahmin edemiyoruz. Yayın hayatına iddialı giren, çok sağlam projeler ekrandan kalkabiliyor. Bu yüzden senaryo seçme şansımız olsa dahi, ister istemez risk alıyoruz. Sonuçta bu mesleği kendi irademizle seçtik ve garantimiz yok. 'Reyting yüksek gelmiş, düşük gelmiş, kaç bölüm gitmiş, kaçıncı bölümde kalkar'dan çok, işimizi en iyi biçimde, kaliteden ödün vermeden yapmaktan başka şansımız yok.

DİZİ, SUYA YAZI YAZMAK GİBİ...

Dizide bir rolü canlandırmanın en zor yanı, o role hazırlanmak. Örneğin; bir katili ya da tecavüzcüyü oynuyorsanız, bu role hazırlanmanız uzun zaman alabilir. Ancak bir dizide için bu rolü canlandıracaksanız, pek zamanınız olmuyor. Uzun vadeli bir sinema filmi ya da tiyatro oyunu için yaptığınız iç dünya yolculukları, sinema ve tiyatroyu 'sanat' kılıyor. Dizi dediğimiz şey, suya yazı yazmak gibi bir şey; tamamen ticari ve onca emek bir anda çöpe gidebiliyor.
Ben oyunculuğa arz-talep meselesi olarak bakıyorum ve hakeden oyuncunun, hakettiği rakamı aldığına inanıyorum. Yapımcı gözüyle bakmak gerekirse; Özcan Deniz, Necati Şaşmaz ya da Kenan İmirzalıoğlu gibi reyting garantisi olan isimlere açık çek bile verilebilir. Parayı, reyting getirecek adama vereceksiniz, bu kadar basit.

İŞLETMEYİ BIRAKIP TİYATRO OKUDUM

İşletme bölümünü son sınıfta terk eden Tolga Güleç: "İşletme okurken de, lise dönemimde de içimde tiyatro ve sinema aşkı vardı. Bu aşk, sonradan oluşabilecek bir şey değil zaten. İşletmeyi bıraktıktan sonra konservatuvarda tiyatro bölümünü bitirdim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özcan ve Kenan, açık çeki hakediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN