'Ajda olsam sahneyi çoktan terk etmiştim'

Giriş Tarihi: 8.12.2014
'Ajda olsam sahneyi çoktan terk etmiştim'

Mezunu olduğu Boğaziçi Üniversitesi yararına yapılan bir baloda sahneye çıkan Cem Yılmaz, çatal-bıçak sesinden rahatsız olup işi espriye vurdu: Ajda Pekkan olsam, sahneyi çoktan terk etmiştim

Boğaziçi Üniversitesi mezunları ve dostları, önceki gün okullarına destek olmak amacıyla Raffles İstanbul Hotel'de düzenlenen bir yardım gecesinde bir araya geldi. Geceye iş, sanat ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Sunuculuğunu Boğaziçi Üniversitesi mezunu Jülide Ateş'in yaptığı baloda; sahneye MFÖ çıktı. Cem Yılmaz'ın esprileriyle geceye renk kattığı davetten notlar şöyle:

'BU YEMEK 5 BİN LİRALIK!'
Boğaziçi Üniversitesi mezunu Cem Yılmaz'ın üniversiteye bağış amaçlı düzenlenen müzayedeyi sunarken okul yılları hakkında yaptığı espriler büyük akış topladı. Yemekli yapılan müzayedede Cem Yılmaz, "İyi yemek yiyin. Bu yediğiniz yemek 5 bin lira değerinde olacak" diyerek geceye katılan konukları bağış için zorladı.
Yemek esnasında çatal-bıçak seslerinden rahatsız olan Yılmaz'ın "Yaradan'a şu anda duacıyım. Allah'tan Ajda Pekkan değilim, yoksa sahneyi terk ederdim" sözleri dikkat çekti. Yılmaz, gala boyunca müzayede için konuklarla sıkı pazarlık yaptı.
Açık artırma için 10 kişilik bir grup ile yemek yemeyi kabul eden Cem Yılmaz, bu yemek için açılışı 50 bin liradan yaptı. Sahnede yapılan esprili pazarlığın ardından Yılmaz ile yemek en son 80 bin liraya alıcı buldu. Seyircilerin '"Aynı miktarı siz de bağışlayacak mısınız?" sorusuna ünlü komedyen "Siz 'Pek Yakında' filmine ilgi göstermediniz. O yüzden yapmayacağım" yanıtını verdi.
Müzayede sonrası gazetecilerle sohbet eden ünlü komedyen, Russell Crowe ve Yılmaz Erdoğan ile birlikte oynadığı 'Son Umut' filminin geri dönüşlerinin çok iyi olduğunu söyledi. Yılmaz, eğer beğenirse kendi filminde de Russell Crowe'un oynamasını çok istediğini söyledi.
Gecede Yılmaz, beş öğrencinin burs bedelini karşılamayı kabul etti. Davetten toplam 2 milyon 100 bin lira gelir elde edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ajda olsam sahneyi çoktan terk etmiştim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN