Futbolcu olmam için teklif geldi, reddettim!

Giriş Tarihi: 13.12.2014
Futbolcu olmam için teklif geldi, reddettim!

Sportif oyuncu Buğra Gülsoy: Hayatımda hep futbol oldu. Lise takımında Ankara'da oynarken birinci olmuştuk ve bana Gençlerbirliği'nden teklif geldi. Babam,"Futbolcu olursan, bacağını kırarsın" demişti. Ben de mimarlık okudum

Ekranların yakışıklı oyuncusu Buğra Gülsoy, fit vücudunu korumak için her gün spor yapıyor. Nişantaşı'nda Alpha Athletics'de spor yapan Buğra Gülsoy; fit kalmak için adeta düz duvarda yürüyor, ipe tırmanıyor, halter kaldırıyor. Ünlü oyuncu hem spor, hem de özel hayatıyla ilgili GÜNAYDIN'a samimi açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda sizi sık sık spor yaparken görüyoruz. Sporun hayatınızdaki yeri ne?
Aslında benim hayatımda hep futbol vardı. Hatta futbolcu olabilirdim. Ankara'da lise futbol takımında oynarken, birinci olduk ve bana Gençlerbirliği'nden teklif geldi. Babam tam o dönemde "Futbolcu olursan, bacağını kırarsın, sonra ne olur belli olmaz" demişti. Ben de mimarlık okudum.

OYUNCU FİT OLMALI


Babanızın dediği geç de olsa çıkmış. İki sene önce ayağınızı kırdınız. Peki tekrar spora nasıl döndünüz?
Hem de ayağımı futbol oynarken kırdım. (Gülüyor) Kendimi hâlâ genç sandığım için halı saha maçında ayağımı zorladım. 'Kuzey Güney' dizisinde canlandırdığım 'Güney'in bacağından vurulma sahnesi vardı. O sahneyi ayağım kırılmadan bir hafta önce çekmiştik. Ama o dönemde oyunculuk yapmak zor oldu.

Neden crossfit yapıyorsunuz?
2009 yılında 'Unutulmaz' dizisinde oynarken zayıflıktan ölüyordum. Ekrandayız, oyuncuyuz ve fit olmam lazım. O dönemde Dinç Hoca ile tanıştım ve bana crossfit'i aşıladı. Kendi vücut ağırlığımla çalışmak beni hem kuvvetli kılıyor, hem de kondisyonum yüksek oluyor. Şişkin vücut istemediğim için crossfit'e başladım ve şu an çok mutluyum.

Yaş ilerledikçe fit olamama ya da yaşlanma korkunuz var mı?
Spor benim hayatımda çok önemli bir yer tutuyor. Kondisyon olarak da güçlü olduğum için zinde olduğum sürece spor yapmaya devam edeceğim. Fakat hem yaşlanmayla, hem de fit kalmamakla ile ilgili bir korkum yok. Zaten yaşlanınca baba rollerini oynayacağız. (Gülüyor)

Kıbrıs'ta Devlet Tiyatrosu'nda oynamışsınız. Peki İstanbul'a nasıl geldiniz?
Kıbrıs'ta mimarlık okuyordum, tam Ankara'ya dönerken Kıbrıs Devlet Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Ulubatlı, "Gitme kal, seni yetiştirmek istiyorum" dedi, ben de kaldım. O dönemde Harika Uygur bana ulaştı ve görüşmek istediğini söyledi. İstanbul'da önce tiyatro yaptım, sonra diziler başladı.

Hem tiyatroda, hem filmlerde, hem de dizide oynadınız. En çok hangisinden zevk alıyorsunuz?
Neredeyse hepsinden. Ama tiyatroda baştan sona canlandırdığınız karakter belli, sinemada da aynı... Dizide ise tamamen farklı. Sonunu bilmeden oynuyorsunuz. Çünkü ne zaman biteceği belli değil. Keşke 36'ncı bölüme kadar ne oynayacağımız belli olsa ve ona göre oynasak. Oyunculuk tabii ki her yerde aynı ama...

Sizin dünyanızda tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu diye sınıflandırmalar oluyor...
Ben buna inanmıyorum ama şöyle bir şey var; tiyatro hepsinden daha zorludur. 'Tiyatro er meydanıdır' derler ve doğrudur.

İŞSİZ MEMUR GİBİYİZ

Dizi sürelerinin uzunluğu hep konuşuluyor. Sırf bu yüzden bazı oyuncular, bir daha dizide yer almayacaklarını söylüyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Kabul edelim; diziler, reklam alabilmek için yapılıyor. Yapımcı kanala diziyi satıyor, dizi tutarsa reklam artıyor ve kanal kazanmaya başlıyor. Biz aslında seyirci, reklam izlesin diye dizi yapıyoruz.

Beğenilen ama biten bir dizinin ardından başrol oyuncusunun psikolojisi nasıl oluyor?
Sadece başrol oyuncusu değil, oyuncudan çaycıya kadar herkes dağılıyor. Yani bir memur işini kaybettiğinde ne hissediyorsa, ben de öyle hissediyorum. Son iki senedir hangi dizi, ne zaman başlıyor ve bitiyor anlamıyorum artık.

Dizide önemli olan oyuncu mu, konu mu?
Seyirci de sırf oyuncu için dizi izlemiyor. Hikaye iyi değilse geçmiş olsun.

BUĞRA GÜLSOY İLE ÇALIŞMAK ÇOK KEYİFLİ VE GERÇEKTEN RAHAT

Buğra Gülsoy'un spor hocası Dinç Işık, birlikte çalıştığı ünlüleri ve crossfit'i anlattı...
Spor hayatınıza nasıl başladınız? Son zamanlarda bu crossfit neden bu kadar popüler?
Çocukluk döneminden beri spor yapıyorum. Gençliğimde komando eğitimi aldım. Sonra da akademik olarak eğitmenliğe başladım. Crossfit yeni bir akım ve benim için öğrenilip keşfedilmesi gereken bir spor. Aslında her zaman olan olympic lifting, cimnastik ve atletizmin çok iyi planlanmış halidir. Güç, dayanıklılık, hız, denge ve koordinasyonun bir arada olması gerekir.

Fit olmak kolay mı?
Fit olmak sanıldığı kadar kolay değil. Disiplin gerektiriyor. Hayatınızı çok iyi programlamanız, büyük önem taşıyor. Beslenme alışkanlıklarınızı, uyku düzeninizi iyi programlamalısınız.

Buğra Gülsoy gibi ünlülere spor yaptırmak nasıl bir şey? Bugüne kadar kimlerle çalıştınız?
Buğra Gulsoy'la çalışmak çok keyifli ve rahat. Çok disiplinli olduğu için işinizi kolaylaştırıyor. Onun dışında Özlem Önal, Serhat Teoman ve Cengiz Abazoğlu gibi tanınmış birçok isimle hâlâ çalışıyorum. Spor tarzını beğendiğim ünlü isimlerin en başında Murat Boz, Kıvanç Tatlıtuğ ve Burcu Esmersoy geliyor. Çünkü gerçekten çok disiplinliler...

ERKEKTE BAKLAVA ÖNEMLİ DEĞİL AMA BENDE VAR!


Yeni dönemde oyuncular artık baklava dilimli kaslarıyla övünüyor. Oyunculardaki bu baklava kas hastalığının nedeni ne?
Baklava kaslar çok ilgi çekiyor. Bizler de devamlı dizilerde rol aldığımız için dikkat ediyoruz. Bence baklava çok da önemli değil, ama bende var! (Gülüyor)

EVCİMEN BİR ADAMIM


'Bana Hicran De' isimli dizinizde baklavalarınızı gösteren bir sahne vardı. Hayranlarınızdan nasıl tepkiler aldınız?
Benden önce Dinç Hocam güzel tepkiler aldı. Herkes hangi spor hocasıyla çalıştığımı sordu. Sosyal medyada tabii ki kadın hayranlarımdan güzel mesajlar geliyor.

Hayat, popüler ve yakışıklı bir oyuncu için nasıldır?
Ben çok evcimen bir adamım. Özel hayatımda birkaç dostumla görüşürüm. Sadece yaz aylarında dışarıda görünürüm. Yazıp çizmeyi sevdiğim için şu sıralar pek dışarı çıkmıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Futbolcu olmam için teklif geldi, reddettim!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN