Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dost zannettiklerim bile geri dönüşümü kıskandı

12 yıldan sonra bir single'la sektöre dönen Emine Ün: Geri dönüşümü dost bildiklerim bile kıskandı. Instagram'daki paylaşımlarım single'dan sonra beğeni almamaya başladı. Ego arkadaşlarımı ne hale sokmuş! Korkmakta haklılar; ne fiziğimden, ne de hayranlarımın ilgisinden bir şey kaybetmedim, döndüm!

Giriş Tarihi: 14.12.2014
Dost zannettiklerim bile geri dönüşümü kıskandı
Manken-oyuncu Emine Ün, 12 yıl aradan sonra sektöre 'Kural' adını verdiği bir single'la dönüyor. Yaklaşık dört yıl önce ölümden dönen Ün'le; single'ını, hastalığını ve hayata bakışını konuştuk...
Çok iyi bir model ve oyuncuyken neden şarkıcı olmak istediniz?
20'lerimde çok arzu etmiştim ve o dönem ders de almıştım. Fakat o zamanlar başrol oynadığım için haftanın altı günü setlerde sabahlıyordum. Yoğunluktan dolayı derslere devam edemedim. Müzik içimde ukde kalmıştı.
Size 'Müzikle uğraşma, oyunculuk mesleğine geri dön' diyenler oldu mu?
Sesim muhteşem olmayabilir ama doğru şarkıyı bulduğumda sesimin daha iyi olacağına inanıyorum. İnsanlar bana "Bu işi yapma" diyor; yok yaaa! Neden yapmayayım? Kimse bana ahkam kesmesin.
Müziği ertelemenin pişmanlığını yaşıyor gibisiniz...
Evet, önemli bir hastalık geçirdim ve ölümden döndüm. O gün karar aldım; "Bir daha hayatımda hiçbir şeyi ertelemeyeceğim" dedim.
Geçen yıllar sizi sevenlerinize unutturmuş mudur?
Tam 12 sene oldu sektörden uzaklaşalı. Fakat hiç unutulmamışım; bu çok güzel bir şey. Bu kadar uzun süre ara verdikten sonra insanların hâlâ bana sevgilerini göstermeleri, beni ekranlarda görmek istediklerini söylemeleri çok büyük mutluluk.
Ara verdiğiniz için pişman mısınız?
Duru kreşe başladıktan sonra çalışmadığım için çok pişmanım. O dönem önemli bir noktadaydım ve çok izlenen güzel dizilerde başrol oynuyordum.
Şimdi teklif gelse modellik yapar mısınız?
Modellik için yaşımız geçti. Podyuma çok çıkan biri değildim, o yüzden podyumu çok özlemiyorum. Bakıyorum da, o bizim zamanımızın tadı yok. Eskiden ortam daha güzeldi. Modacılarımız da geri çekildi, eskisi kadar defile yapılmıyor. Yapılanlarda da hep yurt dışından modeller getiriliyor. Bu, mankenlerimizin suçu; bizim mankenlerimiz çabuk kilo alıyor ve çok kemikliler. Yabancı mankenler; çok uzun boylu ve sıfır bedenler.

EGOSUNU TATMİN ETMEYENLERİ TEMİZLEDİM

Tekrar sahalara dönmenizi kıskananlar oldu mu?
Olmaz mı, hem de ne kıskananlar oldu. Üstelik dost bildiklerim bile kıskandı. Single çalışmalarına başlayacağım dönem Instagram hesabı açtım. İlk önceleri kendimle ilgili normal paylaşımlar yaparken 100'ün üstünde beğeni alırdım ama single kapağını koyduğumda beğeni sayısının çok düştüğünü gördüm. Beğenenlere bakıyorum; camiada dost bildiklerim aralarında yok. Instagram sayesinde anladım ki; ego denen şey arkadaşlarımı fena hale sokmuş.
Bu durumu fark edince ne yaptınız?
Egolarına yenik düşen arkadaşlarım beni hayrete düşürdü. Egosunu tatmin edememiş, dost gibi görünenleri hayatımdan temizledim. Dostlarımı ve dost sandıklarımı Instagram'da öğrenmiş oldum. Hülya Avşar ne kadar doğru söylemiş; bu camiada gerçekten dost yokmuş. Kimden üstün olduğun önemli değil; dünden üstün müsün o önemli.
Sahnede olan bazı isimleri korkutmuş olabilir misiniz?
Şu an sahnede olan bazı isimlerin bana karşı olan bu kıskanç tutumları, beni sahnede olmaya daha fazla itiyor. Ben yıllardır yoktum, onlar yıllardır varlar. Ne fiziğimden, ne güzelliğimden, ne de hayranlarımın ilgisinden bir şey kaybetmeden geri dönüş yapıyorum. Bir de onlar denesinler 12 yıl aradan sonra geri dönmeyi. Haklılar benden korkmakta.

ARKADAŞINA GÖNDER
Dost zannettiklerim bile geri dönüşümü kıskandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN