Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaferin 100'üncü yılında 100 ülkede gösterilecek

Giriş Tarihi: 16.12.2014
Zaferin 100'üncü yılında 100 ülkede gösterilecek

'Son Mektup' adlı film; Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılında, 100 ülkede birden gösterilecek. Çanakkale Savaşı'nda geçen bir aşkın anlatıldığı film, 18 Mart'ta Türk sinemaseverlerle buluşacak

Çanakkale Savaşı günlerinde yazılan bir mektubun hikayesini anlatan 'Son Mektup' adlı film; Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılında 100 ülkede birden gösterilecek. 18 Mart 2015'te tüm Türkiye'de sinemaseverlerle buluşacak olan filmde; Tansel Öngel, Nesrin Cavadzade, Hüseyin Avni Danyal, Bülent Şakrak, Nermin Hüseynova ve Barbara Sotelsek gibi oyuncular rol alıyor. '120' isimli filmin yapımcısı Özhan Eren'in yazıp yönettiği 'Son Mektup'; dokunaklı hikayesi, çekimleri ve Türk sinemasında ilk kez yer alan 'tayyare' görüntüleri ile dikkat çekiyor. Tansel Öngel'in canlandırdığı 'Yüzbaşı Salih Ekrem' ile Nesrin Cavadzade'nin oynadığı 'Nihal Hemşire'nin hikayesinin anlatıldığı ve Çanakkale Savaşı'nın kahramanlarına saygı duruşu niteliğinde olan filmin fragman öncesi görüntüleri de geçtiğimiz günlerde sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

Hemşire ile yüzbaşının aşkı
Filmde gönüllü olarak Çanakkale'ye giden ve orada tanışan 'Tayyareci Yüzbaşı Salih Ekrem' ile 'Nihal Hemşire'; bir yandan savaşın zorlu şartları altında mücadele ederken, diğer yandan da 'Fuat' isminde kimsesiz bir çocuğa sahip çıkıyorlar. İngilizler'in bir hava baskınından 'Salih Yüzbaşı'nın yardımları sayesinde kurtulan 'Fuat', ikilinin arasında ölene kadar sürecek bir sevdanın da şahidi olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaferin 100'üncü yılında 100 ülkede gösterilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN