14 Şubat'ta eşimle sahneye çıkabiliriz

İki yıl aradan sonra 'Kalpten' isimli yeni albümünü çıkaran Mustafa Ceceli, eşi Sinem Ceceli'nin bir şarkıda kendisine vokal yaptığını söyledi: 'Gül Rengi' şarkısında duyduğunuz vokal, eşime ait. Sinem'le ara sıra böyle sürprizler yapabiliriz. Mesela 14 Şubat'taki konserimde bu şarkıyı birlikte seslendirebiliriz

Giriş Tarihi: 21.12.2014
14 Şubat'ta eşimle sahneye çıkabiliriz
Mustafa Ceceli, 'Kalpten' isimli yeni albümüyle hayranlarıyla buluştu. Albümde bir sürpriz gizli olduğunu söyleyen ünlü şarkıcı, 'Gül Rengi' isimli şarkıda kendisine eşi Sinem Ceceli'nin vokal yaptığını söyledi. Ceceli, yeni albümünü, projelerini ve ev yaşamını GÜNAYDIN'a anlattı...
Yeni albümünüz çıkalı birkaç gün oldu, heyecanlı mısınız?
Çok heyecanlıyım. Bir önceki albümümü 2012 yılında çıkarmıştım. Üzerinden uzun zaman geçti, bu yüzden bir heyecanım var. Bir başka heyecanım da; albüme gelecek tepkiler... Nasıl tepkiler geleceğini çok merak ediyorum, bekleyip göreceğiz.
Albüm yaparken korkularınız oluyor mu?
Aslında hiçbir şey korkutmuyor beni çünkü bu, üçüncü solo albümüm oldu. Bazı şeyleri çok daha net görüyorum artık, konuya daha hakimim, tecrübeliyim. İlk albümümde kendi sesime çok yabancıydım. Senelerdir aranjör olarak çalışan, başka sanatçıların sesi üzerine şarkılar yapan biri olarak, bir şarkıyı dört-beş kere baştan düzenlemek zorunda kaldım.

KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEN TERZİYİM
Kendi sesinize karşı objektif mi olamıyordunuz?
Objektif olamıyordum, söylediğim hiçbir şarkıyı beğenmiyordum. Nilüfer Hanım'a, Sezen Aksu' ya, Kenan Doğulu'ya, Tarkan'a şarkı yaparken, onların söyleme tarzlarını bildiğim için işim daha kolaydı. Fakat 'Mustafa Ceceli nasıl şarkı söyler, nasıl bir tarzı vardır?' diye düşünmem ve denemem gerekti. Bana en yabancı gelen şey tarzdı.
Sizinki tam 'kendi söküğünü dikemeyen terzi' durumu olmuş...
Çalıştığın sanatçıların üzerine elbise dikebiliyorsun ama kendi söküğünü dikemiyorsun işte. Zaman geçtikçe Mustafa Ceceli de düzenlemelerini yaptığım bir sanatçı haline geldi. Artık kendimi dışarıdan değerlendirebiliyorum. Bu yüzden söküğünü dikebilen bir terzi oldum.
Artık birçok isim single yapıyor. Siz neden albüm yaptınız?
Single'ların çok popüler olduğu bir dönemde, single yapmak istemedim. Sevenlerimin benden beklentisi albümdü. 'Geç olsun, güç olmasın' dediler.
Bu albümün ikinci bölümünü de yapacakmışsınız...
Evet; bu, 'Kalpten 1', Haziran'da da remikslerle birlikte 'Kalpten 2' çıkacak. Altı-yedi tane de yeni şarkı olacak içinde. Repertuvarımda 20 şarkı vardı ve çok kararsız kaldım. Sonunda bölmeye karar verdik. Bu albüm, devam filmleri gibi oldu.

ARKADAŞINA GÖNDER
14 Şubat'ta eşimle sahneye çıkabiliriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN