Kenan'a hayran olmak için 'Aysel' olmaya gerek yok

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Kenan'a hayran olmak için 'Aysel' olmaya gerek yok

'Karadayı' dizisinde 'Mahir' karakterine hayran olan 'Kuaför Aysel'i canlandıran Aydan Taş: Kenan İmirzalıoğlu ile ilgili hep güzel şeyler duyuyor ve tanışmak istiyordum. 'Aysel', 'Karadayı'ya hayran. Ona hayran olmak için 'Aysel' olmaya gerek yok

ATV'nin pazartesi günleri reyting rekorları kıran dizisi 'Karadayı'ya; oyuncu Aydan Taş 'kuaför Aysel' karakteriyle dahil oldu. Taş, oyunculuğa başlama serüvenini ve diziyi anlattı.
Aslında ben iktisat okudum. Oyuncu olmamda ablamın BKM'de çalışıyor olması da etkili oldu. BKM'nin bütün oyunlarını defalarca bıkmadan izliyordum; bir nevi kadrolu seyirciydim diyebiliriz. Lisede babamla yaptığımız ufak pazarlıktan sonra, onun iktisat okuyan bir kızı oldu; ben de ondan daha sonra alacağım tüm kararlar için sonsuz destek sözü aldım.

YÖNETMEN İSTEDİ, OLDU
Üniversite bittikten sonra, BKM'nin muhasebe departmanında çalışma teklifine tereddüt etmeden "Evet" dedim. Çünkü; benim için iyi bir fırsattı ve böylelikle tiyatro, sinema konusunda işinin ehli olan bu yerde istediğim şey konusunda kendimi daha çok geliştirecektim. Dört ay sonra Yılmaz Hoca'nın (Erdoğan) bir atölye kuracağını duydum ve katıldım.
'Karadayı'nın ekibine de dizinin yönetmeni Cem Karcı sayesinde katıldım. 'Karadayı'da bu sezon 'Aysel' diye bir karakter dahil olacağını, okuyunca aklına benim geldiğimi söyledi.
Kenan İmirzalıoğlu ile ilgili hep güzel şeyler duyuyordum ve tanışmak için sabırsızlanıyordum. 'Aysel', 'Karadayı'ya hayran bir kız. Onunla tanıştıktan sonra "Aysel olmaya gerek yokmuş" dedim. (Gülüyor) Çok destek oluyor. Karşılıklı sahnelerimizde o kadar rahatım ki, güzel gülen, bakan, anlatan, dinleyen ve güzel yüreği olan biri.
Her oyuncu, canlandırdığı her karaktere kendinden bir şeyler katıyor mutlaka. Bazen de o karakter sayesinde bilmediğimiz yönlerimizi keşfediyoruz. Bizim 'Aysel' ile enerjimiz çok örtüşüyor. İçimiz-dışımız bir ama dünyalarımız farklı.

'BELGİN', 'AYSEL'İN İDOLÜ
Bence 'Belgin', 'Aysel'in idolü. Onun tavrına, duruşuna hayran. 'Belgin', 'Aysel' için çok özel bir kadın.
Kuaför, haftada bir gün müşteri olarak uğradığınız bir mekan. Siz, sadece işin işleyiş kısmını gözlemleyebilirsiniz. Ama bir karakteri çıkarmak tabii ki kolay bir şey değil. Bir rol geldiğinde; onunla tanışırım, onunla iyi anlaşmanın yolunu bulurum. 'Aysel' bence herkesin çevresinde olan bir karakter.
'Karadayı' gibi başlamış ve başarıyla devam eden bir işe sonradan dahil olmanın sancılı bir yanı olduğunu hep duymuşumdur. Ancak ben bunu hiç hissetmedim. Setin ilk günü öyle güzel karşılandım ve öyle çok gülen gözle karşılaştım ki, kendimi hemen bu ailenin bir parçasıymışım gibi hissettim. Bana her konuda destek olarak beni de bu ailenin içine dahil ettiler. Çok şanslıyım.

HAYAL GİBİ BİR İŞ BENİM İÇİN...
'Karadayı'nın tanıtımları ilk çıktığında, yapım şirketini, sevdiğim ve izlemekten keyif aldığım oyuncu kadrosunu ve yönetmenlerini görünce iç geçirmişliğim olmuştu. İyi iş, iyi ekip ekrana yansıyan güzel enerji. Her bakımdan böyle başarılı bir dizide rol almayı kim istemez ki!

BÜYÜLEYİCİ

Dönem işi, bence oyunculuk yapan herkesin hayali olmalı. Bu tarz bir dizide rol almak müthiş bir his... Bir anda kendinizi hiç ait olmadığınız, yaşamadığınız, sadece o dönemi yaşayan insanlardan duyduğunuz ya da kitaplardan okuduğunuz zamanın içinde buluyorsunuz. Köstümler, saçlar, o döneme ait mekanlar, aksesuvarlar... Ben zorlanmaktan çok büyüleniyorum.
Eğer 'Kendinizi izlediğinizde 1970'li yıllara ait hissediyor musunuz?' diye sorarsanız, beni hangi yıla götürmek isterseniz ben orada kendime ait bir köşe bulurum. 70'li yıllarda geçen bir rolü oynamak da gerçekten keyifli.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenan'a hayran olmak için 'Aysel' olmaya gerek yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN