Ne kadar sevildiğimi cenazemde görürsünüz

Halit Akçatepe, felç geçirmeden önce konuk olduğu programda çarpıcı açıklamalar yaptı: Öleceksek öleceğiz. Bunun başka çaresi yok. Ne kadar sevildiğimi cenazemde görürsünüz

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Ne kadar sevildiğimi cenazemde görürsünüz
İpek Tuzcuoğlu'nun sunduğu, usta oyuncu Halit Akçatepe'nin rahatsızlanmadan önce konuk olduğu 'İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme' programının yeni bölümü önceki gece ekrana geldi. Usta oyuncu programda, hayatıyla ilgili bilinmeyenlerini anlattı.
Hastalığım çok ufaktı, büyüttüler. İlkinde 1.5 ay hastanede kaldım, ikincide 25 gün yattım. Üçüncü İzmir'de oldu. Çok yorulmuştum o günlerde, İzmir'e gittim. Sıcak da çarptı. Hastaneye kaldırdılar. Allah şifa verdi.

GÜNÜ YAŞAMAYI SEVERİM
Babam oyuncu olmamı istemedi. Babam Sıtkı Akçatepe ile 'Hababam Sınıfı' filminde birlikte oynadık. 1938'de Taş Parçası'nı çekmiş, sonra pek film yapmamış. Ertem Eğilmez 'Hababam Sınıfı'nda oynaması için ikna etti. Ben bıraktım, babam devam etti. Annem Leman Hanım güzel kadındı. Çocukken tiyatroda annemle oynadım. Babam tiyatrocu olduğu için para kazanamazdı.
Rahmetli Kemal Sunal nişanlara ve nikahlara değil, cenazelere giderdi. Evlendiğim gün gelmedi ama telefon edip kutladı. "Seneye çocuk yaparsın. Kız olursa adını 'Su' koy dedi. Kızıma Günsu adını verdim.
Günü yaşamayı severim, her şey şu anda. Günü yaşamazsan neye yarar. Dün geçmiştir, gelecek yarındır, belli değildir. Elinde bir tek bugün vardır. Ben bütün resimlerimi de yırtarım. O resme bakınca o günü hatırlayacağım, geçmiş bitmiş.
Ertem Eğilmez çok sevdiğim bir insandır; hem insan, hem de yönetmen olarak. Beni yönetmen yapmak istedi, kaçtım. 'Gülen Gözler' filminin final sahnesinde "Git bu son sahneyi çek" dedi. Ertem Bey'in özelliği, en ufak rol için bile oyuncu bulmasıydı. Bunu şimdi Çağan (Irmak) yapıyor.
Birlikte oynadığım Hülya Koçyiğit ve Emel Sayın'ın yeri ayrıdır. Arkadaş olmayı severim ama herkesle dost olmam. Sanat camiasındaki dostlarım; rahmetli Kemal Sunal, Metin Akpınar ve Zeki Alasya.
Öleceksek öleceğiz. Bunun başka çaresi yok. Ne kadar sevildiğimi cenazemde görürsünüz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne kadar sevildiğimi cenazemde görürsünüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN