Türkiye'nin en iyi haber sitesi

rolü için 1 ayda 12 kilo verdi

Giriş Tarihi: 4.1.2015 15:04 Güncelleme Tarihi: 4.1.2015 15:07
Murat Yıldırım rolü için 1 ayda 12 kilo verdi

Yakışıklı oyuncu , 1 ayda 12 kiloyu şeker ve tuzu yaşamından çıkarınca verdiğini söyledi.

Oyuncu , kendisi ile yüzleşmeyi, hatalarını düzeltmeye çalışmayı sevdiğini söyledi. Zeynep Özek'in Birleşik Arap Emirlikleri'nden uydu aracılığı ile yayın yapan MBC4 kanalı için hazırladığı 'Turki Ekstra' programında 'Kırımlı' filminin başrol oyuncuları ile yapılan röportajlar yayınlandı.

Yıldırım, senaryoyu okuduktan sonra rolüne uyum sağlayabilmek için 2'nci Dünya Savaşı'nı yansıtan, peş peşe çok sayıda belgesel izlediğini anlatırken, "O belgeselleri izleyince canlandıracağınız karaktere ister istemez sizi hazırlıyor. Hikayenin gerçekliği beni çok etkiledi" dedi.

MURAT YILDIRIM BOŞANDIKTAN SONRA İLK KEZ KONUŞTU-TIKLAYIN

Oyuncu, bu film ile birlikte Türkiye Cumhuriyetleri'ndeki Türkler'in Ruslarla birlikte 2'nci Dünya Savaşı'na katıldıkları zaman yaşadıkları sıkıntıları daha yakından incelebildiğini bunun kendisi için yenilik olduğunu anlattı.

ARDA TURAN İLE MURAT YILDIRIM'IN TESELLİ BULUŞMASI-TIKLAYIN

Yıldırım, sunucu Liana Dahdouh'un bir sorusu üzerine filmde sık yer alan Almanca için "Almanca; telafuzunu çalışmadığım, sadece duyduğum çok zor, gırtlağıma uymayan bir dildi. Bilmediğim bir dilde duygularımı yansıtmaya çalışmak o dile dair bir şeyler öğrenmek benim için yenilikti" derken, rolü için karbonhidrat, şeker ve tuzu yaşamından çıkarınca 1 ayda 12 kilo verdiğini söyledi.

Arap dünyasında çok sayıda hayranı bulunan Murat Yıldırım, hac için kutsal topraklara gittiği hatırlatılınca, "Yani yapmak istediğim bir şeydi yaptım. Bir insan yapmak istediği şeyi yapınca mutlu olur. Ben de yaptım, mutlu oldum" dedi.

MURAT YILDIRIM KUTSAL TOPRAKLARDA-TIKLAYIN

Yıldırım, her zaman yaptığı hatalarla yüzleşmeyi ve onları düzeltmeye sevdiğini ifade ederken "Başkasını değiştiremezsiniz ancak kendinizi değiştirebileceğine inanan bir insanım" diye konuştu.

MURAT YILDIRIM LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA UMUT VERDİ-TIKLAYIN

Günaydın twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat Yıldırım rolü için 1 ayda 12 kilo verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN