Belçim Bilgin özel makyajla 6 saat içinde 50 yılı devirdi

'Çalsın Sazlar' isimli filmin başrol oyuncuları Belçim Bilgin Erdoğan ve Caner Cindoruk, rolleri gereği plastik makyajla 50 yıl yaşlandırıldı. Altı saat süren makyaj sonrası 80'li yaşlarındaki hallerini görün oyuncular, çok şaşırdı

Giriş Tarihi: 10.1.2015
Belçim Bilgin özel makyajla 6 saat içinde 50 yılı devirdi
Belçim Bilgin Erdoğan ve Caner Cindoruk'un başrollerini paylaştığı 'Çalsın Sazlar' isimli film, dün izleyici ile buluştu. Nesli Çölgeçen'in yönettiği film; müzikleri, konusu ve görselliği kadar başrol oyuncularına uygulanan yaşlandırma tekniğiyle de adından söz ettiriyor. Filmde assolist olma hayali kuran ancak iki aşk arasında kalan 'Yasemin' adında bir solisti canlandıran Erdoğan ile klarnetçi 'Mahir'i oynayan Cindoruk; senaryo gereği 50 yaş yaşlandırıldı. İkili, yurt dışında uygulanan 'flat mould' yöntemiyle yapılan plastik makyaj için yaklaşık altı saat makyaj koltuğunda oturdu. Yurt dışında silikon transfer sistemi ile hazırlanan protez parçaları, oyuncuların yüzüne transfer edildikten sonra özel renklendirilme yapıldı. Bu sistemin en belirgin özellikleri; tene yakın incelikte olması, yüzün her bölümü için ayrı parçalardan oluşması ve bu sayede oyuncunun mimik yapmasına izin vermesi.

TÜRKİYE'DE İLK KEZ UYGULANDI

Türkiye'de ilk defa Makyaj Odası'ndan Alev Ünal tarafından uygulanan bu sistem, silikon transparanlığı sayesinde ten dokusuna çok yakın bir görüntü verilmesini sağlıyor. Türk sinemasında efekt malzemeleri ile yapılan yaşlandırma yöntemi kullanılıyor. Belçim Bilgin Erdoğan'da; yüz, el ve boyun için yaşlandırma tekniği uygulandı. Caner Cindoruk'un ise yüz ve boynuna makyaj yapıldı. Bu uygulamayla 32 yaşındaki Erdoğan 82, 35 yaşındaki Cindoruk ise 85 yaşına çıktı. İki oyuncu yaşlandırılma makyajı sonrası aynadaki görüntülerine inanamadılar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belçim Bilgin özel makyajla 6 saat içinde 50 yılı devirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN