Davayı kazandı, haciz memurunu yolladı

Giriş Tarihi: 23.1.2015
Davayı kazandı, haciz memurunu yolladı

Sibel Can, kaçak otomobil soruşturmasında el konulan cipiyle ilgili Mehmet Çelik'in sahibi olduğu firmaya açtığı davayı kazandı; haciz memurlarını galeriye yolladı. Haciz işlemiyle, Çelik'in eşi Sibel Turnagöl ilgilendi

Ünlü şarkıcı Sibel Can, kaçak otomobil soruşturması kapsamında el konulan cipiyle ilgili üç yıl önce başlattığı hukuki mücadeleyi kazandı. Mahkeme, Mehmet Çelik'in sahibi olduğu firmanın; Can'ın ödediği 317 bin lira parayı faiziyle geri ödemesine karar verdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri; üç yıl önce fiyatı düşük gösterilerek lüks tüketim ve gümrük vergisi düşük ödenen araçlara yönelik soruşturma başlatmıştı. Yapılan çalışmalarda; yurt dışından ithal edilen 100'e yakın lüks otomobil ve cipin fiyatının düşük gösterilerek daha az vergi ödendiği ve devletin zarara uğratıldığı tespit edilmiş ve söz konusu araçlara el konulmuştu. Bu soruşturma kapsamında; Sibel Can'ın Mercedes marka cipine de, ithalatında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle 1 Kasım 2012'de el konulmuştu. Önceki gün icra memurları, Sibel Can'ın avukatı eşliğinde firmanın Maslak'taki binasına giderek haciz işlemlerini gerçekleştirdi. Sibel Turnagöl'ün eşi Mehmet Çelik'in sahibi olduğu galeride, avukatlar ve icra memurlarıyla bizzat Turnagöl ilgilendi. Turnagöl'ün, moralinin bir hayli bozuk olduğu dikkatlerden kaçmadı. Haciz memurlarının 4 saati aşkın süre kaldıkları galeri de haciz işlemleri geç de olsa tamamlandı.

'Suç duyurusunda bulunacağız!'
Sibel Can'ın avukatları Şevket Çelik ve Bülent Ernas haciz işlemiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı: "21.01.2015 tarihinde borçlu şirkete ait plakasız, 0 km. bir adet cip tarzı araç; borçlu şirketin showroom'undan haciz memurları vasıtasıyla muhafaza altına alındı. Şirket sahibi Mehmet Çelik hakkında da nitelikle dolandırıcılık suçundan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davayı kazandı, haciz memurunu yolladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN