Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyfi Dursunoğlu 'Zayıflamadan gelme' dedi, kilo verdim

'Benzemez Kimse Sana' isimli programın jürisinde yer alan, altı ayda 25 kilo veren oyuncu Ümit Erdim, "Seyfi Dursunoğlu'nu ziyarete gittiğimde bana 'Zayıflamadan gelme' dedi, ben de onun sözünü dinledim" diyor

Giriş Tarihi: 24.1.2015
Seyfi Dursunoğlu 'Zayıflamadan gelme' dedi, kilo verdim
Bugün Star TV'de üçüncü sezona başlayan 'Benzemez Kimse Sana' programının jürisinde; geçen yılki yarışmanın birincisi Ümit Erdim de yer alıyor. Altı ayda 25 kilo veren Erdim; yarışmayı, nasıl kilo verdiğini ve kendisiyle ilgili merak edilenleri anlattı...

Daha önce yarışmacı olarak yer aldığınız programda şimdi jüri koltuğundasınız. Sizin için nasıl bir deneyim olacak?
Hem yarışmacıların olduğu tarafıbilmek, hem de jüride yer almak iyi bir şey mi, kötü bir şey mi bilmiyorum. Onu yaşadıkça göreceğim.

Seyfi Dursunoğlu ve Nükhet Duru ile jüri koltuğunda olmanın korkusunu yaşıyor musunuz?
Aslında kendimi çok gergin hissediyorum. Çünkü iki ustanın yanında hata yapmaktan korkuyorum.

KAYAHAN TAKLİDİ ZORDU

Yarışmacıları değenlendirirken neye dikkat edeceksiniz?
Jüri masasında oturuyorsanız, burada önemli olan şey adil olmak... Dolayısıyla değerlendireceğimiz şeyler bir paket. Makyaj, saç, ses, hareket ve şarkı... Bunu bir paket olarak değerlendirmek lazım. Saçı, başı çok iyi olabilir; sesi kötüdür. Oradan belki puan kırarım. Ama sesi inanılmaz benzer, başka eksikleri vardır ona göre değerlendiririm. Değerlendirmeyi tek odaklı değil, paket olarak yapmalıyız.

Geçen yıl yarışırken en çok kimin taklidi sizi zorladı?
En çok Ümit Besen ve Kayahan canlandırmalarında zorlandım. Özellikle Kayahan çok durağan bir sanatçı. Oturup mikrofonun başında gitarıyla şarkı söylüyor. Bu sebeple açıklarımı kapatacak çok fazla alanım yoktu. Kayahan'ın sesi de çok özel bir ses, farklı bir ton. Sesim onunkine benzemedi. Biraz gerilmiştim.

Yarışma sırasında kadın kılığına girip, sesinizi kadına benzetip şarkı söylemek sizi zorlamadı mı?
Kılığa girmek kolay, kadın olmak çok zor! Çünkü kadınlaran bambaşka bir vücut dili var. Yani dirsekten kol kırmakla kadın olunmuyor. O kadar zor bir şey ki; kadın gibi bakmak, kadın gibi düşünmek... Erkeklerin hiçbir zaman yapmadığı ve bu yüzden erkek kadın çatışmasının 2 bin yıldır devam ettiği dünyada bu çok zor bir şey.

KİLOYU KENDİM İÇİN VERDİM

Altı ayda 25 kilo vermeyi nasıl başardınız? Bazı haberlerde sevgiliniz için kilo verdiğiniz yazılmıştı...
Aslında 2010 yılından bu yana kilom azalıyor. O sıra çıkan haberlerde de yanlış matematik hesapları oldu. 2010 yılında ben 142.5 kiloyu gördüm ve zayıflamaya karar verdim. 'Sevgilisi için kilo verdi' diye yazılan haberlerin bu durumla hiçbir alakası yok. Bu arada kilo vermem konusunda 2012'de Seyfi Dursunoğlu'ndan büyük bir fırça yemiştim. Yarışma bittiğinde onu ziyarete gittim. Evden çıkarken beni "Zayıflamadan gelme" diyerek uğurladı. Dolayısıyla onun ziyaretine bir kez daha gidebilmem için kilo vermem gerekiyordu.

Peki nasıl kilo verdiniz?
Son bir yıldır spor meselesi çok disiplinli ve istikrarlı gidiyor. Bir yıl önce arkadaşım Ertan Balaban evime çok yakın bir cross fit salonu açtı. Açıldığından bu yana düzenli bir şekilde salonda çalışıyorum. Hafta sonları koşuyorum.

EVLİLİĞE UZAK BİRİ DEĞİLİM

Otomobil merakı nereden geliyor? Hız tutkunuz yüzünden mi yarışlara katılıyorsunuz?
Otomobil merakım her erkek çocuk gibi halının kenarında oyuncak arabalarımı yarıştırarak başladı. Dolayısıyla erkek çocuğu olunca fazla bir mecra olmuyor. Yarış meselesi çocukluktan beri olan bir şey. Yarışta doğru zamanı geçen sene yakaladım. Vaktim varken param yoktu, param varken vaktim yoktu. Geçen sezon Türkiye Ralli Şampiyonası'na ve Volki Car Şampiyonası'na katıldım. Şu an ölü sezon ama Nisan 2015'te iki şampiyonayı da devam ettireceğim.

Geçen yıl ünlüler arasında birçok isim evlendi. Siz de evlenmeyi düşünüyor musunuz?
Şu an bir ilişkim yok ama evlilik fikrine uzak biri değilim. Hayatımda kimse yok, hayatımı yaşayayım diye bir mantığım yok. Evlilik özel bir kurum. Dolayısıyla zamanı geldiğinde, doğru insan bulunduğunda hayata geçirilmeli bence.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyfi Dursunoğlu 'Zayıflamadan gelme' dedi, kilo verdim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN