Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözde butik kitabevleri

Alışveriş merkezlerinin içindeki zincir kitapçıların dört bir yanımızı sardığı şu günlerde butik kitapçılar, samimi bir ortamda kitap okuma zevki aşılıyor. İşte İstanbul'un en gözde butik kitabevleri...

Giriş Tarihi: 25.1.2015
Gözde butik kitabevleri
MINOA AKARETLER

Açılalı üç ay olmasına rağmen kısa sürede kitap tutkunlarının uğrak mekanı olan Minoa, tam bir kitap cenneti. İçeriye adım atar atmaz ne tarafa yöneleceğinizi şaşırıyorsunuz. Hem kitabevi, hem de kafe olarak hizmet veren mekanda; özellikle moda, sanat ve mimari kitapların sayısı oldukça fazla. Unutmadan, mekanın pazar günleri kapalı olduğunu belirtelim.
Adres: Süleyman Seba Cad., Park Apt., No:52/A Akaretler/Beşiktaş Tel: (0212) 227 45 45

AKADEMİ 1971


1971 yılında Hadi Olca tarafından Nişantaşı'nda kurulan Akademi Kitabevi, kısa zamanda edebiyatçı, sanatçı ve aydınların buluşma yeri haline gelmişti. Aradan 24 yıl geçti ve Kadıköy'de yeniden açıldı. Kitabevinin önünde bir kafe var. İster açık havada, isterseniz de içeride oturup bir yandan bir şeyler içip kitap okuyabilirsiniz. Her yazarın kitapları yan yana sıralandığı için istediğiniz kitabı kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Adres: Caferağa Mah., Sakız Sok., No:13 Kadıköy/ İstanbul Tel: (0 216) 700 19 71

KIRMIZI KEDİ


Dört ay önce Gümüşsuyu'nda açılan Kırmızı Kedi Kitabevi, özellikle çocuk kitaplarıyla öne çıkıyor. Yayınevi olarak 400 kitap yayımlayan Kırmızı Kedi'nin Gümüşsuyu şubesi Tünel'dekine göre biraz daha sakin. Okuyucu kitlesi ise çoğunlukla kadınlar ve üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Virginia Woolf'un kitapları çok rağbet görüyor.
Adres: Ömer Avni Mah., Emektar Sok., No: 18 Gümüşsuyu/ İstanbul Tel: (0 212) 244 89 82

PATİKA NİŞANTAŞI


12 senedir Reasürans Pasajı'nda hizmet veren Patika'da özellikle yabancı dergilerin çeşitliliği göze çarpıyor. Arkeoloji müzesinden onaylı heykeller, kitapların arasında adeta sizi selamlıyor. Resim, sanat ve mimarlık üzerine kitaplar revaçta. Ayrıca aradığınız bir kitabı sipariş üzerine sizin için getirtiyorlar. Kartpostallar da kitaplar kadar ilgi çekiyor.
Adres: Abdi İpekçi Cad., Milli Reasürans Çarşısı, G Blok, No: 39 Nişantaşı/İstanbul Tel: (0 212) 231 16 60

ROBİNSON


Beyoğlu'ndaki Robinson, geçtiğimiz Haziran ayında 20 yıldır bulunduğu İstiklal Caddesi 389 numarayı boşaltıp yine aynı cadde üzerinde bulunan Salt Beyoğlu'nun dördüncü katına taşındı. Pazartesi hariç haftanın her günü açık olan Robinson'da kitapları incelerken zaman çabuk geçiyor. Özellikle güncel sanat kitapları ve dergiler arasında kaybolabilirsiniz.
Adres: Salt Beyoğlu, İstiklal Cad. No:136 Beyoğlu/ İstanbul Tel: (0 212) 293 69 68

PANDORA NİŞANTAŞI


En son şubesi Nişantaşı'nda açılan Pandora Kitabevi'nde Türkçe ve İngilizce kitaplar yer alıyor. İçeri girdiğinizde sol tarafta Türkçe, sağ tarafta İngilizce kitaplar bulunuyor. Yeni çıkan Türkçe kitaplar Pandora'da bir ay boyunca yüzde 20 indirimli satışa sunuluyor. Edebiyat, sinema ve iş yönetimi kitaplarını Pandora'da kolaylıkla bulabilirsiniz.
Adres: Vali Konağı Cad., No: 5 (Askeri Müze kapısının karşısı) Şişli/ İstanbul Tel: (0212) 245 16 67
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözde butik kitabevleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN