Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızım istedi 30 kilo verdim

3.5 ayda 95 kilodan 65 kiloya inen Aslızen: Beyonce'nin klibini izlerken 4 yaşındaki kızım 'Anne ne güzel şeyler giyiyorlar, sen niye böyle şeyler giymiyorsun?' dedi. Bir hafta uykusuz kaldım ve zayıflamaya karar verdim

Giriş Tarihi: 27.1.2015
Kızım istedi 30 kilo verdim
Mide küçültme ameliyatı geçirip üç ayda 30 kilo veren besteci ve şarkıcı Aslızen, yeni görüntüsüyle herkesi şaşırtıyor. 'Berduş' isimli bir single da çıkaran 36 yaşındaki müzisyen, geçirdiği değişimi anlattı...
Çok farklı görünüyorsunuz. Bu değişimi anlatır mısınız?
Bir hayli zayıfladım, midemden ameliyat oldum. 30 kilo verdim. Kızımın isteği üzerine böyle bir karar almıştım. Tüp mide ameliyatı olmamın üzerinden 3.5 ay geçti. Bu sırada bir de single çıkardım, adı 'Berduş.' Yeni Aslızen olarak geri döndüm.
Kiloluyken, kızınız görüntünüzü beğenmiyor muydu?
Bir gün Beyonce'nin klibini izliyordum. O sırada 4 yaşındaki kızım, "Anne ne kadar güzel şeyler giyiyorlar, sen niye böyle şeyler giymiyorsun?" dedi. Kızımın bu sözlerinden sonra bir hafta uykusuz kaldım. Kilolarla başım sürekli sıkıntıdaydı. İşe gidemiyordum, kendimi zorluyordum.

EŞİM ETLİ BUTLU KADIN SEVER

Ameliyata girerken korktunuz mu?
Çok korktum. Çok sevdiğim bir doktorum var; Metin Karadeniz... İzmir'de birkaç arkadaşımı ameliyat etti ve gözümle gördüğüm için ona güvenebildim. Aynı zamanda safrakesem alınacaktı ama sancılı bir ameliyat olmadı. Tabii ki korkarak girdim. Narkozu almadan önceki son sözüm "Doktor, kızımı tekrar görmek istiyorum" oldu.
Ameliyat öncesinde kaç kiloydunuz?
95 kiloydum, 3.5 ayda 65 kiloya indim.
Daha önce rejim yapmayı denediniz mi?
Çok kez rejim yaptım. Yaşam koçlarıyla çalıştım, yemeğim eve geliyordu falan... Sekiz kilo veriyordum ama tekrar kilo alıyordum. Yemek için kilometrelerce yol gidebilen biriyim ben.
Ameliyattan sonra hayatınızda ne değişti?
15-20 gün sıvıyla beslenmek zorunda kaldım. Tülbentten geçirilmiş su, kemik sularıyla beslendim. Yedi-sekiz kaşık çorba içmeye başladım. Hastanede üç gün yattım. Çıktığımda beş kilo vermiştim. Protein ağırlıklı beslenmem gerekiyordu. Bir ay boyunca, bir öğünde bir köfteyi bitirebiliyordum, şu an iki köfte yiyebiliyorum. Yanında yarım domates yiyorum. Şekerim de sınırdaydı, tansiyonum çok yüksekti, hepsi normal hale geldi. Fiziksel hareketlerim hızlandı, normal bir insan gibi yaşamaya başladım. Şu an 36 yaşındayım ama kendimi 25 yaşında hissediyorum.
Peki kızınızın tepkisi ne oldu?
"Anne çok güzel olmuşsun" dedi. Kızım, eşim çok mutlu. Eşim daha etli butlu kadın tipini severdi, şimdi "Daha fazla kilo verme" diyor. Ama ben altı kilo daha vermeyi düşünüyorum. Artık yürüyüşlere de başlayacağım. Yaza kadar altı kilo daha veririm.
Bu süre zarfında müziğe de döndünüz...
Her hafta sonu sahnedeyim. İzmir, İstanbul, Eskişehir, Ankara, Antalya; her yerdeyim. Sahnede insanlara görsel olarak güzel görünmek de önemli.

BENİ TEHLİKELİ GÖRDÜLER

İzmir'de yaşıyorsunuz. İstanbul'un karmaşasından mı kaçıyorsunuz?
Ben kaçmam, korkmam. Aslında karmaşayı ben yaratırım. Şimdi kilo verdim, hani bir sürü insan beni izliyordur, 'Acaba bu kız ne yapacak şimdi?' diyorlardır. Her zaman iddialı biri oldum. Beni hep bir tehlike olarak gördüler. Fakat müzikte pasta çok büyük; ben kendi dilimimi hep birilerine pay etmiştim, şimdi gelip o dilimi alacağım.
Geçmişte çok zor günleriniz olmuş, sokakta yaşamışsınız; anlatır mısınız?
Küçük yaşta evden kaçtım. Annemle babam ayrıydı. Psikolojisi bozuk bir çocuktum, şarkıcı olmak istiyordum. Çok küçük yaşlardan beri müzik için doğduğumu hissetmiştim. 8-9 yaşlarında sahneye çıkmaya başladım. 16 yaşında barlarda şarkı söylemeye başladım. Beni Google'a yazın; ilk olarak Bebek Parkı çıkar. Kötü yerde de uyumam. (Gülüyor) Uzun zaman Bebek Parkı'nda kaldım. Dualar ettim; ben niye para kazanamıyorum, meşhur olamıyorum diye. Allah'ın sevdiği kullardan biriydim ki; sahnede bile ben ıhlamur içerim. Allah sevgisi ve onun melekleri beni hep ayakta tutmaya çalıştı. Yedi yıl kendi çabalarımla çalışarak para kazandım ve Bebek'te ev tuttum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızım istedi 30 kilo verdim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN