İzleyicinin 'Kara Ekmek' gibi bir diziye ihtiyacı var

Giriş Tarihi: 30.1.2015
İzleyicinin 'Kara Ekmek' gibi bir diziye ihtiyacı var

ATV'nin yeni dizisi 'Kara Ekmek'te mimar 'Taylan'ı oynayan Engin Hepileri, "Dizimizdeki olaylar seyircinin özlediği ve beklediği bir tempoda gelişiyor. İnsanların yaşadığı sorunları görmek gerekiyor. Bence böyle bir diziye ihtiyaç vardı" diyor

Oyuncu Engin Hepileri, ATV ekranlarının yeni dizisi 'Kara Ekmek'te 'Taylan' rolüyle izleyici karşısına çıktı. Dizinin ilk bölümünün yayınlandığı gün oyuncu Beyza Şekerci ile nişanlanan Hepileri, iki heyecanı birlikte yaşadı. Ünlü oyuncu, yeni projesini ve özel hayatını anlattı...

TEMPO GİTTİKÇE ARTACAK

'Kara Ekmek' ilk bölümüyle sosyal medyada büyük ses getirdi. Böyle bir ilgi bekliyor muydunuz?
Bence çok farklı ve akıcı bir dizi oldu. Biz en başından beri bu senaryoya çok güveniyorduk. Taner Akvardar'ın da rejisiyle buluşunca bu senaryo çok daha ilgi çekici bir hale geldi. İlk bölümde varoş bir mahallede yaşayan iki kardeşin o mahalleden kurtulmak için çabalarını izledik. Bence olaylar seyircinin özlediği ve beklediği bir tempoda gelişti. 'Kara Ekmek' doğru bir hedef kitleye, doğru bir hamledir. İnsanların yaşadığı sorunları görmek gerekiyor. Bence böyle bir diziye ihtiyaç vardı.

İkinci bölüm de ilki kadar hızlı bir tempoda ilerleyecek mi?
Evet, şimdi üçüncü bölümü çekiyoruz ve çok daha heyecanlı olmaya başladı. Tempo hiç düşmeden artarak devam ediyor. Yalıdaki olay örgüsü de gittikçe çapraşıklaşmaya başlayacak. Gecekondu mahallesindeki dertlerin yalının içinde de yaşandığını göreceğiz.

Dizide canlandırdığınız 'Taylan', ailede dengeleri kurmaya çalışan bir karakter mi olacak?
'Taylan' aileyi bir arada tutmaya çalışan biri. Eşiyle zor günler geçiriyor. 'Asiye', yalıya geldikten sonra onun garip tavırlarını görecek. İyi ve kötü olay örgülerini dengeleyecek. Senaryoda yolu saptırmayacak, karakterleri doğru yola çekecek rollere ihtiyaç vardı. Ben de bu yüzden 'Taylan'ı çok seviyorum. En zor gününde işçisinin yanında olan bir insan.

EMPATİ KURUYOR UM


Kızların eve gelmesiyle farklı yakınlaşmalar olacak mı?
Bir şeyler olacak ama ben de bilmiyorum. Benim gördüğüm 'Taylan' ile 'Hale' arasında problemli bir ilişki var. 2 yaşındaki çocuklarını kaybetmişler ve o travmayı atlatamamışlar.

'Taylan', çocuğunu kaybetmiş, eşiyle zor zamanlar geçiren bir adam. Onun yaşadığı zorluklar size ne hissettiriyor?
Bir oyuncu olarak işim empati kurmak. 'Taylan'ın yaşadıkları hiç kolay değil. Karşısında duygusal bir kadın var ve onu ayakta tutmaya çalışıyor. İzleyici bir süre sonra onun kendi duygusallığı ve yalnızlığını da görecekler.

BÖYLE BİR AŞKI BULMUŞKEN ÖMRÜMÜZCE YAŞATMAK İSTİYORUZ


Dizinin ilk bölümünün yayınlandığı akşam Beyza Şekerci'yle nişanlandınız ve iki heyecanı bir arada yaşadınız...
Evet, çok güzel bir nişan oldu ve dizinin ilk gününe denk geldi. Birçok arkadaşım da bölüm bittikten sonra nişanımıza geldi.

Düğün tarihi belli mi?
Haziran'da olmasını istiyoruz. Şimdi Beyza ile programımızı ayarlamaya çalışıyoruz.

'İntikam' dizisinde rol arkadaşı olduğunuz dönemde aşk yaşadığınız yazılmıştı ama yalanlamıştınız. İlişkiniz ne zaman başladı?
Bizim o dönemde çok iyi bir arkadaşlığımız vardı. İlişkimiz, dizi bittikten iki-üç ay sonra başladı. Dizide rollerimiz gereği bizi çok yakıştırıyorlardı. Her şey dizi bittikten sonra oldu.

Evlilik kararını nasıl aldınız?
Beyza, hayata müthiş bir enerjiyle bakan, en zor durumlarda bile enerjisini toplamayı bilen biri. Ben de hayata öyle bakmaya çalışıyorum. O anlamda uyumlu bir ikili olduk. Allah nazardan korusun. Bunu bu şekilde ayakta tutmak kolay değil. Böyle bir aşkı bulduysak, birbirimize sarılalım ve bunu ömür boyu yaşamaya çalışalım dedik. Herkesin yanında kendisini anlayacak doğru insanlar olmalı diye düşünüyorum.

NİŞANLIM KARİYER ANLAMINDA BANA TAM DESTEK VERİYOR


Gelen projeleri nişanlınız Beyza Şekerci ile birlikte mi değerlendiriyorsunuz?
Beyza da, ben de sektörü iyi biliyoruz. Bir iş geldiğinde oturup konuşuyoruz. 'Kara Ekmek'in senaryosu gelince birlikte baktık hatta. Aynı eğitim sisteminden gelmişiz ve aynı şekilde eğitilmişiz. İşimize olan saygımız, disiplinimiz aynı. Kariyer anlamında da birbirimize destek oluyoruz. Bunun da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kolay hayatlarımız yok. O, 'Hayat Ağacı' dizisinde 18-20 saat çalışırken, ben çalışmıyordum. İşim olmadığında onun yanında durmaya çalışıyordum. Şimdi o da, beni aynı şekilde destekliyor.

Birçok insan, bir ilişkiden çıkınca bir süre beklemeyi tercih eder ama siz kısa süre sonra bir ilişkiye başladınız. Bu konuda ne diyeceksiniz?
Hayat bu... Hayatın getirdiği neyse geldiği gibi yaşamak gerekiyor. İlişkim bitti. 'Üç ay sonra başka bir şey yaşayabilir miyim?' diye düşünmedim. Hayat bunu karşımıza çıkarmış. Bunların biraz da kader olduğunu düşünüyorum
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzleyicinin 'Kara Ekmek' gibi bir diziye ihtiyacı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN