Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya 10 ay hapis cezası

, "uyuşturucu madde kullanmak'' suçundan yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, verilen cezanın hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Giriş Tarihi: 30.1.2015 17:45 Güncelleme Tarihi: 30.1.2015 17:55
Ozan Doğulu'ya 10 ay hapis cezası

Müzisyen 'nun aralarında bulunduğu 7 sanığın "uyuşturucu madde kullanmak'' suçundan yargılandığı davada, Doğulu'yu 10 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, verilen cezanın hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

ADI UYUŞTURUCUYA KARIŞAN ÜNLÜLER-TIKLAYIN

İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Ozan Doğulu ve diğer sanıklar gelmedi. Duruşmada, sanıkları avukatları temsil etti.

Duruşmada sanıkların avukatları, son savunmalarını yaptı. Sanık avukatları, müvekkillerinin beraatlerini talep etti.

İŞTE OZAN DOĞULU'NUN 3. KIZI ELYA'NIN İLK GÖRÜNTÜSÜ-TIKLAYIN

Davayı karara bağlayan mahkeme, Ozan Doğulu'nun da aralarında bulunduğu 7 sanığı "uyuşturucu madde kullanmak" suçundan 1 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Sanıkların duruşmadaki iyi halini ve sabıkasız olmasını dikkate alarak cezayı 10 aya düşüren mahkeme, verdiği cezanın hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasını kararlaştırdı.

Mahkeme, sanıkların 5 yıl süreyle denetim süresine tabi tutulmasına da hükmetti. Sanıklar eğer 5 yıl içinde suç işlemezse dava ortadan kalkacak.

Mahkeme, Ozan Doğulu'nun arasında bulunduğu 4 sanığın "Uyuşturucu kullanmak için yer temin etmek" suçundan ise ayrı ayrı beraatlerine karar verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, aralarında Ozan Doğulu'nun da bulunduğu 7 sanık hakkında ''uyuşturucu madde kullanmak'' ve ''uyuşturucu kullanmak için yer temin etmek'' suçlarından 7'şer yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edilmişti.

Günaydın twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ozan Doğulu'ya 10 ay hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN