Çirkin görünmekten hiç çekinmedim

Komedi filmi 'Polis Akademisi Alaturka'da 'Pala Pelin' isimli erkeksi birini canlandıran Perihan Ünlücan: Çirkin görünmekten, çekinmedim. Çirkini oynamak çok güzel bir şeymiş. Hazırlığı çok kolay; makyaj ve saç yok...

Giriş Tarihi: 2.2.2015
Çirkin görünmekten hiç çekinmedim
ATV ekranlarında yayınlanan 'Karadayı' dizisinde 'Nilay' karakterini canlandıran Perihan Ünlücan, ilk kez sinema deneyimi yaşadı. Dramlarda görmeye alıştığımız Ünlücan, ilk komedi deneyiminde 'Pala Pelin' karakterini canlandırdı. Erkeksi Ünlücan bir genç kız oynayan oyuncu, önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan Polis Akademisi Alaturka'da izleyiciyi şaşırtmaya hazırlanıyor. Perihan Ünlücan'la, yeni projesini, 'Karadayı' setini ve biten evliliğini konuştuk.

'Pala Pelin' karakterine bürünmeye karar verirken zorlandınız mı?
Bu işe başladığımdan beri naif, güzel kadın karakterleri canlandırdım. 'Pala Pelin', altı erkek kardeşiyle büyümüş çok erkeksi bir kız. Ayrıca kaşları bitişik biri. Çok keyifli ve beni çok heyecanlandıran bir karakterdi.

BU FİLM BENİM İÇİN ŞANSTI

Hep güzel kadınları oynayan biri olarak bu rol için sizi nasıl düşünmüşler?
Deneme çekimi yaptık, iyi oldu. Senaristle görüştüğümüzde de "Güzel bir kadınsın ve bu karakteri oluştururken zorlanıyoruz" demişti. Benim için şahane bir deneyim oldu. Gelen tepkiler çok güzel. Ben de izlerken çok keyif aldım.

Cesaret gerektiren bir değişim mi oldu?
Cesaret mi, şans mı? Bence şans. İlk defa komedi yaptım. Değişik bir temposu varmış, bunu gördüm. İnanılmaz bir tecrübe oldu. Benim psikolojime ve ruhuma ayrı bir karakteri canlandırmak bulunmaz bir nimet oldu.

Çirkin görünmekten çekinmediniz mi?
Çirkin görünmekten hiç çekinmedim. Bence çok güzel bir şeymiş. Hazırlığı çok kolay; makyaj ve saç yok. Güzel görünme kaygısı yok. Bunların hepsi insanı rahatlatıyor. Güzel kadını oynadığınız zaman güzel görünme kaygınız oyunculuğunuzu aşağıya çekebiliyor.

Siz kendinizi izlerken ne hissettiniz?
İzlerken çok gülüp çok eleştirdim. İnsanların şaşırdığını görmek bana daha çok keyif verdi.

İzlerken kendinize yabancılaştınız mı?
Çok yabancılaşmadım. Elime, kafama, gözüme, tavrıma baktığım için kendime farklı bir gözle bakamadım. Bir de izlerken insanları takip etmeye çalıştım ne düşünüyorlar diye.

Makyaj yapıldıktan sonra aynaya baktığınızda ne dediniz?
Erkek gibi giyinmek bile tavrınızı değiştiriyor. 'Pala Pelin'i canlandırırken de saçım toplanıp kaş takıldığında, setteki çocuklarla "Bakma koçum" diye konuşmaya başladım.

Fragmanlar çıktı. Nasıl tepkiler aldınız?
'Karadayı' hayranları çok heyecanlıydı. Çok güzel yorumlar var.

Komedi oynamak nasıl bir deneyim oldu?
Paha biçilemez... Güzel kadınlar daha çok dramalarda görünüyor. Ama komedide bir de çirkini oynamak inanılmaz güzel bir tecrübe oldu.

BOŞANSAM DA EVLİLİĞİ TAVSİYE EDİYORUM

Geçtiğimiz Eylül ayında eşinizden boşandınız. Yeniden bekar hayatına dönmek nasıl bir his?
Beni zorlamadı. İki insanın ilişki yürütmesi zaten zor. Daha önce yaşadığınız travmaları bir sonraki ilişkinize taşımamalısınız. Benim hayatıma giren bir erkek herkesle birliktedir. Sağlıklı ilişki yürütmek için iki sağlıklı bireye ihtiyaç var. Sıfırdan başlamak lazım. Boşanma çok travmatik olabilir ama ben şükürler olsun ki gayet iyi atlattım.

Yeniden evlenir misiniz?
Ben boşanmış biri olsam da evliliği şiddetle tavsiye ediyorum. Kimsenin evliliği başka birininkiyle kıyaslanmamalı. Evliliğim çok keyifliydi ama kişisel olarak eşimle anlaşamadık. Hayat bizi başka yollara götürdü. Hayatıma girdiği için çok teşekkür ediyorum. Yine olsa yine aynı şeyi yapardım. Ben hislerimin peşinde koşuyorum. Yine hissedersem bir hafta içinde evlenebilirim.

Şu an hayatınızda biri var mı?
Şu an işimle çok meşgulüm ama ben aşka aşık bir insanım. Hiçbir şeye kapalı değilim.

'KARADAYI' SETİ ÇOK KEYİFLİ GEÇİYOR

'Karadayı'da 'Nilay' genelevden kurtuldu. Peki, artık acıları son buluyor mu?
Nilay, kendi içinde inişleri çıkışları, gel-gitleri olan bir karakter. Acılar son buluyor mu birlikte izleyip göreceğiz.

Sette neler yaşanıyor?
İki ekip çalışıyoruz, çok düzenliyiz. Çok keyifli bir setimiz, insanın içini ısıtan bir ekibimiz var. Ekiple sohbet edebilmek için sete yarım saat önce gidiyorum. Bazen rolüm olmadığı için sete gitmiyorum. O zaman da "Sizi çok özledim" diye arıyorum. Keşke daha çok çalışsam.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çirkin görünmekten hiç çekinmedim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN