Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu ay için 10 öneri

Cosmopolitan dergisi, Şubat sayısında kültür sanat tutkunları için filmlerden sergilere kadar ayın en ilginç etkinliklerini bir araya getirdi

Giriş Tarihi: 10.2.2015
Bu ay için 10 öneri
'8 SANİYE'
Ömer Faruk Sorak'ın yönettiği film, erkek egemen bir dünyada geçiyor. Filmde, hatalarına ve baskıya rağmen, çıkış yolunu yine kendi içinde bulan ve her koşulda özgürlüğünün peşinden giden 'Esra'nın hayat hikayesi anlatılıyor. Filmde, Esra İnal ve Fırat Çelik başrolleri paylaşıyor. (27 Şubat)

FİLM DOLU GÜNLER
14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 12 Şubat'ta İstanbul'dan yola çıkacak, 26 Şubat- 1 Mart tarihlerinde de Ankara ve İzmir'e uğrayacak. Tim Burton'ın 'Büyük Gözler' filmiyle açılacak festivalde; bağımsız sinemanın en iyi örneklerini izleyebileceksiniz. Ayrıntılı bilgi için ifistanbul. com adresine tıklayabilirsiniz.

'GRİNİN ELLİ TONU'
Aylardır sabırsızlıkla beklediğimiz E.L. James'in son derece erotik romanından uyarlanan film, sonunda vizyona giriyor. 'Christian Grey' (Jamie Dornan) ve 'Anastasia Steele'in (Dakota Johnson) aşkına bir de görerek tanık olalım! (13 Şubat)

'KESKİN NİŞANCI'
Clınt Eastwood'un yönettiği filmde 'Chris'in (Bradley Cooper) keskin nişancılık yetenekleriyle savaş alanında kahramana dönüşmesinin hikayesi anlatılıyor. Cooper'ın performansıyla Oscar'a da aday olduğu film, kitaptan uyarlama. (20 Şubat)

EN SEVDİKLERİMİZDEN
Türkler'in en sevdiği, artık bizden gördüğü Monica Molina, 21 Şubat'ta Ankara'da MEB Şura Salonu'nda sahne alacak. Ünlü sanatçı, İspanya'nın efsanevi şarkıcısı babası Antonio Molina'nın şarkılarını yorumladığı 'Mar Blanca' albümünün dünya turnesi kapsamında konser verecek.

HAYRANLARINA MÜJDE
2011 yılından beri severek dinlediğimiz Mabel Matiz, yeni albümü 'Gök Nerede?' ile hayranlarını sevindirecek. 14 parçalık albümde dokuz şarkının sözü ve müziği Matiz'e ait.

ELEKTRONİK MÜZİK SEVİYORSANIZ
Elektronik ve gotik türlerini başarıyla harmanlayan TR/ST, 20 Şubat'ta Babylon'da sahne alıyor. 2012 yılında müziğe giriş yapan grup, bundan böyle her cuma gecesi farklı bir heyecan yaratmayı planlıyor.

POP ART PORTRELER
Ressam Elif Karadayı'nın 'Portreler' isimli kişisel sergisini 19 Şubat'a kadar Gama Art Gallery'de görebilirsiniz. Eserler, sanatçının hayatından teğet geçen veya hayatında çok ciddi etkileri olmuş insanların seneler içinde birikmiş çizimlerinden oluşuyor. (Gamagallery.com)

HIZ VE HAREKET...
Çeşitli boyutlarda tuval üzerine akrilik işleri bulunan ressam Renan Ertosun, 20'nci sergisi 'Renk, Hız ve Hareket'i sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçının otomobil, uçak ve teknelerden ilham aldığı sergisi, 17 Şubat'a kadar NişArt Gallery'de gezilebilecek.

SOLO SERGİ
Damla Özdemir'in 'Küçük Sabotaj/ Minor Sabotage' isimli solo sergisinde; sanatçının kişisel hikayelerinin sosyopolitik meselelerle harmanladığına tanık oluyoruz. Sergi, bu ay boyunca açık. (galleryilayda.com)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu ay için 10 öneri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN