Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Shakespeare izlese bu 'Romeo&JulIet'e bayılırdı!

Beş aydır sahnelendiği İtalya'da yüzbinlerce kişinin izlediği 'Romeo&Juliet' müzikali, 21 Şubat'ta Türkiye'de perde diyecek. İnsanı bir dünyadan başka bir dünyaya sürükleyen dijital sahnesi, birbirinden başarılı oyuncuları ve müzikleriyle müzikal, herkesi kendisine hayran bırakıyor

Giriş Tarihi: 14.2.2015
Shakespeare izlese bu 'Romeo&JulIet'e bayılırdı!
Ölümsüz aşklar deyince akla gelen ilk isimler; doğu coğrafyasında 'Leyla ile Mecnun' ve 'Ferhat ile Şirin' olurken, batıda ise rakipsiz bir çift var: 'Romeo ve Juliet'! Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük yazarlarından Shakespeare'in yüzyıllar önce yazdığı bu aşk hikayesi; bugün bile herkesi etkilemeye, sanatçılara ilham vermeye, dokunaklı hikayesiyle yaşamaya devam ediyor. Bir süredir İtalya'da kapalı gişe oynayan 'Romeo&Giulietta' müzikali, tam 420 yıllık aşkı günümüze taşıyor. Müzikali, İtalya'da yapımcısı David Zard ile birlikte izledik. 72 yaşındaki Zard, İtalya'da popüler bir şarkıcıdan farksız; müzikali izleyen gençler verilen arada kendisiyle fotoğraf çektirmek için adeta yarıştı.

SIKILMAK NE MÜMKÜN!

Giuliano Peparini'nin yönettiği müzikal, üç boyutlu dijital bir sahnede seyirciyle buluşuyor. Yaklaşık üç saatlik gösteri boyunca sahne tam 23 defa değişiyor ve zaman zaman kendinizi bir tablonun içinde, zaman zaman da bir pop konserinin ortasında buluyorsunuz. Yani bu müzikal, geçmişin romantizmi ile günümüzün dinamizmi arasında duygusal, eğlenceli, hareketli bir yolculuğa çıkarıyor insanı. Hem de çok bilindik bir hikayeyi anlatmasına rağmen bir dakika bile sıkılmanıza izin vermeden… Müzikalde tam 45 sanatçı rol alıyor. Ve bu sanatçıların her biri tam bir yetenek patlaması yaşıyor. Çünkü sahnede sadece her tarzda şarkı söylemekle kalmıyor, aynı zamanda dans edip çeşitli şovlar da sergiliyorlar. Ve belirtmeliyim ki, özellikle Romeo'yu canlandıran ve İtalya'da 'X Factor' yarışmasının birincisi olan Davide Merlini, Mercutio'yu oynayan Luca Giacomelli Ferranini ve Benvolio'yu canlandıran Riccardo Maccaferri sahneye çıktığında salon, genç kızların çığlıklarıyla inliyor.

KADINLAR BAYILIYOR
Diyebilirim ki belki de ilk defa bir müzikal, erkeklerden çok kadınların ilgisini çekiyor. Bunda da müzikalde rol alan birbirinden yakışıklı ve baklavalı erkeklerin rolü büyük gibi görünüyor. İtalya'da sekiz ay içinde yaklaşık 500 bin kişinin izlediği bu görkemli müzikal, 21 Şubat'tan itibaren Türk seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. IEG Live ve Luce Stage Art tarafından Türkiye'ye getirilen 'Romeo&Giulietta', 21 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Zorlu Center PSM'de izleyici karşısına çıkacak. İtalya'da sahne arkasında görüştüğümüz ekip, İstanbul'a gelecekleri için çok heyecanlıydı. İstanbul, onların yurt dışı turnesinin ilk ayağı olacak. Ve hepsi İstanbul'un kendilerine çok şans getireceğine inanıyor.

ANA KADRO GELİYOR
İstanbullular 'Romeo&Giulietta'yı ana kadrosuyla izleyecek. Yani karşınıza yedek oyuncular değil, ana cast'ın kendisi çıkacak. 13 tır dolusu dekor da, 420 yıl öncesinin Verona'sını günümüz İstanbul'una eksiksiz taşıyabilmek için çok yakında yola çıkacak…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Shakespeare izlese bu 'Romeo&JulIet'e bayılırdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN