Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babam hastalanınca annem yanında refakatçi kaldı

Ferdi Tayfur ve Necla Nazır'ın, eşi Taner Şafak'la maksi single çıkaran kızları Tuğçe Tayfur: Annemle babam ayrılar ama kötü günlerinde hep birbirlerinin yanındalar. Babam hasta olduğunda annem üç gün yanında refakatçi olarak kaldı

Giriş Tarihi: 15.2.2015
Babam hastalanınca annem yanında refakatçi kaldı
Ferdi Tayfur ve Necla Nazır'ın kızları Tuğçe Tayfur, eşi Taner Şafak'la birlikte 'Kalp Dayanmaz' adında bir maksi single çıkardı. Eşiyle birlikte röportaj veren Tuğçe Tayfur; albümünden babasıyla yaptığı düete, Tayfur'un yeniden müziğe dönüp dönmeyeceğinden, anne ve babasının tekrar barışıp barışmayacağına kadar birçok konuda samimi açıklamalar yaptı...
Albümden bahseder misiniz?
TUĞÇE TAYFUR:
Adı 'Kalp Dayanmaz'; evet bu albüme kimsenin kalbi dayanmayacak gibi, çok iddialıyız. Albümdeki üç şarkının sözü ve müziği eşimle bana ait, birlikte düet yaptık. 'Huzurum Kalmadı' şarkısında da babamla düet yaptık, sonra klibini çektik.
'Kalp Dayanmaz'ın hikayesini anlatır mısınız?
T.T.:
Eşimle evlenmiştik, Amerika'da oturuyorduk. Taner salondaydı, ben de yatak odasındaydım; bir an böyle birkaç cümle takıldı dilime. Taner'i çağırdım ve ona "Taner sana şarkı yaptım" dedim, o da "Çok güzel olmuş. O zaman ben de sana bir şey söyleyeyim; sen de benim için böyle, böylesin" dedi.
Ferdi Tayfur'un kızı olmanın avantajını yaşadınız mı?
T.T.:
Babamı kocaman bir kütüphane olarak görüyorum ve içindeki her kitabın tek bir sayfası bile benim için çok önemli. Onun şarkılarını dinliyorum, insanlara nasıl hissettirdiğine bakıyorum. Hareketli şarkılarda bile insana çok farklı duygular yaşatabiliyor. Gün gelir inşallah ben de onun gibi besteler yapıp kalplere dokunabilirim. Onunla çalışmak çok büyük bir zevkti. Umuyorum ki babam da tekrar kendine güzel bir albüm yapar, konserlere başlar. Babamın sesini gerçekten çok özlemişiz. Babam da dönmeyi, şarkı söylemeyi istiyor; besteler yapıyor.

BABAM SONUCA BAKAR


Sanatçılar, çocuklarının kendileriyle aynı işi yapmasını istemezler...
T.T.:
Şöyle düşünüyorlar; bu iş zor. Biz gördük, ne olduğunu biliyoruz. Babam beni şöyle uyardı: "Herkes seni belki beğenmeyecek, belki seni yerin dibine sokacaklar; bunu kaldırabilir misin?"
Babanız şarkıcı olmanızı onayladı mı?
T.T.:
Babam duygularını çok açık gösteren biri değil. Onun için sonuç önemlidir. Babam, "Şarkı söylüyorsun ama altın boş olmasın; piyano çal, keman çal, şan dersi al. Bir şekilde kendini geliştirerek devam et" dedi.
Annenizin (Necla Nazır) yeni projesi var mı?
T.T.:
Annemin Semerkant TV'de 'Hanımlar Buyurun' diye bir programı var. Oyunculuğu düşünmüyor.
Anne ve babanızın ayrılması sizi nasıl etkiledi?
T.T.:
Ayrıldıklarında 18 yaşındaydım, her şeyin bilincindeydim; çok etkilenmedim.
O dönem en çok neyin boşluğunu hissettiniz?
T.T.:
Gitar sesinin. Babam eve geldiğinde gitar çalardı. Annem ona her gün meyve tabağı hazırlardı. Bazen okuldan eve geldiğimde; "Niye gitar sesi gelmiyor bu evden?" dediğim oldu ama babam hiçbir zaman yokluğunu bana hissettirmedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Babam hastalanınca annem yanında refakatçi kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN