Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e onur ödülü

Nürnberg’de onur ödülü alacak. 20. Nürnberg Türk-Alman Film Festivali'nde 'e ödül verilecek.

Giriş Tarihi: 20.2.2015 09:49
Şener Şen'e onur ödülü
Nürnberg'de onur ödülü alacak. 20. Nürnberg Türk-Alman Film Festivali 13 Mart tarhinde başlayacak. Bu festivalde Yarışma filmleri haricinde, Onur Ödülleri sahipleride belirlendi.

Festival, 2015 yılında dünya çapında üne kavuşmuş olan Alman oyuncu Hanna Schygulla'ya, Türkiye'nin en çok sevilen oyuncusu 'e ve yönetmenlik ve senaryo yazarlığı konusunda referans kabul edilen Yavuz Turgul'a festivalin Onur Ödülü verilecek.

Festivalin açılış filmi Yavuz Turgul'n yönettiği „ Eşkiya" olacak. Film 13 Mart tarihinde açılış töreni sonrası gösterilecek. Ödül alacak üç sanatçıyı birleştiren olgu, yüksek kalite anlayış ve standartlarıyla kendi ülkelerinde nesilleri kalıcı olarak etkilemiş olmaları.

HANNA SCHYGULLA

Fassbinder'den sonra Ettore Scola, Carlos Saura ve Jean-Luc Godard gibi Avrupa'nın en etkili yönetmenlerle birlikte çalışan Hanna Schygulla 1993 yılında Erden Kıral'ın yönettiği Mavi Sürgün adlı filmde de rol aldı. En son calışmalarından biri de Fatih Akın'ın '' adlı filmdeki rolüdür. Festival Türkiye sinemasının başarılı yapıtı Mavi Sürgün'ü 20 yıldan sonra yeniden seyirci ile buluşturacak.

Kaynak:Milliyet

ŞENER ŞEN BEYOĞLU'NA YERLEŞTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şener Şen'e onur ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN