Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annesi de kızı gibi stil sahibi

Giriş Tarihi: 1.3.2015
Annesi de kızı gibi stil sahibi
Şu sıralar Hollywood'da çeşitli kırmızı halı etkinliklerinde ve partilerde anne-babalarıyla boy gösteren genç ünlüler dikkat çekiyor. Örneğin, şu sıralar 'Grinin 50 Tonu' filmiyle gündemde olan Dakota Johnson, son dönemde sık sık annesi Melanie Griffith ile gittiği organizasyonlarda objektiflere yansıyor. Ben de geçenlerde, Serenay Sarıkaya ile annesi Ümran Seyhan'ın birlikte eğlenirken çekilmiş fotoğraflarını gördüm. Birlikte Hatice Aslan'ın doğum gününe katılan annekız, adeta güzellikte birbiriyle yarışıyor. Serenay'ı nasıl bilirsiniz? Stili ve güzelliğiyle birçok insanın dikkatini çeker. İşte annesi de tıpkı kızı gibi. Adeta Serenay'ın iddiasını taçlandırıyor. Ümran Seyhan; yırtık jeanler'i, sneaker'ları, genç kesim saç modeli ve daha birkaç dakika önce spordan çıkmış gibi duran fit vücuduyla adeta kızıyla yarışıyor. Hani derler ya; 'Anasını bak kızını al' diye, işte o misal bizim ana-kız.

VİTRİN BEBEĞİ OLUYORLAR

Ümran Hanım'ı ben de çok severim, birçok kez de muhabbetimiz olmuştur. Kendisi Cihangir'deki emlak ofisinde kahvenin dumanına eşlik eden keyifli sohbetiyle eski kafa ebeveyn imajından çok uzaktadır. Bugüne kadar ünlüler dünyasında annesini bu denli hayatının içine sokan, onunla sosyalleşmekten zevk alan, aynı şeylerden keyif alan çok fazla isim olmamıştı. Çünkü ünlü annelerinin birçoğu, ellerinde maşaları ile çocuklarının kariyerini ve özel hayatını yönetmeye çalışır. Sonunda da çocuğunu kendi benliğinden uzaklaştırır, bir vitrin bebeği haline sokar. Ama artık durum değişti. Umarım Serenay ve annesinin paylaşımı, herkese ders olur...

KORSAN TAKSİ DEMEYELİM, BİRAZ AYIP OLUYOR!

Esra Dermancıoğlu; bir korsan taksi çağırıp Taksim'den Yeniköy'deki evine gidiyormuş, kendisini çeken paparazzileri görünce sinirlenmiş. Neden sinirleniyorsun Esra, boş ver! Sen de haklısın, bu aralar ben de söyleniyorum taksi şoförlerine; ne kısa mesafe taşımak istiyorlar, ne de taksinin içinde özenliler. Tamam kabul; zor şartlarda çalışıyorlar, saatlerce direksiyon sallıyorlar ama dünyada korsan olarak tabir ettiğiniz 'black cab'olayı hem uygun fiyatlı, hem de daha konforlu... İtiraf ediyorum geçen yıla kadar ben de iş görüşmelerine bu araçlarla gidiyordum. Takım elbiseli şoförlerin kullandığı lüks araçlarda kapılarım açılıp kapanıyordu; tam bir asilzade edam vardı. Toplantı süresince beni kapıda bekliyordu, dinlemek istediğim müzik fonda, yolculuk boyunca içeceğim suyum da önümdeydi. Sanırım o hizmeti veren şirket kapandı. 'Birileri hakkından gelmiş' desek yeridir.. Taksilerin tekelciliği ne kadar doğru bilmiyorum tabii...

GEORGE SANA BURADA YER YOK!

Uzun masa yemeklerinin hastasıyım! Filmlerdeki İtalyan aileleri gibi battal boy bir masaya sıra sıra dizilip cır cır konuşmaya bayılırım! İşte o film karesindeyiz... İtalya Büyükelçisi'nin Tomtom Sokak'taki evindeyiz; bilinen adıyla Venedik Sarayı'nda. Ankara'dan geldiğinde burada kalıyormuş sayın Başkonsolos. Unutmadan; Federica Ferrari Bravo'nun bu evdeki yani Venedik Sarayı'ndaki son günleri... Evde bir taşınma telaşı var. Duvarlarındaki Osmanlı tabloları da bize göz kırpıyor; bakmayın siz Konsolos'un İtalyan işi sarayına. Dev avizelerinin altında her birimiz aristokrat, her birimiz Rönesans dönemi eseri... İtalya'daki Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük yatırımı olan St. Regis Venice'in yatırımcısı Permak Group Yönetim Kurulu üyesi Emir Uyar'ın evsahipliğinde bir aradayız. Venedik'teki Türk adası ile ilgili aydınlanıyoruz. Evet, yanlış okumadınız; Venedik'te halis muhlis bir Türk adamız var!
BİR STAR GÖREB İLİRSİNİZ
St. Regis Venedik'in şefi Roberto Dal Seno'nun dana carpaccio ile başlayıp patlıcanlı ravioli ile devam ettiği mönüyü birer çatal tatsam da bol soslu muhabbet bizim karnımızı doyuruyor. Bu Türk adasında golf sahasından helikopter pistine kadar yok yok! Keyfine düşkün Türk gezginlerimizin dikkatine! Bugüne kadarki bilinen Venedik tatillerinizi unutun. Bu arada Türk adasının müdavimleri arasında bir Hollywood yıldızı da varmış. Dedikoduya göre; George Clooney, burada evlenmek istemiş ancak dolu olduğu için bütün adayı bir türlü kapatamamış. Buraya yolunuz düşerse, unutmayın; siz de bir Hollywood yıldızı ile yan yana odalarda kalabilirsiniz, gözünüz açık olsun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annesi de kızı gibi stil sahibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN