Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kaptan Hakkı' rolü hayatımın en önemli deneyimiydi'

Çanakkale Savaşı'nı anlatan 'Son Mektup' filminde 'Kaptan Hakkı'yı oynayan Bülent Şakrak: Çekimlerin etkisinden hâlâ kurtulamadım. Bu film, hayatımın en önemli deneyimlerinin başında geliyor

Giriş Tarihi: 4.3.2015
'Kaptan Hakkı' rolü hayatımın en önemli deneyimiydi'
20 milyon liralık bütçesiyle senenin en yüksek bütçeli filmlerinden olan ve Çanakkale Savaşı'nda yaşanan bir öyküye anlatan 'Son Mektup' filmi,18 Mart'ta vizyona girmeye hazırlanıyor. Özhan Eren'in yönetmenliğini üstlendiği, başrollerini ise Nesrin Cavadzade ve Tansel Öngel'in paylaştığı filmde; '72. Koğuş', 'Ay Büyürken Uyuyamam' ve 'Arka Sokaklar' gibi projeleriyle tanınan Bülent Şakrak da 'Kaptan Hakkı' rolünü oynuyor.

'KOCAMAN HİSSETTİM'
Şakrak, rolü hakkında şöyle konuştu: "Çanakkale'nin zaten hepimiz için çok büyük bir önemi var. Çocukluğumuzdan beri kahramanlık hikayelerini, destanlarını dinleyerek büyümüşüzdür. Bu denli büyük bir işin içine dahil olduğumu ise Özhan Eren'le bir araya gelince anladım. Çanakkale'de çok zaman geçirdik. Tarihi dokunun içinde de bulunduk. O günleri yaşayamasak da, oralarda vakit geçirerek o günlerin içinde yaşama fırsatımız oldu. Bu his garipti. Nusret Mayın Gemisi'nin kaptanını oynamak beni duygusal olarak kocaman hissettirdi. Bu rol, hayatımın en önemli deneyimlerinin başında geliyor. Hâlâ filmin etkisinden kurtulamadım."

KIZINI GÖRME MÜCADELESİ
Nusret Mayın Gemisi'yle birlikte Çanakkale Boğazı'na düşmanın geri püskürtülmesini sağlayan mayınları döşeyen kahraman 'Kaptan Hakkı', tüm hayatını İstanbul'da yeni doğan kızı 'Mürşide'yi görmeye adıyor. 'Hakkı'nın vatanını kurtarma adına büyük zorluklara katlandığı bu yolculuk, hiç de umulmayan bir şekilde son buluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kaptan Hakkı' rolü hayatımın en önemli deneyimiydi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN