Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2015 yapımı şarkıcıyım

Giriş Tarihi: 5.3.2015
2015 yapımı şarkıcıyım

İlk albümüyle Tarkan ve Murat Boz'a benzetilen şarkıcı Eser Kabaali: Kendimi onlara rakip görmek veya onlarla kıyaslamak biraz abartı olur. Ben 2015 yapımı şarkıcıyım

Pop müziğinin genç sesi Eser Kabaali, 'Aşktan' isimli albümü ile müzik dünyasına adım attı. Betül Demir'in vokalisti olarak tanınan Kabaali, ilk albümüyle hayli iddialı. Genç şarkıcı, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı...

Albümden önce neler yapıyordunuz?
Konuşmaya başladığımdan beri şarkı söylüyorum. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı birincilikle kazandım, birincilikle de mezun oldum. Altı yıl boyunca Haldun Dormen, Yıldız Kenter, Şebnem Sönmez gibi tiyatro duayenleriyle çalıştım. Okulla eş zamanlı olarak tiyatro yaptım. Ayrıca orkestrada şarkı söylemeye başladım. 2002 yılında 17 yaşındayken Eurovision'a katıldım. Estonya'da yapılan yarışmada, grubumla birlikte 12'nci olduk. Sonra Betül Demir'le tanıştım. Hayallerim gerçekleşmeye başladı. Albüm için üç yıllık stüdyo çalışmamız oldu. Ben Sude Bilge Demir'e yaşadığım bir aşk hikayesini anlattım. O da bu hikayedeki tüm pişmanlıkları, özlemleri, kavgaları, güzel geçen anları bu şarkılara yazdı. Benim yolum aşktan geçti, o da bu yoldaki hikayeyi kaleme aldı. 30 şarkı oluştu, sonra onları eledik. Ve albümümüz 'Aşktan' ortaya çıktı.

Şarkıcılıkla ilgili neler hayal ediyorsunuz?
Kendi şarkılarımı milyonlarca kişiye ulaştırmak; en büyük hedefim bu. Hep yeni şarkılar yapmak ve her şarkıyı büyüyen kitlelere söylemek... Şöhret, gelecekse gelir.

Kendinizi hangi kulvarda görüyorsunuz?
Örnek aldığım veya hayran olduğum kimse yok ama her zaman takip ettiğim isimler oldu.

DÜZENLİ YAŞIYORUM

Sizi Murat Boz ve Tarkan'a benzetenler var...
Ben kendimi hiç kimseye benzetmiyorum açıkçası. Ben 2015 yapımı şarkıcıyım. Başka isimleri kendime rakip görmek ya da onlarla kıyaslamak biraz abartı olur. Çünkü Tarkan, bu sektöre 20 yıldır hizmet ediyor.

Bu işin olumsuz yanlarına hazır mısınız peki?
90'lı yıllarda çıkan şarkıcılar, 19-20 yaşında meşhur oldu. Eğer 20 yaşında olsaydım, ben de hazırlıksız olabilirdim. Ama sektörde çok fazla çalıştığım için, ayrıca bu projede çok güzel bir ekiple iş birliği yaptığım için şöhrete hazırlandım diyebilirim. Yıllardır sahnede alkış alan biriyim. Zaten şöhretin getirileri, yaşadığınız özel hayatla bağlantılı. Çocukluğumdan beri bu işi hayal ettiğim ve sektörü takip ettiğim için beni pek etkileyeceğini düşünmüyorum. Düzenli yaşayan bir adamım. Sabah saat 7'de kalkıp spor yapan, 8'de işe koyulan, sahnede de bu disiplini uygulayan biriyim.

Peki sürekli göz önünde olmak...
Düzenli yaşam, insanların hoşuna gidiyor. Bu yüzden benim hayatımdan çok fazla feda edeceğim bir şey yok. Tabii ki göz önünde olunca, sokağa çıktığında dikkatli olmak gerekiyor. Seni dinleyenlere, beğenenlere iyi görünmek lazım. Ama ben doğallıktan yanayım ve bugüne kadar da öyleydim.

Oyunculuğa nasıl bakıyorsunuz?
Tiyatro yaptım, eğitimim var, ustalarla çalıştım. Önce şarkıcılığı halledeyim, sonra güzel bir ekip ve iyi bir proje olursa oyunculuğu düşünebilirim.

EN BÜYÜK HOBİM YALNIZ KALMAK

Müzik dışında nelerle ilgileniyorsunuz?
Spor benim için bir hobiyken, artık bir yaşam tarzı oldu. Bana nefes aldırıyor. Sinemaya, tiyatroya gitmeyi de çok severim. Enteresan bir şey; deniz kenarında olmak da benim için hobidir. Denize uzak yaşayamam. Haftada bir-iki kez yürüyüş yapar, sonra deniz kıyısında otururum. Yalnız kalmak, en büyük hobim. İnsan yalnız kaldığında daha iyi düşünebiliyor. Çok sakin ve doğru kararlar verebiliyorsun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2015 yapımı şarkıcıyım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN