Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem ekranda döktürüyor hem de kıyafet tasarlıyor

'Filinta' dizisinde oynayan tasarımcı Ceren Yılmaz, yoğun temposunu şu sözlerle anlatıyor: Hafta içi tasarım yapıyorum. Çekimim olduğunda ise patronlarım bana izin veriyor. Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri alıyorum

Giriş Tarihi: 5.3.2015
Hem ekranda döktürüyor hem de kıyafet tasarlıyor
TRT 1'de salı akşamları yayınlanan 'Filinta' dizisinin oyuncusu Ceren Yılmaz, oyunculuğuyla büyük beğeni topluyor. Dizide 'Kadı Gıyasettin'in kız kardeşi 'Hatice'yi canlandıran Yılmaz, 10 parmağında 10 marifet olanlardan... Oyunculuk ve dans dersleri alan tasarımcı Ceren Yılmaz'la 'Filinta'yı ve tasarımı konuştuk...

Canlandırdığınız 'Hatice' kendi ayakları üzerinde duran, hoş bir kadın. 'Filinta'da bizi 'Hatice'yle ilgili ne gibi gelişmeler bekliyor?
'Hatice' çok iyi yetişmiş bir kız, yurt dışında okuyup dönmüş. 'Filinta Mustafa'yla birlikte büyümüşler, onun duruşuna ve konumuna hayran. Fakat 'Mustafa', onu kardeşi gibi görüyor. Bundan sonraki bölümlerde platonik aşkı 'Filinta Mustafa'ya karşı duyduğu aşk yüzünden acı çekecekmiş gibi görünüyor.

BABAM 'İNŞALLAH KAZANAMAZSIN' DEDİ

'Hatice' karakterinde sizi çeken ne oldu? Karakterin naifliğinden etkilendim. Bana benziyor. Canlandırdığım karakteri seviyorum.

24 yaşındasınız. Star'da Miss Turkey Güzellik Yarışması'na katıldınız. Nasıl oldu?
Yarışmaya katılmam biraz dramatikti aslında. Üniversite üçüncü sınıfta uzun süreli bir erkek arkadaşım vardı. Ondan ayrıldıktan sonra biraz üzgündüm. Televizyonda güzellik yarışmasının duyurusunu gördüm ve başvurdum. Başvuru için fotoğraf çektirdim ve kendimi tanıyamadım, çünkü daha önce hiç öyle fotoğraf çektirmemiştim. Derken ilk 20 kız arasına girdim. Birincilik benim için önemli değildi ama benim hayatım değişti.

Aileniz ne tepki verdi?
Onlara güzellik yarışmasına katılacağımı söylememiştim. Bir tek büyük ablam ve küçük yeğenim biliyordu. Ablamı son gün arayarak "Ne olur babama güzel bir dille anlat" dedim. Yarışmaya girmeden önce sözleşme imzalamıştım ve vazgeçme şansım yoktu. "Eğer katılmazsam tazminat ödeyecekmişim. Babama öyle söyle" dedim. Babam aradı ve "Gitme istersen, direkt parayı ödeyelim. Gitmeni hiç istemiyorum. İnşallah dereceye giremezsin" dedi. Annem de aynı şeyi düşünüyordu. İstedikleri oldu. İyi ki de oldu. Dereceye girseydim, okulumu bitiremeyecektim.

KÜÇÜK BEDENLERE TASARIM YAPIYORUM

'Alabora' yarışmasına katıldınız. O nasıl oldu?
İzmit'te Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü'nü bitirdim. Okulum biteli bir sene oluyor. Yaz aylarında bir firmaya tasarımla ilgili görüşmeye gitmiştim. Bir yarışmanın dekorunu yapıyorlardı. 'Alabora' yarışmasına katılmamı teklif ettiler, macerasever biri olduğum için katıldım. Yarışmadan çıktıktan sonra bir arkadaşımdan Cem Tatlıtuğ'un ismini duydum. Cem Tatlıtuğ ile üç görüşmeye gittik, üçü de oldu. Cem Ağabey, 'Filinta'yı özellikle istedi, projede Kudret Sabancı olduğu için... Projenin ve yönetmenin önemli olduğunu söyledi, çok mutluyum.

Siz aynı zamanda tasarımcısınız ve yoğun bir temponuz var. Nasıl yetişiyorsunuz?
Ben pazartesiden cumaya tasarım yapıyorum. Patronlarım diziyi biliyor ve çekimlerim olduğunda da bana izin veriyorlar. Onun haricinde akşamları dans kursuna gidiyor, hafta sonları da Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri alıyorum.

Nasıl tasarımlar yapıyorsunuz?
Benim çalıştığım yer; eski, köklü bir büyük beden firması. Okuldan mezun olduktan sonra başvurdum. Sağolsunlar, bana inandılar. Benim tasarımlarımı internetten görmüşler. Onlara küçük beden tasarımlar yapıyorum, her şey güzel gidiyor.

Tasarımlarınızı sosyal medyadan paylaşıyor musunuz?
Artık paylaşmıyorum çünkü çalınıyor. Şu an 34-40 beden arası tasarımlar yapıyorum. Bu arada iç piyasaya değil, yurt dışına çalışıyorlar. Bakalım belki iç piyasaya da girecekler.

Ayla Algan'la çalışmak nasıl bir duygu?
Ayla Algan'a ölüyorum. Sahne sanatları mezunu olduğum için konuştuğu her şeyi de anlıyorum. Bundan da çok mutlu. Ayla Hanım'la oyun çıkarmayı düşünüyoruz. Mitolojik kahramanların dans tiyatrosu olacak. Karakter seçeceğim şu an.

ÖZEL HAYATIMDA BİRİ VAR SANIYORLAR

Özel hayatınızda biri var mı?
(Gülüyor) Birinin bu tempoda bana tahammül etme şansı var mı sizce! Ama kimse inanmıyor; kesin yalan söylediğimi düşünüyorlar. Artık açıklama ihtiyacı da duymuyorum.

Üniversitedeki eski erkek arkadaşınız kafasını taşlara vuruyordur, herhalde...
Ayda bir yokluyor. Okursa da güler mutlaka. Yoklasa da iş işten geçti artık.

Playboylara pek geçit verecek kızlardan değil gibisiniz...
Büyük konuşmak istemem ama olmasın diye elimden geleni yapıyorum.

Bu arada çok zayıfsınız. Yemekle aranız nasıl?
Çok iştahlıyım ve yemek yemeyi çok seviyorum. Ama Allah'tan metabolizmam hızlı çalışıyor. Eski lisanslı voleybolcuyum. Bunun da avantajını görüyorum. Bir ay spor yaptığımda eski kaslı halime geri dönüyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem ekranda döktürüyor hem de kıyafet tasarlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN