'Kara Ekmek'te ne olacağını ben de merakla bekliyorum

'Kara Ekmek'te 'Berkant' karakterini oynayan Berkay Tulumbacı, "İnanın neler olacağını çok merak ediyor ve heyecanla bekliyorum" diyor

Giriş Tarihi: 6.3.2015
'Kara Ekmek'te ne olacağını ben de merakla bekliyorum
ATV'de cuma akşamları yayınlanan 'Kara Ekmek' dizisinde 'Asiye' karakterinin sevgilisi 'Berkant'ı, 22 yaşındaki Berkay Tulumbacı canlandırıyor. Hem dizide oynayan, hem de 'İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı' isimli oyunda rol alan Tulumbacı ile hayatını ve diziyi konuştuk... '

BERKANT' SALT KÖTÜ DEĞİL


'Kara Ekmek' için teklif nasıl geldi? Devlet Tiyatrosu'ndaki oyunum devam ederken, menajerlerim Yaprak ve Neslihan Hanım aracılığıyla görüşmelere gidiyordum. 'Kara Ekmek' için de Limon Yapım'dan aramışlar. Gittik, yönetmenimiz Taner Akvardarlı ve yapımcı Hayri Aslan'la görüştüm. Hemen ardından ufak bir sahne çektik. Karşılıklı anlaştık ve şimdi de tam gaz devam ediyoruz.
Dizide 'Asiye'yi karnındaki bebeğiyle terk eden eski sevgilisi 'Berkant'ı oynuyorsunuz. Canlandırdığınız karakter acımasız bir karakter olarak başladı ama bölümler ilerledikçe hem yufka yürekli, hem de çok komik biri haline gelmeye başladı. Siz, canlandırdığınız karakter için ne düşünüyorsunuz?
'Berkant' karakteri hepimizin gördüğü üzere sorumluluğa hazır biri değil. Bir de mahalledeki gençlerden daha havalı olduğunu zanneden, biraz şımarık bir karakter. 'Berkant'ta aslında büyük bir karakter eksikliği var ama onun için salt kötü bir karakter diyemeyiz. Sonuçta ne olursa olsun insan, zaman zaman yufka yürekli de olabiliyor. Ama ne olursa olsun 'Asiye'nin onun için özel olduğunu düşünüyorum. Bu, 'Asiye'nin kendisinden hamile olmasından da kaynaklanabilir, olmayabilir de... Yani onu 'bıçaklayan kız' olması bile 'Berkant' için 'Asiye'yi özel kılıyor. 'Asiye' hem duygusal, hem de fiziksel olarak onun içine dokundu.
Oynadığınız karakterin bundan sonra başına neler gelecek sizce?
Senaristlerimiz her hafta yolladıkları senaryoyla tüm ekibi, müthiş bir heyecana sürüklüyor. Aslında izleyicinin yaşadığı heyecanın aynını biz de dizi yayınlanana kadar yaşıyoruz ve dört gözle diğer bölümü bekliyoruz. Set buluşmalarımızda diğer oyuncu arkadaşlarımla da "Şimdi ne olur sizce?" diye haftanın her günü konuşuyoruz. İnanın, ben de çok merak ediyor ve heyecanlanıyorum.

AİLEM ÇOK DİSİPLİNLİ


Asker bir baba ile balerin bir annenin oğlusunuz. Biri sanatçı, diğeri asker. Biri daha naif, diğeri daha sert... Bu durum sizi nasıl etkiledi?
Aslına bakarsanız, naif ve sert olma durumu karakteristik özellikler... Annem sanatla uğraştığı için naif, babam subay olduğu için sert diyemeyiz. İkisi de zaman zaman sert, zaman zaman naif oldular. İşlerindeki disiplinden bahsedecek olursak, ikisi de bu disiplinden ödün vermeden iş hayatlarını sürdürdüler. Kesinlikle askeri disiplin ve sanatçı disiplini arasında hiçbir fark olmadığını bana gösterdiler. Kendi ayaklarım üzerinde durmayı, en önemlisi vicdanlı ve iyi insan olabilmeyi onlardan öğrendim. Babam şu an emekli albay, annem de hayatına haber spikeri olarak devam ediyor.
Aileniz sizi ekranda izlediğinde ne tepki veriyor?
Kıbrıslı'yım ben aslında. Orada doğdum ve büyüdüm. Ailem Kıbrıs'ta oldukları için diziyi ayrı ayrı izliyoruz. Bu yüzden de tam olarak ne hissediyorlar, bilemiyorum. Ama her bölümü merakla beklediklerine eminim...

TEK KİŞİLİK OYUN BENİ KORKUTTU!

'İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı' oyununda tek kişilik performans sergilemek herkesin harcı değil. Üstelik siz bu oyunla ödüller aldınız. İleride tek kişilik gösteriler yapmayı düşünüyor musunuz?
'İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı'na asistan olarak başladım. Sonra oyunda oynama fırsatı karşıma çıktı. Belki disiplinimden, belki çalışkanlığımdan ötürü güvenip benim oynamamın uygun olabileceğini söylediler. Tabii, bu konuşma yaşanır yaşanmaz hemen tedirgin oldum. Çünkü tek kişilik oyun daha önce yaşadığım ve tecrübe ettiğim bir durum değildi. Aslına bakarsanız oyun beni heyecanlandırdı. Bir yerde duymuştum 'Talih, cesaretli ve atılganlara güleryüz gösterir' diye ve sorumluluk aldım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kara Ekmek'te ne olacağını ben de merakla bekliyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN