Türkiye'nin en iyi haber sitesi

29 yıllık eşinden boşandı

Evine bakmadığı gerekçesiyle 3 çocuğunun annesi 29 yıllık eşi tarafından 50 bin lira tedbir nafakası istenen Çaykur Rizespor teknik direktörü eşine davası açtı. Eşinin başka bir kadından çocuğunun olduğunu ve kendisini sürekli aldattığını ileri sürerek boşanmak istemeyen Reşide Karaman, 30 milyon lira tazminat talep etti. Mahkeme, 150 bin lira maddi, 150 bin lira da manevi olmak üzere 300 bin lira tazminata ve aylık 7 bin lira yoksulluk nafakasına hükmederek tarafları boşarken, Reşide Karaman temyize başvurdu.

Giriş Tarihi: 7.3.2015 12:34 Güncelleme Tarihi: 7.3.2015 12:39
Hikmet Karaman 29 yıllık eşinden boşandı

Karaman çiftinin 29 yıllık evliliğinin bitmesiyle sonuçlanan süreç 'ın, 2 yıl önce para sıkıntısı çekmesi üzerine mahkemeye başvurup nafaka davası açmasıyla başladı. Eşinin eve gelmediğini, çocukların ve kendisinin maddi gereksinimlerini karşılamadığını ileri süren Reşide Karaman, 29 yıllık eşinin kendisini aldattığını ve G.S. isimli kadından çocuğu olduğunu, bunu da nüfus müdürlüğünden öğrendiğini ileri sürdü.

NAFAKA ZENGİNİ ÜNLÜ KADINLAR-TIKLAYIN

48 yaşındaki Reşide Karaman 2013 yılında Anadolu Adalet Sarayı 10. Aile Mahkemesi'ne bir dilekçe vererek, eşinin ailesine karşı evlilik birliği içerisindeki manevi sorumluluklarının yanında maddi sorumluluklarını da yerine getirmediğinden ve kendisine düzenli olarak maddi destek sağlamadığından 50 bin lira bedelli tedbir nafakası verilmesini talep etti.

Nafaka davası karşısında 'ın avukatı da Aile Mahkemesi'ne başvurarak davası açtı. Hikmet Karaman'ın avukatı tarafından mahkemeye verilen dilekçede, Hikmet Karaman ile eşi Reşide Karaman'ın evlendikleri andan itibaren yaşamış oldukları tüm olumsuz olayların tarafların birbirlerine olan saygılarını kaybetmelerine yol açmış olması ve evlilik birliğinin müşterek hayatı sürdürmeleri kendilerinden beklenemeyecek derecede ve telafisi mümkün olmayacak şekilde sarsılmış olması sebebiyle, evliliğin devamında toplum ve her iki taraf için de bir fayda bulunmadığı, bu nedenle evlilik birliği temelden sarsılmış olan ve bir araya gelmeleri mümkün olmayan tarafların boşanmaları talep edildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hikmet Karaman 29 yıllık eşinden boşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN